Skocz do zawartości

tapeta a karton gips


Recommended Posts

Witam
Nie jestem pewny czy znajduję się w dobrym dziale ale pytanie związane jest z wykończeniem.
Opiszę problem.
Na jednej ścianie w pokoju jest płyta kartonowo gipsowa która była pomalowana farbą lateksową.
Niedawno zmieniłem wystrój i położyłem tapetę papierową. Wcześniej gruntowałem ściany klejem.
Używałem kleju METYLAN. Po ok trzech miesiącach zaczęło się psuć tak jak na zdjęciu i tylko na ścianie z karton gipsem. Jak lekko odgiąłem tapetę stwierdziłem że odchodzi nie tylko ze starą farbą ale również z papierową powłoką karton gipsu.
Czy jest sposób na układanie tapety na karton gipsie aby takie sytuacje się nie zdarzały??

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Ty nie masz problemów z tapetowaniem, tylko ze ścianą. Rozwarstwienie płyty g/k nie jest normą, więc musi być jakaś przyczyna, stawiam na zawilgocenie ściany.
Poza tym fotografia nie pokazuje wszystkiego, to jest naroznik? Jak wyglada góra i dół?
A do gruntowania to sluży grunt, a nie klej.


Witam
karton gips jest na konstrukcji pod nim jest wełna i ściana betonowa, ma to na celu wytłumienie hałasu z klatki, a tapeta rozchodzi się w różnych miejscach i bardziej na środku

Cytat

Ty nie masz problemów z tapetowaniem, tylko ze ścianą. Rozwarstwienie płyty g/k nie jest normą, więc musi być jakaś przyczyna, stawiam na zawilgocenie ściany.
Poza tym fotografia nie pokazuje wszystkiego, to jest naroznik? Jak wyglada góra i dół?
A do gruntowania to sluży grunt, a nie klej.


na opakowaniu kleju jest opis jak należy gruntować przed nałożeniem tapety korzystając z tego samego kleju
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...