Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Które obiekty budowlane nie wymagają pozwolenia na budowę?

Recommended Posts

Nie wszystkie obiekty budowlane, jakie chcemy usytuować w otoczeniu domu, wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że działkę, która jest naszą własnością, możemy zagospodarować w dowolny sposób. W przypadku każdej budowy, nawet wiaty – należy brać pod uwagę przepisy techniczno-budowlane oraz sprawdzić, czy planowane prace nie wymagają zgłoszenia odpowiedniemu organowi.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/poradnik-prawny/20046-ktore-obiekty-budowlane-nie-wymagaja-pozwolenia-na-budowe

Gość Benek
Może warto byłoby zaktualizować już te przepisy? Mamy rok 2016. Pozdrawiam.

Gość benek
Warto byłoby dodać też, że przy zgłoszeniu budowy wiaty, ganku, czy altany nie ma potrzeby składać projektu budowlanego a jedynie szkice lub rysunki.

Cytat

Nie oznacza to jednak, że działkę, która jest naszą własnością, możemy zagospodarować w dowolny sposób.

Jak wejdzie nowa ustawa o gruntach, to nawet własności nie będzie się pewnym. Ale take Polske chciałyśta, to mata!

Gość krystian
Niedawno byłem e gminie dowiadywać się o budowę tarasu i mogę wybudować do 35m2 bez zezwolenia oraz projektu wystarczy że napiszę że będę budował ganek albo altane przydomowa.wystarczy mapka terenu.

Gość junek
Czy wiesz co ty piszesz? Nie mieszaj ludziom w głowach bo ty już masz dobrze namieszane. To co w końcu w gminie zgłaszasz? Budowe ganka, altany czy tarasu?
A w zasadzie to jest od tego wydział specjalny ale nie w gminie tylko w starostwie.
Ale życzę ci powodzenia jak wpadnie inspekcja i zabulisz za samowole budowlaną, może ja na kolana ubłagasz abyś nie bulił.

Gość junek
Zapomniałem napisać, że nie wiedziałem że już istnieją E-gminy bo E-papierosy to wiem że są i E-wydania też ale o E-gminie pierwsze słyszę.

Gość inspektor PINB
Przepisy w artykule już nie aktualne, ale co gorsze, opłata 5000zł na ogród zimowy to nieprawda.
Ogrody zimowe z reguły (9/10) budują na zgłoszenie, przy domu, najlepiej z wejściem bezpośrednim, taki urok ogrodu, fakt bardzo fajne i wtedy powiększenie kubatury budynku mieszkalnego, istotne odstępstwa, projekty, zmiany i legalizacja o wiele droższa za taką samowolę. Acha to że ktoś w Starostwie nie dopatrzy że to przy budynku, to nie ważne, milcząca zgoda w zgłoszeniu nie czyni obiektu legalnym, jeżeli przepisów nie spełni wtedy lub dziś.
Jest to skomplikowane, a to tylko wierzchołek góry lodowej do tego artykułu. Lepiej zapytać w Gminie co można zrobić żeby nie płacić 25000zł za legalizację.
Prawo nie dział wstecz, przed nowelizacją stosujemy przepis ale data powstania jest ważna.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować