Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Kocioł na groszek węglowy a rosnące ceny paliwa

Recommended Posts

Wadą palenia groszkiem węglowym jest brud, konieczność dźwigania ciężkich worków, kłopot z kupnem paliwa dobrej jakości, no i ciągle wzrastająca cena groszku. Na początku za tonę groszku płaciłem 600 zł, a obecnie już 1000 zł i więcej... - mówi Jarek, Czytelnik Budujemy Dom, który kocioł użytkuje 2 lata.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/kotly-i-podgrzewacze/20003-kociol-na-groszek-weglowy-a-rosnace-ceny-paliwa

Gość gawel
Mam prawie identyczny dom jeżeli chodzi o technologię i parametry ocieplenia, jednak ogrzewam go elektrycznie plus kominkiem i kosztowo wychodzi mi połowa co w przypadku domu z niniejszego artykułu. Rozumiem niechęć do gazu, ale nie rozumiem strachu przed ogrzewaniem elektrycznym.

Gość Mariko
A ciekawe jak taki ekogroszek wychodzi w porównaniu z innymi materiałami do palenia. Co jest najtańsze, a co najdroższe?

Elektrycznie ogrzewanie wyjdzie taniej owszem jeśli energia elektryczna tylko służy do zasilania pompy ciepła. No ewentualnie jak ma się dom energooszczędny to jeszcze uwierzę że ogrzewanie elektryczne wyjdzie taniej niż na paliwa stałe.
  • Lubię to 1

Gość Rafał
Moim paliwem jest ekologiczny pellet. Co do pieca mam stary przerobiony na specjalny palnik, który obsługuje tego typu paliwo.

Pellet nie jest ekologicznym, tylko odnawialnym paliwem - daje tak samo "czadu" jak kocioł węglowy.

Przypominam, że za kilka lat, taka jak Twoja "konstrukcja", będzie podlegała wymianie na kocioł o klasie  piątej. 

Gość Greś
My właśnie zmieniliśmy kocioł z węglowego na taki do spalania pelletu. Uważam że drewniany pellet ale taki z czystych odpadów drewnianych ,jest lepszy, od spalania groszku.

Gość mati
do tego pellety nie zanieczyszczają środowiska naturalnego nie emitują C02 do atmosfery do tego są ogólnodostępne można je kupić również przez internet.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować