Skocz do zawartości

Proszę o pomoc !!!Prawidłowy montaż i ocieplenie okien dachowych


Recommended Posts

Cytat

chodzi 0 3-cią fotkę
widać styro, drewnianą belkę(?), ramę okna, dachówki - co jest pod dachówką? za tą belką, nad styro




Cytat

chodzi 0 3-cią fotkę
widać styro, drewnianą belkę(?), ramę okna, dachówki - co jest pod dachówką? za tą belką, nad styro


Dodałam kilka fotek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dodałam kilka fotek




Cytat

Membrana jest podwinięta ,szczelności jednak nie da się ocenić .


Ja tam żadnej podwiniętej memnbarny nie widzę, szczególnie na oknie połaciowym z lewej strony. To musi przeciekać prędzej czy puźniej. U mnie dekarz nie dał rynienek nad oknem, bo stwierdził, że dobrze uszczelniłem to rynienki zbyteczne. I co się okazało? po zimie zakładał rynienki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A cięcie dachówki na membranie to szczyt fachowości. Jan



A jakie jest fachowy sposób jeśli możesz zdradzić ?

Cytat

Ja tam żadnej podwiniętej memnbarny nie widzę, szczególnie na oknie połaciowym z lewej strony. To musi przeciekać prędzej czy puźniej. U mnie dekarz nie dał rynienek nad oknem, bo stwierdził, że dobrze uszczelniłem to rynienki zbyteczne. I co się okazało? po zimie zakładał rynienki icon_biggrin.gif



To jakie było by najlepsze rozwiązanie tego problemu?? Rozbierać wszystko i robić od nowa?
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

A jakie jest fachowy sposób jeśli możesz zdradzić ?


Pytasz poważnie, czy tak dla jaj ?
Takie cięcie, przedstawione na ostatniej fotce w poście #5 MOŻE uszkodzić membranę , więc cięcie należy wykonać na ziemi, może na poddaszu pod dachem - w każdym razie w miejscu,w którym strumień odpadów spod szlifierskiej tarczy nie będzie mogło narazić na uszkodzenie/przedziurawienie membrany.

Cytat

To jakie było by najlepsze rozwiązanie tego problemu?? Rozbierać wszystko i robić od nowa?


Jeśli teraz - jeszcze podczas budowy - nie zrobisz tak, jak być powinno, to, tak jak pisze Mistrz Jan, będziesz poprawiać po większych opadach, czy zawiejach śnieżnych.
Twój wybór ...
A przecież płacisz za prawidłowy montaż pokrycia dachowego, czyż nie ?
Link do komentarza
Cytat

Żartujesz prawda - żartujesz???

Każdy inny, który zapobiegnie ewentualnemu uszkodzeniu membrany.
Najlepiej poza dachem.



Nie nie żartuje poprostuj nie mogę uwierzyć ze jest aż tak złe
Czyli okna źle założone, źle uszczelnione i ocieplone, uszkodzona membrana poprzez opiłki ciętej dachówki ?
Problem jest taki że dom wyglądną na dzień dzisiejszy tak jak na złączonej fotografii.............

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Nie nie żartuje poprostuj nie mogę uwierzyć ze jest aż tak złe
Czyli okna źle założone, źle uszczelnione i ocieplone, uszkodzona membrana poprzez opiłki ciętej dachówki ?
Problem jest taki że dom wyglądną na dzień dzisiejszy tak jak na złączonej fotografii.............


To przykładowe trzy miejsca gdzie jest sito od gorących opiłków ,w dodatku pył od dachówki zmienił właściwości membrany w tych miejscach .
Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Czy możesz mi zaznaczyć na zdjęciach gdzie ty widzisz dziury prosze?


Widzę, że masz małe doświadczenie, ale rozumiem,Twoje podejście.
Otóż, dziury nie będą takie jakie sobie wyobrażasz, będą to małe uszkodzenia, drobne przecięcia, przepalenia membrany które w biegiem czasu będą się pod dachówka powiększać. A miejsca potencjalne gdzie są te uszkodzenia to miejsca gdzie docinali dachówkę na dachu.
A powiedz jeszcze o ile to zauważyłaś, czy dekarze palili papierosy gdy kładli dach?
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że masz małe doświadczenie, ale rozumiem,Twoje podejście.
Otóż, dziury nie będą takie jakie sobie wyobrażasz, będą to małe uszkodzenia, drobne przecięcia, przepalenia membrany które w biegiem czasu będą się pod dachówka powiększać. A miejsca potencjalne gdzie są te uszkodzenia to miejsca gdzie docinali dachówkę na dachu.
A powiedz jeszcze o ile to zauważyłaś, czy dekarze palili papierosy gdy kładli dach?


Palili ale na dachu chyba nie ..
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Palili ale na dachu chyba nie ..


icon_biggrin.gif
No to jak mieli takie podejście aby dachówkę ciąć nad membrana to i na 90% że palili na dachu, bo przecież ie chciało by im się schodzić.
Link do komentarza
Cytat

Czy możesz mi zaznaczyć na zdjęciach gdzie ty widzisz dziury prosze?

Przez takie wróbel nie przeleci icon_lol.gif
Pewnie nie wiesz że czasami wystarczy zagniecenie otarcie butem ,dachówką a nawet wióry wystające z konstrukcji drewnianej i membrana jest już uszkodzona .
Czy zastanowiłaś się czemu Jan omija takie dachy.
Cytat

A cha , robię tylko na pełnym deskowaniu i papie. Na szmacie odmawiam. Jan


Membrana jest pod blachodachówkę zestarzeje się razem z pokryciem
a dachówka poleży dłużej niż membrana i nie jest tak szczelna jak blacha zwłaszcza przy nawiewanym śniegu.
Link do komentarza
Cytat

Przez takie wróbel nie przeleci icon_lol.gif
Pewnie nie wiesz że czasami wystarczy zagniecenie otarcie butem ,dachówką a nawet wióry wystające z konstrukcji drewnianej i membrana jest już uszkodzona .
Czy zastanowiłaś się czemu Jan omija takie dachy.

Membrana jest pod blachodachówkę zestarzeje się razem z pokryciem
a dachówka poleży dłużej niż membrana i nie jest tak szczelna jak blacha zwłaszcza przy nawiewanym śniegu.



Czyli powinna być papa i pelne deskowanie a tak to bedzie pleśń i wilgoć w domu Edytowano przez Roksana7 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam,
Przy instalacji okien dachowych warto stosować systemowe rozwiązania w postaci produktów izolacyjnych oferowanych przez producentów okien. Takie rozwiązanie oferowane np. przez VELUX składa się z wokółokiennej izolacji termicznej, izolacji przeciwwilgociowej i wokółokiennej paroizolacji.
Produkty te zapewniają prawidłową izolację termiczną pomiędzy oknem i dachem, dając 100% pewność, że montaż i docieplenie okien jest wykonane prawidłowo.


Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dach wygląda dość przyzwoicie. Oczywiście zastosowanie membrany nie było najlepszym rozwiązaniem czas pokarze jak długo będzie przydatna. Trudno ocenić czy pył jej zaszkodził można to było sprawdzić lejąc wodę przed wykonaniem krycia docelowego. Z przedstawionych zdjęć można wnioskować, że rama okna w płaszczyźnie łat nie została ocieplona. Szpaletę od wewnątrz należy wykleić styropianem. Mam natomiast następujące uwagi:
- szczyt pokazany na zdjęciu za wysoko podmurowany i nie oklejony styropianem od wewnątrz!
- górny fragment szpalety okna źle wykonany jest prostopadły do powierzchni dachu a powinien być poziomy,
- część dachówek w obrębie okien niedopracowana,
- najprawdopodobniej folia wyprowadzona na pas podrynnowy ale podejrzewam, że dość niestarannie bo fragmentami wystaje,
- nie widać wróblówki.
- czy w koszach zastosowano uszczelki?
- ta "kiebasa" odprowadzająca wodę z małego okapu na połać mało estetyczna, można było zastosować dwa narożniki,
- w moim przekonaniu tak zamontowana instalacja odgromowa nie będzie chronić skutecznie Twojego budynku,
- jak są poprowadzone zwody z dachu?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Takie mam pytanie (ratunku!):
Dziś w nocy temp zewnętrzna była -20 w pomieszczeniach +20. Na oknach dachowych zwłaszcza dołem wykropiła się woda która w rogach... zamarzła. Pytanie czy to się zdarza? Czy reklamować okna? A cha mam tych okien pięć i w każdym to samo - jedno z okien miało otwartą mikro-wentylację okienną więc raczej wykluczam brak ruchów powietrza. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Takie mam pytanie (ratunku!):
Dziś w nocy temp zewnętrzna była -20 w pomieszczeniach +20. Na oknach dachowych zwłaszcza dołem wykropiła się woda która w rogach... zamarzła. Pytanie czy to się zdarza? Czy reklamować okna? A cha mam tych okien pięć i w każdym to samo - jedno z okien miało otwartą mikro-wentylację okienną więc raczej wykluczam brak ruchów powietrza.


To się zdarza przy większej wilgotności wewnątrz pomieszczenia (braku wentylacji),skąpej izolacji przy oknach ,może podnieś temperaturę wewnętrzną , punkt rosy przesunie się głębiej. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

nihil novi icon_lol.gif


Czyli nie ja jeden?

Cytat

To się zdarza przy większej wilgotności wewnątrz pieszczenia (braku wentylacji),skąpej izolacji przy oknach ,może podnieś temperaturę wewnętrzną , punkt rosy przesunie się głębiej.


Podniosłem temperaturę zobaczymy co dziś w nocy się wydarzy.....
Link do komentarza
Tak czy inaczej zgłosiłem problem sprzedawcy a ten zareagował natychmiast. Dziś z serwisantem/dystrybutorem okien podjechali, obadali sprawę. Sam serwisant stwierdził, że skropliny norma ale zamarznięcie to już przegięcie. Porobił zdjęcia i ma się odezwać w przeciągu 2 tygodni. Dam tu znać jaki werdykt.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...