Skocz do zawartości

zjazd z drogi gminnej


Gość lukasdrill

Recommended Posts

Gość lukasdrill
witam,
chciałbym zapytać króciutko: ile wyniesie mnie mniej więcej budowa zjazdu z drogi gminnej na działkę?
Będzie to taki zjazd przez istniejącą fosę, czyli chyba wrzucę tam kilka betonów, potem to trzeba będzie zasypać, nawieźć, utwardzić itp. Nie planuję niczego poważniejszego, bo za niedługo pewnie będą remontować ową drogę, więc zjazd zrobią.
Ile wyniosły by mnie materiały, a resztę sam sobie zrobię? Acha, i może ktoś kiedyś takie cóś budował i rzuci kilka rad świeżakowi? Jakich materiałów użyć, aby nie osiadało, jakieś krawężniki czy jakiś beton wylać...?
pozdrawiam gorąca
PS. nie liczę już projektu itp. Same materiały do wykonania zjazdu plus ew koparka czy co tam ze sprzętu prócz rąk, taczek i łopat potrzeba ;) Edytowano przez lukasdrill (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

...
Będzie to taki zjazd przez istniejącą fosę, czyli chyba wrzucę tam kilka betonów, potem to trzeba będzie zasypać, nawieźć, utwardzić itp.
...


Nie wydaje mi się, byś mógł sobie to ot tak zasypać.
Tam chyba musiałbyś jakąś potężnej średnicy rurę wsadzić, aby był zachowany ciąg fosy?

Cytat

...
Nie planuję niczego poważniejszego, bo za niedługo pewnie będą remontować ową drogę, więc zjazd zrobią.
...


Czekaj tatka latka icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość lukasdrill
No nie do końca prowizorka...może niedokładnie się wyraziłem.
Nie będę robił ostatecznej nawierzchni, bo niedługo ma być droga remontowana, więc zjazd zaleją asfaltem...a do tego czasu chcę mieć utwardzony, dobry zjazd i pytałem o wskazówki do zrobienia tegoż...wiem, że to w projekcie, ale ktoś może robil taki już i się sprawdza (albo nie).
bo np mój tato mówi, że trzeba będzie wrzucić kilka betonów, by woda sobie płynęła, na to ziemią wysypać, potem coś jeszcze by się ubiło dobrze no i finalnie jakieś bardziej wytrzymałe coś jako wierzchnią warstwę...
Link do komentarza
Cytat

bo np mój tato mówi, że trzeba będzie wrzucić kilka betonów, by woda sobie płynęła, na to ziemią wysypać, potem coś jeszcze by się ubiło dobrze no i finalnie jakieś bardziej wytrzymałe coś jako wierzchnią warstwę...



Nie idź tą drogą, bo kosztowną być może - nawet bardzo kosztowną.

Link do komentarza
Gość lukasdrill
No, ale dlaczego samowola budowlana...? Będę miał projekt zjazdu, więc czy samowolą budowlaną jest użycie innych materiałów, albo inny sposób budowy zjazdu? Mój tato właśnie tak zrobił kilka (8) lat temu, zrobił ten mostek po swojemu (projekt miał). Po swojemu tzn użył takich materiałów jakie uważał, że będą odpowiednie, ułożył te betony i ma zjazd jak każdy inny
Link do komentarza
Gość lukasdrill
to jest zwyczajna fosa, trawiasta, może 1/2 metra głębokości, nie odwadnia drogi, ale tak sobie biegnie wzdłuż - najzwyklejsza typowa FOSA, jakich miliony w kraju:)
Teren jest prawdopodobnie gminy, ale nie wiem czy część nei jest moja - zobaczę na mapce po podziale
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

to jest zwyczajna fosa, trawiasta, może 1/2 metra głębokości, nie odwadnia drogi, ale tak sobie biegnie wzdłuż - najzwyklejsza typowa FOSA, jakich miliony w kraju:)
Teren jest prawdopodobnie gminy, ale nie wiem czy część nei jest moja - zobaczę na mapce po podziale


Ale po coś ta fosa jest, gdyby nie była potrzebna to by jej nie było.
Jeżeli masz projekt to w projekcie pisze z kim on jest uzgodniony, i powiem Ci tylko, że sąsiad ma więcej szczęścia niż rozumu albo jeszcze żadnego sąsiada porządnie nie wkur... że na niego nie doniósł. U mnie dwóch gospodarzy rozbierali takie mostki po interwencji zarządcy drogi.
Ale kto bogatemu zabroni icon_biggrin.gif
I jeszcze jedna mała uwaga, na razie ta fosa jest bo jest ale nie daj Boże jak przyjdzie ulewa i ty zatamujesz tą fosę i zaleje sąsiadów powyżej to chyba nie muszę mówić jakie poniesiesz z tego tytułu konsekwencje.
Link do komentarza
Gość lukasdrill
Nie rozumiem stwierdzenia, że miałbym zatamować fosę...przecież piszę, że położę tam betony, tak jak to będzie w projekcie (betony, czy jakieś rury), więc nie widzę tutaj żadnego zagrożenia w stylu zatamowania przepływu...co do materiałów wykonawczych: skąd ktoś ma wiedzieć co będzie podsypane czy nadsypane na tych betonach, skoro widoczna będzie dopiero górna warstwa?
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

No nie do końca prowizorka...może niedokładnie się wyraziłem.
Nie będę robił ostatecznej nawierzchni, bo niedługo ma być droga remontowana, więc zjazd zaleją asfaltem...a do tego czasu chcę mieć utwardzony, dobry zjazd i pytałem o wskazówki do zrobienia tegoż...wiem, że to w projekcie, ale ktoś może robil taki już i się sprawdza (albo nie).
bo np mój tato mówi, że trzeba będzie wrzucić kilka betonów, by woda sobie płynęła, na to ziemią wysypać, potem coś jeszcze by się ubiło dobrze no i finalnie jakieś bardziej wytrzymałe coś jako wierzchnią warstwę...



Jeśli teren leży w pasie drogowym to nie radzę żadnych ruchów bez projektu.
Koszt takiego jak na zdjęciu zjazdu to ok. 10.000zł z nawierzchnią, ale to jest wjazd pod ciężki transport - wytrzyma spokojnie 24t. Rura (fi40) obsypana suchym betonem, na to płyta żelbetowa o szerokości ok. 1m, na całej długości.
Później już podbudowa i nawierzchnia (tłuczeń, piach, i kostka na suchy beton).



edit: kursywa Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie wiem co masz na myśli "betony" ... rury betonowe czy coś innego ?
A ja mam podobny dylemat - na 70cm wkopane mam po swojej stronie kabel od internetu i elektryczny
A rowu nie mam - tzn niby jest ale go nie ma icon_smile.gif
sami zobaczcie
Moja działka zaczyna się 1m w stronę drogi od tego palika drewnianego.
Bym normalnie dał rurę betonową - ale boję sie tam coś uszkodzić/wykopać.
W sumie jestem na samym szczycie górki więc nikogo nie zaleję ale wypadałoby zrobić to raz i dobrze
W gminie się pytałem co z pogłębianiem rowów - ano nic nie planują, a na Wsi gadają że w przyszłym roku mają drogę robić..
Tu jak był kładziony światłowód nie wiem czy jest chociaż na 50cm- gdzie elektryczny nie wiem :/

Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

A rowu nie mam - tzn niby jest ale go nie ma icon_smile.gif
[...]
W sumie jestem na samym szczycie górki więc nikogo nie zaleję ale wypadałoby zrobić to raz i dobrze
W gminie się pytałem co z pogłębianiem rowów - ano nic nie planują, a na Wsi gadają że w przyszłym roku mają drogę robić..


Dragon, w tym przypadku, który pokazałem na zdjęciu rowu też nie było (fizycznie, bo na mapce jak najbardziej).
Przed wykonaniem zjazdu inwestor musiał po prostu na własny koszt rekultywować kilkadziesiąt metrów rowu icon_evil.gif Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat



E to ja bym pieprznął rurę pcv fi 160 z min. 4,2mm grubości obsypał piaskiem, zagęścił a na wierzch gruz do utwardzenia i może jakiś asfalt zdarty z drogi, a jak nie masz gdzie znaleźć takiego asfaltu to żwir z betoniarni - wszystko w razie czego przy rozbiórce wykorzystasz na budowie.

Strawman wszystko cacy - może też bym oczyścił ten rów - ale gdzie są te kable ?!? - głowę daję że na mapce są w linii prostej - a jak są kładzione to widać na zdjęciach. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Strawman wszystko cacy - może też bym oczyścił ten rów - ale gdzie są te kable ?!? - głowę daję że na mapce są w linii prostej - a jak są kładzione to widać na zdjęciach.


Masz argumenty do rozmowy z właścicielem "rowu" - albo to jest rów i wtedy raczej nie mają prawa tamtędy przebiegać instalacje/uzbrojenie terenu, albo to jest po prostu takie ukształtowanie terenu - wtedy zjazd jest dużo prostszy w wykonaniu (tylko podbudowa i nawierzchnia).
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie rozumiem stwierdzenia, że miałbym zatamować fosę...przecież piszę, że położę tam betony, tak jak to będzie w projekcie (betony, czy jakieś rury), więc nie widzę tutaj żadnego zagrożenia w stylu zatamowania przepływu...co do materiałów wykonawczych: skąd ktoś ma wiedzieć co będzie podsypane czy nadsypane na tych betonach, skoro widoczna będzie dopiero górna warstwa?


Kolego, rury a betony to dwie różne rzeczy. Gdybyś napisał rury betonowe to by zmieniło postać rzeczy a jak sobie wyobrażasz, że dasz betony jakieś tam i tym samym nie zatamujesz wody.
To w końcu masz ten projekt czy nie? Bo jeżeli masz to wydaje mi się, że wcale do niego nie zajrzałeś.
Link do komentarza
Gość lukasdrill
No przecież napisałem - tak jak to będzie w projekcie icon_smile.gif
Będę miał to będę wszystko wiedział, ale tak pytam, by ktoś coś ew doradził jak robił.
A mówiąc betony, to of course miałem na myśli takie betony pod zjazd, coś jak do studni ale oczywiście o mniejszej średnicy. U nas to sie potocznie mówi - betony;)


A tak w ogóle: to w granicach jakiej kwoty miałbym szacować taki zjazd? 1000, 5000 czy 10000zł??
pozdraiwam Edytowano przez lukasdrill (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Masz argumenty do rozmowy z właścicielem "rowu" - albo to jest rów i wtedy raczej nie mają prawa tamtędy przebiegać instalacje/uzbrojenie terenu, albo to jest po prostu takie ukształtowanie terenu - wtedy zjazd jest dużo prostszy w wykonaniu (tylko podbudowa i nawierzchnia).



A możesz mi dać jakąś podstawę prawną do sformowania odpowiedniego wniosku ?? Bo na gębę to ja se mogę..
Link do komentarza
Cytat

A mówiąc betony, to of course miałem na myśli takie betony pod zjazd, coś jak do studni ale oczywiście o mniejszej średnicy. U nas to sie potocznie mówi - betony;)



betonowe kręgi
tak to się nazywa - ale z tego co pamietam - te do studni to kochają układanie w pionie.
Stosowanie ich jako przekrój - może się skończyć załamaniem i wielką porażką...
Link do komentarza
Cytat

A możesz mi dać jakąś podstawę prawną do sformowania odpowiedniego wniosku ?? Bo na gębę to ja se mogę..



Na moje oko, to też leży w pasie drogowym (można sprawdzić na mapie granice) - czyli dysponentem tego "czegoś" (na moje oko to odwodnienie drogi) jest zarządca drogi i to on stanowi "prawo" co może być w ty pasie.

A te "betony" to przepusty betonowe - dedykowane dla takich celów:

Link do komentarza
Gość mhtyl
Lepsze uważam są rury karbowane, bo przechodzą bez łączenia na całej szerokości zjazdu/podjazdu i nie ma ryzyka, że kiedyś się załamią pod ciężarem.
Np takie cuś
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

A możesz mi dać jakąś podstawę prawną do sformowania odpowiedniego wniosku ?? Bo na gębę to ja se mogę..


Występujesz do zarządcy drogi z wnioskiem o wydanie warunków budowy zjazdu. W odpowiedzi otrzymasz dokładne zalecenia co do tego co i jak powinno być zrobione. Na 90% będziesz musiał wykonać projekt i uzyskać pozwolenie na budowę, ale jest też niewielka szansa, że Cię ta "przyjemność" w części np. projektowej ominie... We wniosku opisz Twoje zamierzenie (wielkość zjazdu, promień w zależności od rodzaju drogi i planowanej "przepustowości", dokładną lokalizację. Z tego co pamiętam to np. promień wejścia zjazdu w drogę nie może być większy od szerokości samej drogi - dzięki temu zjazd pokazany na zdjęciu sprawia problemy TIR'om, bo ograniczono zgodnie z tą zasadą szerokość zjazdu...

Jeśli to nie jest rów, to może się udać bez większych formalności (szczególnie jeśli ktoś odebrał źle wykonaną inwestycję - światłowód, z czym może się wiązać konieczność przebudowy tego odcinka, na nie kolidującą z Twoim zamierzeniem)... choć z drugiej strony unikałbym wykonania zjazdu bez pozwolenia na budowę - może nieść to ze sobą konsekwencje wynikające z PB!!!

Dostaniesz warunki od zarządcy - będziesz wiedział na czym stoisz!

edit: kursywa Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Cytat


Strawman wszystko cacy - może też bym oczyścił ten rów - ale gdzie są te kable ?!? - głowę daję że na mapce są w linii prostej - a jak są kładzione to widać na zdjęciach.



Masz argumenty do rozmowy z właścicielem "rowu" - albo to jest rów i wtedy raczej nie mają prawa tamtędy przebiegać instalacje/uzbrojenie terenu, albo to jest po prostu takie ukształtowanie terenu - wtedy zjazd jest dużo prostszy w wykonaniu (tylko podbudowa i nawierzchnia).




Cytat

A możesz mi dać jakąś podstawę prawną do sformowania odpowiedniego wniosku ?? Bo na gębę to ja se mogę..




Też mnie interesuje podstawa prawna takiego wniosku.

Ps. Dragon sprawdź na mapie, czy nie jest na niej zaznaczony "zjazd do pól".
Link do komentarza
Cytat

Draagon, masz tu wszystko co i jak opisane Procedura uzyskania zezwolenia na budowę zzjazdu
Ważne jeszcze jest czy dla danego terenu obowiązuje MPZP czy nie.

Występujesz do zarządcy drogi z wnioskiem o wydanie warunków budowy zjazdu


Po kolei
Projekt zjazdu mam w Projekcie Budowlanym budynku - razem z ogrodzeniem. Nie ma opisanego technicznie jak ma to wyglądać - jest tylko w którym miejscu i jak szeroki ma być
Decyzja z Urzędu Gminy też jest w nim zawarta - i stoi jak byk, że mam dać przepust fi 40cm + szerokości i promienie skrętów
Nie ma MPZP.
Rowu też nie ma.. ( chyba to widać ?icon_smile.gif )
Ale za to mam 2 ( dwa ) kable - elektryczny i światłowód

I teraz tak:
Gdzie mam położyć ten "przepust" jak rowu nie ma
Sam sobie nie wykopię, bo na bank kable uszkodzę - na zdjęciach widać jak idealnie idą w linii prostej.

Zresztą wydaje mi się że 40cm przepustu wchodzi w kolizję z kablem elektrycznym teoretycznie położonym na 70cm głębokości - gdzie mam mieć jeszcze niezbędną "h" by dać chudy beton i utwardzenie + kostkę do tego ?
A z tego co widziałem to światłowód jeszcze płycej jest położony..

Więc co mam zrobić ?
Pismo do gminy o oczyszczenie "rowu" czy o zmianę decyzji ?
Cytat

W związku z decyzją 1111/1111 z dn...dotyczącą indywidualnego zjazdu z drogi gminnej na posesję w XXX obręb YYY i wydanym Pozwoleniem na Budowę nr z zawartym projektem drogi zjazdowej nr 000 wnoszę o oczyszczenie rowu znajdującego się w pasie drogi gminnej a przysypanego podczas prac ziemnych związanych z poprowadzeniem podziemnej sieci elektrycznej niskiego napięcia i telekomunikacyjnej... obecne warunki terenowe przedstawione na zdjęciach stanowiących załącznik do niniejszego pisma nie pozwalają na wykonanie zjazdu zgodnie z w/w decyzją nr 1111/1111


Dodam, że mi w ogóle nie zależy na tym rowie - wolę mieć płaski odcinek przy drodze - a nóż widelec może się kiedyś chodnika dorobię ?icon_smile.gif

I jak to z zajęciem pasa drogowego jest ?
Nic nie planuję zajmować tylko się doczepić do drogi. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Pismo do gminy o oczyszczenie "rowu" czy o zmianę decyzji ? Dodam, że mi w ogóle nie zależy na tym rowie - wolę mieć płaski odcinek przy drodze - a nóż widelec może się kiedyś chodnika dorobię ?icon_smile.gif


Wniosek o warunki do zarządcy drogi plus wizyta wyjaśniająca Twoje wątpliwości powinny załatwić problem.

Cytat

I jak to z zajęciem pasa drogowego jest?
Nic nie planuję zajmować tylko się doczepić do drogi.


Ale sprzęt będzie pracował na styku z jezdnią - to trzeba odpowiednio oznakować.
Samo zajęcie, to po prostu kasa w bonusie dla zarządcy drogi - można się dogadać korzystając np. z ich ekipy...
ale bywa różnie.
Link do komentarza
Cytat

Wniosek o warunki do zarządcy ...............



icon_eek.gif
Przeca On już takie warunki posiada - zjazd został z zarządcą drogi uzgodniony.

Pisał o tym wyżej.

Dragon. Kup te zalecane #@$%^ "betonity". wkop je lekko w grunt, wykonaj zjazd i finito.

Jak będą robić przebudowę drogi lub "pogłębiać" odwodnienie drogi, to muszą na swój koszt również przebudować zjazd.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wniosek o warunki do zarządcy drogi plus wizyta wyjaśniająca Twoje wątpliwości powinny załatwić problem.


Nie pisz takich bzdur, wiesz że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.
Cytat

Zjazd publiczny jest to określony przez zarządcę drogi zjazd co najmniej do jednego obiektu, w którym jest prowadzona działalność gospodarcza, a w szczególności do stacji paliw, obiektu gastronomicznego, hotelowego, przemysłowego handlowego lub magazynowego.
Zjazd indywidualny jest to określony przez zarządcę drogi zjazd do jednego lub kilku obiektów użytkowanych indywidualnie.
W celu uzyskania zezwolenia na budowę zjazdu , wnioskodawca powinien :
1.Uzyskać decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, którą wydaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta .

Organ wydający decyzję o zagospodarowaniu powinien przed jej wydaniem zasięgnąć opinii zarządcy drogi, o możliwości lokalizacji planowanej inwestycji ze względu na możliwość włączenia ruchu wywołanego tą zabudową do drogi, przesyłając następujące dokumenty:
a) informację, czy zagospodarowanie nieruchomości jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
b) mapę z informacją o zagospodarowaniu działek sąsiednich,
c) informację o sposobie wykorzystania nieruchomości.
...


Cytat

Ale sprzęt będzie pracował na styku z jezdnią - to trzeba odpowiednio oznakować.
Samo zajęcie, to po prostu kasa w bonusie dla zarządcy drogi - można się dogadać korzystając np. z ich ekipy...
ale bywa różnie.


Jeżeli maszyny nie będą zajmować pasa jezdni, a na pewno nie będą bo nie ma takiej potrzeby to o czym tu mowa? Jakie oznakowanie? Przecież prac w nocy nie będzie wykonywał, a w dzień z daleka widać takie prace, no chyba że ktoś będzie chciał poboczem wyprzedzać icon_biggrin.gif
Samo zajęcie, to po prostu kasa w bonusie dla zarządcy drogi o jakie zajęcie chodzi? o wykonanie tego podjazdu przez ekipę zarządcy drogi? i jaki bonus? za co?
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif
Przeca On już takie warunki posiada - zjazd został z zarządcą drogi uzgodniony.

Pisał o tym wyżej.

Dragon. Kup te zalecane #@$%^ "betonity". wkop je lekko w grunt, wykonaj zjazd i finito.

Jak będą robić przebudowę drogi lub "pogłębiać" odwodnienie drogi, to muszą na swój koszt również przebudować zjazd.



A i dobra - to sobie tak zrobię. Ktoś zna w łódzkim firmę produkującą takie betonity ?? Ewentualnie z dostawą na terenie całego kraju.

Cytat

CYTAT(Strawman @ 8.02.2015, 13:21 ) *
Ale sprzęt będzie pracował na styku z jezdnią - to trzeba odpowiednio oznakować.
Samo zajęcie, to po prostu kasa w bonusie dla zarządcy drogi - można się dogadać korzystając np. z ich ekipy...
ale bywa różnie.



A o jakim sprzęcie mowa ? Przecież łopata to nie jest jakiś wymyślny sprzęt, a ja też się (jeszcze) do cyborgów nie zaliczam. Koparki ani spycharki do tego nie wezmę bo jeszcze coś mi wyciągnie z ziemi, chyba że lekko powierzchownie zgarnie krokodylem humus - ale to i tak w stronę działki a nie drogi będzie zbierał.

Zresztą o ile dobrze zrozumiałem treść pisma to za zgodę nic nie płacę
Tylko że w tym piśmie nie wynika w jakiej odległości od asfaltu mam dać ten przepust - a nie chciałbym być potem w dziale "piękna unijna droga a na niej 2 słupy..." że zrobie 3m od asfaltu a potem się okaże że rów zrobią/odkryją 30cm od asfaltu, albo chodnik położą icon_smile.gif
A co do fotek to sorry - ale na kompie są prawidłowo - horyzontem do góry - a po załączeniu wyszedł taki dzonk.. a nie mam możliwości kasowania zdjęć w swoim albumie, a pojemność ograniczona.

Cytat

Dla jasności - nie o jezdnię chodzi, tylko o pas drogowy.
A jakby nie patrzeć roboty będą w pasie drogowym prowadzone.



A i wszystko jasne - więc pojadę do gminy z tą decyzją i wystąpię o zgodę na zajęcie pasa, a przy okazji się dowiem czy aby na pewno chodnika mi nie położą. I nie na gębę tylko na piśmie niech mi to dadzą razem ze zgodą na zajęcie pasa.. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Z opłaty skarbowej zwolnienie.
Natomiast za zajęcie pasa drogowego pobierana jest opłata, ustalana jako iloczyn liczby metrów kwadratowych zajętej powierzchni pasa drogowego, liczby dni zajmowania pasa drogowego i stawki opłaty za zajęcie 1m2 pasa drogowego określonej uchwałą Rady Gminy (miasta, itp.).

Za bezprawne zajęcie pasa - kara w wys. 10 x stawka bazowa.

Warto wiedzieć.

Ps. Wniosek o zajęcie pasa drogowego, dostępny w gminie (trochę kwitów tam jest do dostarczenia).
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

icon_eek.gif
Przeca On już takie warunki posiada - zjazd został z zarządcą drogi uzgodniony.
Pisał o tym wyżej.


Przepraszam, ale nie zauważyłem załącznika.

Cytat

Tylko że w tym piśmie nie wynika w jakiej odległości od asfaltu mam dać ten przepust


Z pisma wynika, że ma być wykonany projekt przepustu... W nim będzie wszystko.

Cytat

A i wszystko jasne - więc pojadę do gminy z tą decyzją i wystąpię o zgodę na zajęcie pasa, a przy okazji się dowiem czy aby na pewno chodnika mi nie położą. I nie na gębę tylko na piśmie niech mi to dadzą razem ze zgodą na zajęcie pasa..

Ja bym nie występował o zgodę na zajęcie pasa drogowego tylko z wnioskiem o wyrażenie zgody na wykonanie prac w pasie drogowym...
Link do komentarza
Cytat

Tylko że w tym piśmie nie wynika w jakiej odległości od asfaltu mam dać ten przepust - a nie chciałbym być potem w dziale "piękna unijna droga a na niej 2 słupy...



Teoretycznie chodzi o pas drogowy - czyli w ewentualnym odwodnieniu jezdni.
Jeśli "rów" jest na mapie - sprawa prosta. Odmierzysz od granicy "środek" rowu i git.

Cytat

Ja bym nie występował o zgodę na zajęcie pasa drogowego tylko z wnioskiem o wyrażenie zgody na wykonanie prac w pasie drogowym...



Jest coś takiego?
Bo moim zdaniem nie ma.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Jest coś takiego?
Bo moim zdaniem nie ma.


Zajrzyj do pisma z Gminy - tak to właśnie określili icon_cool.gif
W odpowiedzi może pojawić się warunek - opłata za zajęcie pasa drogowego, ale nie musi!
U nas często nie ma, jeśli w grę wchodzi droga gminna icon_lol.gif

Link do komentarza
Cytat

Zajrzyj do pisma z Gminy - tak to właśnie określili icon_cool.gif



Dzyń, dzyń. ............ icon_cool.gif

Kiedyś na płocie był napis "doopa" - chciałem pogłaskać i drzazga mi weszła. icon_mrgreen.gif

Na stronie gminy (tej gminy) jest: "Wniosek o zgodę na prowadzenie robót w pasie drogowym" klikasz w niego i co widzisz ?

I na podstawie wniosku o zajęcie pasa drogowego uzyskuje się decyzję administracyjną, zezwalającą na prowadzenie robót w pasie drogowym.

Podstawa prawna: art. 20 pkt 8, art. 40 ust. 1, 2 pkt 3 , ust. 3, ust. 6, ust. 11, ust. 13 i ust. 13a ustawy z dnia
21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2013r. poz. 260)
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 czerwca 2004r. w sprawie określenia warunków udzielenia zezwoleń na zajęcie pasa drogowego /Dz. U. Nr 140 poz. 1481/ + uchwała Rady danej Gminy.
Link do komentarza
Jak opracujesz projekt (należy go uzgodnić w Urzędzie gminy). gdzie dostaniesz uzgodnieni lokalizacji zjazdu wraz z zatwierdzonym projektem. W projekcie będziesz napisane co masz zrobić. Jeżeli rzeczywiście masz mały rów nie zaszkodzi ci ci dać zwykłej PCV jak kolega pisał wcześniej, dać ją na piasku i zagęścić. następnie możesz zasypać teoretycznie gruzem średnio 200-400 za wywrotkę chyba, ze ktoś będzie chciał się pozbyć.
W warunkach od gminy powinieneś mieć napisane że należy wystąpić o zajęcie pasa drogowego w celu wykonania zjazdu (zielenieć może być pasem drogowym-chodzi ogółem o działkę drogową) są gminy gdzie np. odbiór zjazdu jest konieczny celem odebrania budynku.
Moim zdaniem koszt takiego zjazdu to w granicach 2-3 tyś.
2 rury w granicach 200zł
do tego wykonanie przyczółków dwóch - zrobisz sam będziesz potrzebował dwóch betoniarek, żeby zalać icon_biggrin.gif
no i zasypanie gruzem.
A to że za niedługo będą robić drogę, to moim zdaniem hehehe jest sens go robić?? Najpierw idź do gminy i zobacz projekt, zorientuj się czy jest przewidziany zjazd na twoją posesję. jeżeli jest przewidziany to powinni ci go zrobić. a nóż tam powstanie chodnik?? i co to wtedy oni ci tylko obniżą krawężnik i tyle
Link do komentarza
Cytat

Najpierw idź do gminy i zobacz projekt, zorientuj się czy jest przewidziany zjazd na twoją posesję. jeżeli jest przewidziany to powinni ci go zrobić. a nóż tam powstanie chodnik?? i co to wtedy oni ci tylko obniżą krawężnik i tyle



Nie zrobią tylko naprawią, poprawią, zmodernizują przy okazji remontu drogi.
Jeśli zjazdu fizycznie nie będzie, to ominą (nawet jak będzie na mapach).
Zjazd wykonuje inwestor na własny koszt.
Link do komentarza
Cytat

Nie zrobią tylko naprawią, poprawią, zmodernizują przy okazji remontu drogi.
Jeśli zjazdu fizycznie nie będzie, to ominą (nawet jak będzie na mapach).
Zjazd wykonuje inwestor na własny koszt.




skoro tak uważasz icon_smile.gif nie będę się kłócił. jeżeli w projekcie przebudowy drogi jest naniesiony zjazd mają go zrobić. jeśli nie to jest tak jak mówisz....
Link do komentarza
A ja byłem w gminie - i jest wesoło... pokazałem zdjęcia zapytałem się o chodnik i...
Ten kabel wg projektu jest wkopany pośrodku rowu na głębokości 150cm. Własnym oczom nie wierzę icon_smile.gif
Mam robić wg decyzji a jak coś zerwę to nie moja wina...

przepust ma być 50cm od granicy mojej działki - może w elektryczny nie trafię
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...