Skocz do zawartości

Budowa Domu - dwurodzinny - Wyzwolenia


Recommended Posts

Witam Was w sumie od hmmm od 2 lat może ciut więcej zacnie oglądam budowę różnych ludzi, a ulubioną jest temat "kopuła Autorus". Patrzę i oglądam wasze rozwiązania. Nie ukrywając uczę się. No i w zeszłym roku rozpocząłem budowę własnego domku, ale zabrakło mi jakoś odwagi, żeby z wami się podzielić.
Ale dziś się to zmieniło icon_smile.gif.
Zacznę od zdjęć od zera aż do momentu skończonego etapu w roku 2014 czyli surowy otwarty.
Mam w sumie specyficzny dom, bo dwu rodzinny. Wejście jest jedno, a w wiatrołapie jest wejście do rodziców oraz do młodych. projekt był robiony na podstawie projektu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../mc5f1fd5472225
Ostatecznie zmieniono rozkład salonu i kuchni - daliśmy te dwa pokoje do środka, a na górze zrobiono tak samo i dodano dwie lukarny które umożliwiły zrobienie salonu i kuchni bez skosów.
Link do komentarza
PeZet prawda tak się stało odważyłem się i zaczynam prowadzenie własne dziennika.

Działkę mam od ponad 6 lat. więc płot zrobiony tuje posadzone. drzewa owocowe też brakowało domu i potomka zaczynam dodawanie zdjęć.

Budowa zaczęła się w sumie późno a dokładnie w połowie sierpnia.


Pierwszym zadaniem było wykonanie drogi dojazdowej. udało mi się załatwić płyty drogowe około 70mb. Niestety ich stan po dostarczeniu na moją działkę był tak opłakany, że musiałem je rozkuć. I użyłem jako kruszywa grubego do podbudowy. Musiałem wykopać koryto o głębokości 60cm. Następnie wpadło mi do głowy, że od razu ułożo kanalizację, zeby nie rozwalać drogi później. więc musiałem wykopać jeszcze wykopać na gł. 2m wykopać rów pod kanalizację sanitarną icon_biggrin.gif.
Po przebojach udało mi się zasypać wszytko kruszywem grubym oraz na górę destrukt ;) i tak to wyglądało w sierpniu.


Następnie wkroczyli geodeci którzy skończyli dosyć późno icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez benytraktor (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No i zaczęło się kopanie fundamentów. oczywiście nie obyło się bez przygód, po wykopaniu połowy fundamentów odwiedził nas deszcz icon_smile.gif i w efekcie udało się zalać ławy. mało po budowlanemu, ale ładne bo moje icon_biggrin.gif i zrobione prawie tak jak zawsze.

Kolejny etap był również szybki, pogoda sprzyjała. Zrezygnowałem ze standardowych szalunków, poszedłem w systemowe.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez benytraktor (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No i jak - zadowolony z tych szalunków systemowych ? Zresztą na taką wysokość to chyba jedyne sensowne rozwiązanie.
Chyba że murarka z bloczków. Jaki koszt najmu takich szalunków ?



tak zadowolony. zdecydowanie tak. Koszt porównywalny, ale zależy od ekipy. moja ekipa-sprawna i robiła na nich wcześniej. w sumie oni sugerowali. przywieźli im szalunki około 7 rano a o 16 była już betoniara i szalunki zostały zalane. jeden dzień postały i można było zdjąć i oddać z powrotem. drogie są tylko te łączniki które mnie kosztowały ok. 1000zł bo są tracone. za to szybko bardzo, mniej syfu(bo nie docina się desek) i nie ma później tych desek na terenie budowy (zostały tylko ze stropu-które w zupełności wystarczą) a koszt m2 to chyba około 70-90 gr.
no jestem synem żelbetu, gdyby nie phoroterm i jego właściwości cieplne zrobiłbym ściany żelbetowe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
no i przeszedł czas na płytę, oczywiście po ułożeniu kanalizacji icon_biggrin.gif i wyprowadzeniu wody icon_biggrin.gif do góry, żeby w fundamencie później nie kuć. do tego ułożono styrodur, ułożono odwodnienie, a także wyprowadzono rury do rynien. Rynny rzecz jasna połączone i spływające do dwóch studzienek, które są podłączone do zbiorniczków icon_biggrin.gif.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

A widzisz. A zastanawiałem się jak murujesz gdy w nocy jest -5st:)
Pomyśl nad ciepłym parapetem icon_smile.gif




ehheh widzisz, może i mam- bo będą mi dodawać pod oknem jakiś plastik z uszczelka, ale ja nie wiem jak się to nazywa. taka listwa montowana do okna. wysokość 3 cm.
troszkę spędziłem czytając o tych oknach, zdecydowałem się na ciepły montaż (chociaż, niektórzy twierdza że to bzdura - moja mama powiedziała "po co będziesz dopłacać do tej szmaty") super efekt podobno daje ciepła ramka (listwa między szybami) która zapobiega skraplaniu się rosy w tym miejscu - ale mnie na nią nie stać icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam tą ciepłą ramkę między szybami. Ale o jej działaniu wypowiem się dopiero jak zacznę grzać.

Pod oknem to IMO lepiej dać twardy styropian. Poszukam fotki to ci wstawię.





Znalazłem. Parapet widać. Ten szary. IMO dobry patent.




no nie nie mam takiego parapetu. Bo niestety/stety umyśliłem sobie parapety z cegły klinkierowej. są śliczne, mam czerwoną dachówkę więc będą mi pasować icon_biggrin.gif. proponowali mi je, ale odrzuciłem je tak wcześniej powiedziałem ze względu na cenę. stwierdziłem, że ciepły montaż i ta listwa pod oknem w zupełności wystarczą mi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zerknij do wątku Patrona: "Dom w Aksamitkach z modyfikacją indywidualną" - link prowadzi do początku montażu warstwowego okien, okien z roletami, okien i drzwi tarasowych - może Ci się przyda! W razie pytań - brałem w tym udział, więc mogę podpowiedzieć co nieco icon_smile.gif



no i fajna chałupka. śliczna wręcz jak nie bajkowa icon_smile.gif będę miał tak samo ale inaczej. bo rolety będą do ściany montowane. bo zamontowane w ten sposób jak powyższy niestety tworzy mostek termiczny.

Ale ekipa budująca ten dom to sprawna i bardzo ładnie fachowo robili. izolacje pionowe poziome. ładnie ładnie.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

no i fajna chałupka. śliczna wręcz jak nie bajkowa icon_smile.gif będę miał tak samo ale inaczej. bo rolety będą do ściany montowane. bo zamontowane w ten sposób jak powyższy niestety tworzy mostek termiczny.


Hmm, więc gdzie będą u Ciebie rolety - nie nad oknem (w ścianie) tylko na zewnątrz (w warstwie ocieplenia)?
Może coś źle zrozumiałem ... czyli okna na konsolach wypuszczone poza obrys muru, w warstwie ocieplenia? Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Hmm, więc gdzie będą u Ciebie rolety - nie nad oknem (w ścianie) tylko na zewnątrz (w warstwie ocieplenia)?
Może coś źle zrozumiałem ... czyli okna na konsolach wypuszczone poza obrys muru?



okna z licem muru będą. do nadproża skrzynka z rolet, która bedzie obrobiona styropianem. Nadproża mam szerokości ściany nośnej czyli 30cm. Są to nadproża systemowe phorotermu. ustawione w pionie sztuk 3 a pomiędzy nimi styropian. czyli jest nadproże, nadproże, styropian i na nadproże. widać to mniej więcej na zdjeciu

DSC01446.jpg

Edytowano przez benytraktor (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

okna z licem muru będą. do nadproża skrzynka z rolet, która bedzie obrobiona styropianem. Nadproża mam szerokości ściany nośnej czyli 30cm. Są to nadproża systemowe phorotermu. ustawione w pionie sztuk 3 a pomiędzy nimi styropian. czyli jest nadproże, nadproże, styropian i na nadproże. widać to mniej więcej na zdjeciu


W przypadku pokazanym w wątku "Dom w Aksamitkach [...]" skrzynka rolet jest umieszczona nad oknem, w miejscu nadproża (nadproże jest wyżej). Zaś nie zmniejszona grubość ocieplenia zachodzi aż na okno - cała skrzynka rolety jest przykryta 20cm styro. Mostek, jaki by nie był, to raczej wokół okna, co i u Ciebie będzie miało miejsce... Porównanie termowizją, po zakończeniu realizacji, da odpowiedź, które rozwiązanie lepsze icon_biggrin.gif Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Rolety BeClever "łapią" mostek cieplny przez skrzynkę.
Izolowanie ich od zewnątrz, to tak trochę wołanie na puszczy, a grubość styropianu zakrywającego roletę ma marginalne znaczenie.


Cytat

okna z licem muru będą. do nadproża skrzynka z rolet, która bedzie obrobiona styropianem. Nadproża mam szerokości ściany nośnej czyli 30cm. Są to nadproża systemowe phorotermu. ustawione w pionie sztuk 3 a pomiędzy nimi styropian. czyli jest nadproże, nadproże, styropian i na nadproże. widać to mniej więcej na zdjeciu


Ktoś Ci to trochę źle doradził (zaprojektował).
Dla rolet typu Integro, nadproże powinno być cofnięte względem lica muru.
Wtedy między skrzynkę a nadproże można wstawić izolację termiczną, likwidując mostek w tej części obwodu okna.
Link do komentarza
Cytat

Rolety BeClever "łapią" mostek cieplny przez skrzynkę.
Izolowanie ich od zewnątrz, to tak trochę wołanie na puszczy, a grubość styropianu zakrywającego roletę ma marginalne znaczenie.



Ktoś Ci to trochę źle doradził (zaprojektował).
Dla rolet typu Integro, nadproże powinno być cofnięte względem lica muru.
Wtedy między skrzynkę a nadproże można wstawić izolację termiczną, likwidując mostek w tej części obwodu okna.




Masz racje, jest icon_smile.gif hheheh początkowo rolet miało nie być..... z tego względu nadproże nie zostało cofnięte. ale później się zmieniło. wiem, że źle ale cóż mądry Polak po szkodzie.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Rolety BeClever "łapią" mostek cieplny przez skrzynkę.
Izolowanie ich od zewnątrz, to tak trochę wołanie na puszczy, a grubość styropianu zakrywającego roletę ma marginalne znaczenie.


Znacząca strata ciepła w przypadku rolet nadstawnych BeClever następuje przez otwór, którym wysuwa się pancerz - pod warunkiem że mocno wieje. Wówczas zimne powietrze przenika (wpychane jest) do wnętrza kasety szczeliną pancerza. Sama kaseta nie ma jako takiego kontaktu z powietrzem zewnętrznym (osłania ją pełna grubość ocieplenia budynku!), co widać na załączonym zdjęciu i nie bagatelizowałbym tego elementu.

Zwykle problemy z dyskomfortem termicznym, biorą się z nieszczelnego montażu...
Sam jestem ciekaw jak wyjdzie termowizja bo chyba watro poddać testom takie rozwiązanie. Jak tylko będę miał zdjęcia nie omieszkam pokazać - szczególnie na zdjęciach od wewnątrz powinno być widać jak zachowują się takie rolety, bo tam dostępne są dwie ściany kasety, które wewnątrz izolowane są tylko wkładką ze styropianu grafitowego.





Cytat

Masz racje, jest icon_smile.gif hheheh początkowo rolet miało nie być..... z tego względu nadproże nie zostało cofnięte. ale później się zmieniło. wiem, że źle ale cóż mądry Polak po szkodzie.


Dobrze ocieplone nadproże powinno zrobić swoje!
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

czy te rolety na zdjęciu to aby BeClever? :scratching:


Dyskusja bardziej dotyczyła rodzaju rolety, niż konkretnego producenta, dlatego uzupełniłem o określenie "nadstawna" dotyczące mojego przypadku. To konkretne zdjęcie przedstawia roletę nadstawną Portos - wszystko co pisał Jani_63 ma tu jak najbardziej odniesienie. Podobnie jak mój komentarz.

Przed chwilą (-7, bezwietrznie, budynek ogrzewany) dotykałem ścianki kasety w pomieszczeniu i nie zauważam różnicy w temperaturze ścian i kasety. Sądzę, że jest to efekt szczelnego ocieplenia 20cm styro i jednak "prawie szczelności" kasety. Myślę, że termowizja powinna to potwierdzić. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Przyszedł czas na murowanie poddasza. Dom jest podzielony na dwie części - garażową i cześć główną. Obydwie części sa na tym samym poziomie, różnią się jedynie wysokością ściany kolankowej. jak wczesnej wspominałem pierwszy został przerobiony w efekcie środkowe pomieszczenia na dachu są pełnometrażowe (zero skosów) - zostały wykonane "lukarny".
W tym przypadku jest to na tyle istotne, z uwagi na fakt, że dom jest dwurodzinny* i na górze będzie osobna kuchnia i salon i dzięki lukarnom uzyskałem salon i kuchnię (pokoje do goszczenia gości) jak po bożemu należy czyli nie będzie kanapy pod skosem czy blat w kuchni będzie miał szer. 1mb. z uwagi na skos.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
zapomniałem dodać. Strop został dookoła obmurowany pustakiem 12. (ściana o grubości 30cm) dlatego nie widać nigdzie ani betonu, ani jak niektórzy robią styropianu. tak samo jest przy murłacie. Ale to powinno być widać na zdjęciach.
więc czas na więźbę icon_smile.gif
Niestety i tu się pojawiły nasze pierwsze problemy. mianowicie Nasz projektant dal tak wysoko jętki, że ze strychu nie mielibyśmy pożytku, a sufit podwieszany musiałby być podwieszony na 1,5 mb. A więźba już była na budowie. co generowało nowe koszta w postaci nowych dłuższych jętek, które zostały umieszczenie znacznie niżej. Na poniższych zdjęciach widać te złe jętki.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

kiedy panowie od okien wchodzą?



tu pojawi sie problem. zgodnie z umową mają zrobić do 06.03. ale z uwagi na ciepły montaż mam obawy, ze będzie z tym problem... moim zdaniem za duża wilgotność na klejenie taśmy, chyba, że złapią na silikonie icon_biggrin.gif


Własnie powiedzcie mi czy przed przyklejaniem taśm należy tynkować otwory (ściany z phorotermu P+W). Bo słyszałem, że przykleja się bezpośrednie do wyczyszczonego pustaka i zagruntowanego. i nie wiem bo ja to laik jestem Edytowano przez benytraktor (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Hej hej hello. ostatnio podjąłem pod rozważanie na temat izolacji podłogi na gruncie. ?Mówie o temacie związanym z izolacją za pomocą perlitu. Tak naprawdę Adam_mk wszystko mi w sumie wyoślił, a dziś znalazłem ten lik na YT
poświęcone specjalnie dla adama

https://www.youtube.com/watch?v=mjntmzmNJI4

obejrzyjcie do końca na końca jest opisane całe icon_smile.gif

chciałem znaleźć ten temat na forum ale mi się nie udało. jak ktoś moze to proszę go tam wkleić ;)
Link do komentarza
Cytat

Hej hej hello. ostatnio podjąłem pod rozważanie na temat izolacji podłogi na gruncie. ?Mówie o temacie związanym z izolacją za pomocą perlitu. Tak naprawdę Adam_mk wszystko mi w sumie wyoślił, a dziś znalazłem ten lik na YT
poświęcone specjalnie dla adama

https://www.youtube.com/watch?v=mjntmzmNJI4

obejrzyjcie do końca na końca jest opisane całe icon_smile.gif

chciałem znaleźć ten temat na forum ale mi się nie udało. jak ktoś moze to proszę go tam wkleić ;)



Fajne klimaty icon_biggrin.gif
Ale na jakim forum nie udało się znaleźć? Na FM był na pewno
chyba tu:
fm_ocieplenie_podlogi Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

tu pojawi sie problem. zgodnie z umową mają zrobić do 06.03. ale z uwagi na ciepły montaż mam obawy, ze będzie z tym problem... moim zdaniem za duża wilgotność na klejenie taśmy, chyba, że złapią na silikonie icon_biggrin.gif


Klejenie taśm to nie problem - część przylepna to polibutyl - oby było kilka stopni powyżej zera.

Cytat

Własnie powiedzcie mi czy przed przyklejaniem taśm należy tynkować otwory (ściany z phorotermu P+W). Bo słyszałem, że przykleja się bezpośrednie do wyczyszczonego pustaka i zagruntowanego. i nie wiem bo ja to laik jestem


Jak chcesz mieć zrobione dobrze, to wyrównaj powierzchnię otworów, zagruntuj i w tak przygotowane dopiero montaż okien.
Link do komentarza
Cytat

Klejenie taśm to nie problem - część przylepna to polibutyl - oby było kilka stopni powyżej zera.


Jak chcesz mieć zrobione dobrze, to wyrównaj powierzchnię otworów, zagruntuj i w tak przygotowane dopiero montaż okien.




tak tak, będzie zagruntowane, otynkowane i zagruntowane (przynajmniej tak mam w umowie) tylko kwestia tynkowania w takich warunkach.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

tak tak, będzie zagruntowane, otynkowane i zagruntowane (przynajmniej tak mam w umowie) tylko kwestia tynkowania w takich warunkach.


Niestety na warunki nie mamy wpływu. Nie poganiaj ekipy, bo to działa na Twoją niekorzyść...
Kiedy już zaczną zwróć uwagę na taśmy rozprężne - na wszelkich połączeniach, styku dwóch elementów (ramiak - listwa montażowa, w miejscu gdzie będzie montowany parapet.

Przypilnuj aby przed przyklejeniem taśm do ściany dokładnie wypełnili pustą przestrzeń pianą nisko rozprężną.
Po stwardnieniu pianki trzeba ją obciąć dokładnie równo z licem ramiaka - unikniesz problemów przy montażu ocieplenia.
Link do komentarza
Cytat

Niestety na warunki nie mamy wpływu. Nie poganiaj ekipy, bo to działa na Twoją niekorzyść...
Kiedy już zaczną zwróć uwagę na taśmy rozprężne - na wszelkich połączeniach, styku dwóch elementów (ramiak - listwa montażowa, w miejscu gdzie będzie montowany parapet.

Przypilnuj aby przed przyklejeniem taśm do ściany dokładnie wypełnili pustą przestrzeń pianą nisko rozprężną.
Po stwardnieniu pianki trzeba ją obciąć dokładnie równo z licem ramiaka - unikniesz problemów przy montażu ocieplenia.



dzięki, przyda się icon_biggrin.gif, jako laik taki rady uważam za cenne icon_biggrin.gif. Nie chce ich poganiać mimo, ze mają termin. Ale narazie pogoda taka może być, bo okna jeszcze się nie wyprodukowały icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
I teraz kolejny etap. icon_biggrin.gif zdjęć z instalacjami nie będę dodawał. czyli etap tynki. Zdecydowałem się na tynki gipsowe. (w łazienkach cem.-wapno) miałem duuuży delemat. przeczytałem chyba pół internetu na ten temat, jakieś artykuły. na chwile obecną jestem zadowolony. wyglądają ślicznie cudownie. Nie mam zamiaru robić w domu basenu więc nie powinno być źle icon_biggrin.gif heheeh

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

No i wielka batalia, zakończyła sie sukcesem 30.03.15 zamontowali okna 24 dni po terminie. Tam stan surowy zamknięty icon_biggrin.gif

Chmm, zwróciłeś uwagę na brak taśm paroprzepuszczalnych na dolnej, poziomej krawędzi okien - na zewnętrznej stronie (od wewnątrz nie widać tego elementu na zdjęciach, ale też powinny taśmy być!)? W miejscu tym taśmę przykleja się do profila startowego - standardowo dołączonego do okien... Parapet montuje się dosuwając do listwy startowej, pod ramę okna, na tą taśmę...
Link do komentarza
Cytat

Chmm, zwróciłeś uwagę na brak taśm paroprzepuszczalnych na dolnej, poziomej krawędzi okien - na zewnętrznej stronie (od wewnątrz nie widać tego elementu na zdjęciach, ale też powinny taśmy być!)? W miejscu tym taśmę przykleja się do profila startowego - standardowo dołączonego do okien... Parapet montuje się dosuwając do listwy startowej, pod ramę okna, na tą taśmę...




jest ta taśma icon_biggrin.gif tylko akurat na tych zdjęciach co są załączone nie było zrobione. tak naprawdę koniec z taśmami mieli 10 dni po tych 24 dniach icon_biggrin.gif ale okna już były. icon_biggrin.gif cieszyłem się, ze mam je w ogóle icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

jest ta taśma icon_biggrin.gif tylko akurat na tych zdjęciach co są załączone nie było zrobione. tak naprawdę koniec z taśmami mieli 10 dni po tych 24 dniach icon_biggrin.gif ale okna już były. icon_biggrin.gif cieszyłem się, ze mam je w ogóle icon_biggrin.gif


Ok, ok - nic już nie mówię... A jednak wydaje mi się dziwny ten montaż... Tak naprawdę to nie widzę listew startowych, bez których trudno zamocować taśmy (jeśli ciepłych profili podparapetowych nie ma) w taki sposób, aby wywijały się one pod parapet - listwa daje jednocześnie pustkę którą wypełnia się pianką w celu zminimalizowania mostka termicznego od parapetu.

Link do komentarza
Cytat

Ok, ok - nic już nie mówię... A jednak wydaje mi się dziwny ten montaż... Tak naprawdę to nie widzę listew startowych, bez których trudno zamocować taśmy (jeśli ciepłych profili podparapetowych nie ma) w taki sposób, aby wywijały się one pod parapet - listwa daje jednocześnie pustkę którą wypełnia się pianką w celu zminimalizowania mostka termicznego od parapetu.




jeśli dobrze rozumiem. wysyłałeś mi swoje zdjęcia z okien i tam miałeś takie listwy podpapetowe ja ich nie mam. bo ja chce zrobić parapet z cegły klinkierowej. Do samogo okna mam doczepiony taki szary plastik (widac go na zdjeciach) i do niej została doklejona taśma i w sumie wyglada z dołu tak samo jak po bokach i na górze.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

jeśli dobrze rozumiem. wysyłałeś mi swoje zdjęcia z okien i tam miałeś takie listwy podpapetowe ja ich nie mam. bo ja chce zrobić parapet z cegły klinkierowej. Do samogo okna mam doczepiony taki szary plastik (widac go na zdjeciach) i do niej została doklejona taśma i w sumie wyglada z dołu tak samo jak po bokach i na górze.


To "szare" to chyba właśnie listwa startowa. Jak zamierzasz zlikwidować mostek termiczny który stworzą parapety z cegły klinkierowej? I jak zamierzasz zamocować parapety na zewnątrz ściany nośnej - w ociepleniu? Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Hmm a to zdjęcie? taśma jest też z dołu. czy dalej nie rozumiem o co ci chodzi icon_biggrin.gif


Taśma jest ok! Bardziej interesuje mnie w jaki sposób zamierzasz zrekompensować brak ocieplenia w miejscu styku parapetu z cegły klinkierowej ze ścianą... wysokość cegły to ponad 12cm bez ocieplenia na długości wszystkich okien...
Drugie pytanie to: na czym będą te cegły klinkierowe leżały, bo okna masz w licu ściany!? Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...