Skocz do zawartości

Podział działki pod zabudowę a granica zabudowy MPZP


Recommended Posts

Mam możliwość przepisania na siebie części działki, na której znajduje się budynek mieszkalny. Zastanawiam się na tym etapie czy w ogóle będę mógł na tej działce wybudować dom jednorodzinny. Problem w tym, że z tego co nam wiadomo dla osiedla, na którym znajduje się działka jest ustalony MPZP i prawdopodobnie granica zabudowy przecina działkę mniej więcej w połowie. I tutaj pojawiają się pytania:
1. Czy jest możliwe, że na jednej części działki można postawić dom a na drugiej kategorycznie nie?
2. Jeżeli pkt. 1 tak to: połowa działki ma status "działki budowlanej" a druga część ... ?
3. Czy w takim przypadku można ratować się Warunkami Zabudowy na części działki czy MPZP wyklucza w ogóle budowę?
4. Jak nie można postawić tam domu jednorodzinnego to w takim razie co może tam powstać? Działka jest bezużyteczna?

Chciałem dzisiaj wstąpić do gminy sprawdzić MPZP ale niestety w soboty nieczynne...
Wrzucam "odręczny rysunek" dla zobrazowania problemu.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
1 - Tak
2- Też. Działka ma wyznaczoną linię zabudowy.
3 - Nie nie można. MPZP > WZ.
4- Jeśli rysunek oddaje proporcje, to dowiedz się czy dla obszaru jest przewidziana druga linia zabudowy.
Jeśli tak, a wielkość działki będzie na to pozwalała i tylko do tej pory nic w/g niej zostało wybudowane, to jest dla Ciebie szansa.

W gminie wszystko Ci powiedzą.
Link do komentarza
nie do końca jest dla mnie to jasne - pewnie dlatego, że rysunek jest zbyt ogólny
można ten rysunek zinterpretować, że nie można budować przy samej drodze, tylko po prawej stronie od lini "granica zabudowy w MPZP'

mam działkę, w której właśnie w tej sposób to wygląda
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...