Skocz do zawartości

Spadek obróbek blacharskich na balustradach loggii


Recommended Posts

Witam serdecznie,
właśnie jestem po pierwszej próbie odbioru mieszkania w Krakowie, ale było kilka niedoróbek i czekam na drugie podejście ;)
Zaciekawiło mnie jedna rzecz, a mianowicie nachylenie blachy na balustradzie loggii. Jest ewidentnie do wewnątrz i spadek widoczny gołym okiem. Mam żygacz na środku balkonu, spad na kafelkach, więc jakiś odpływ jest. Natomiast dziwi mnie to, że przecież ta woda spływając będzie ciekła po elewacji i tak nasiąknie, że grzyb pewny :/
Co ciekawe moja znajoma odebrała mieszkanie 2 tygodnie temu, ten sam budynek u niej jest prosto.
Czy moglibyście mi potwierdzić czy takie są "praktyki budowlane" jak określił to inspektor, bo jakoś ciężko mi w to uwierzyć?

Pozdrawiam
Paweł Dz. Edytowano przez działek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wydawałoby się logiczne, natomiast otrzymałem oficjalną odpowiedź:
"dotyczy: spadek obróbek blacharskich na balustradach loggii
Informuję, że spadki obróbek blacharskich na balustradach loggii zgodnie ze sztuką budowlaną powinny być wykonane „do wnętrza”, czyli w kierunku loggii, a nie na „na zewnątrz” – zapobiega, to nadmiernemu pojawianiu się zacieków na elewacji budynku."

No tak, ale zacieki u mnie na elewacji, wewnątrz loggi to już mogą powstać?
Nie wiem na co mogę się powołać w tej sprawie? Jest jakiś przepis, który to reguluje? Szukałem w Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 r., Nr 75, poz. 690)
Dział VII BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA oraz Dział VIII HIGIENA I ZDROWIE, ale nie widzę tam konkretów :/

Niestety na chwilę obecną zdjęcia nie mogę załatwić, bo nie ma mnie na miejscu. Edytowano przez działek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

No tak, ale zacieki u mnie na elewacji, wewnątrz loggi to już mogą powstać?


Zacieki raczej nie powstaną, a w każdym razie jest mniejsze prawdopodobieństwo niż na elewacji. Bo obróbka blaszana zapewne wystaje kilka centów i w loggii nie wieje wiatr, zmieniający pionowy tor spadania kropli wody.
Jak dodamy do tego toru spadania drogę, czyli jej długość, to zawsze wyjdzie że mniejsze prawdopodobieństwo zabrudzenia jest przy spadku wewnętrznym, gdy deszcz spłukuje z tej płaskiej powierzchni nagromadzony miejski syf.
Jak do tego dodamy sople Mistrza Jana, to chyba wszystko staje się jasne, czy jakoś tak. icon_lol.gif
Link do komentarza
Tu nie ma co obalać! Po prostu obróbka powinna być zamontowana poziomo i tyle. Argumenty o zaciekaniu na elewację są bezsensowne. Napisałem wcześniej, że wówczas parapety okienne powinny mieć spadek w stronę okien a pewno są szersze od tej balustrady więc i zacieki i "sople" będą większe. Czy to nie oczywiste, że takie rozumowanie jak i argumenty są bzdurne. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Janie z całym szacunkiem, ale spytam w jakim celu spadek obróbki na "balustradzie" loggii. Tu decydują względy estetyczne. Ile wody znajdzie się na takiej obróbce? Przyznasz, że argumenty o zaciekającej elewacji są bezwartościowe a sopelki do pominięcia. icon_cool.gif Serdecznie Cię pozdrawiam.

p.s.
Żyć zamierzam długo ale nie zamierzam o tym pamiętać icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...