Skocz do zawartości

Cieło z sieci ? piec ekogroszek ?


jachubn

Recommended Posts

Witam,

Planuję budowę domu z poddaszem użytkowym. Projekt jest indywidualny ze względu na małą działkę. Razem 100m2

Mam możliwość podpięcia domu do ogrzewania z sieci tzn. ciepła systemowego.

Czy ktoś używa, posiada ? Jakie są koszty, zaliczki itp.
Na tą chwilę planuję ekogroszek z podajnikiem lecz dowiedziałem się że jest możliwość podpięcia .....

wszystkie opinie bardzo cenne a najlepiej porównanie jakieś. Szukałem lecz nie znalazłem w sieci nic konkretnego ...
pozdrawiam
Link do komentarza
Dom prywatny podpięci do sieci ciepłowniczej to u nas rzadkość. Popytaj w okolicy, jakie są koszta(koszta stałe, koszt jednostkowy za ciepło). Złóz także wniosek o warunki techniczne przyłączenia - tam powinien być koszt, ile przyłączenie będzie kosztować.
Wykonujesz OZC - wychodzi ci ile kwh twój dom będzie zużywać na CO - przeliczając informacje uzyskane w zakładzie ciepłowniczym, jestes w stanie policzyć, ile cię będzie kosztować ogrzewanie domu ciepłem systemowym i porównać to z np. z ekogroszkiem (lub każdym innym nośnikiem energii)

Pamiętaj tez, że decydując się na ciepło systemowe, nie musisz budować kominów ani kotłowni, co moze być znaczną oszczędnością (szczególnie jak zdecydujesz się na wentylację mechaniczną, wtedy na etapie projektu możesz sporo zaoszczędzić)

I od razu napisze, że taki mały, nowy dom kompletnie nie opłaca się ogrzewać ekogroszkiem Edytowano przez 3of5 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dom prywatny podpięci do sieci ciepłowniczej to u nas rzadkość. Popytaj w okolicy, jakie są koszta(koszta stałe, koszt jednostkowy za ciepło). Złóz także wniosek o warunki techniczne przyłączenia - tam powinien być koszt, ile przyłączenie będzie kosztować.
Wykonujesz OZC - wychodzi ci ile kwh twój dom będzie zużywać na CO - przeliczając informacje uzyskane w zakładzie ciepłowniczym, jestes w stanie policzyć, ile cię będzie kosztować ogrzewanie domu ciepłem systemowym i porównać to z np. z ekogroszkiem (lub każdym innym nośnikiem energii)

Pamiętaj tez, że decydując się na ciepło systemowe, nie musisz budować kominów ani kotłowni, co moze być znaczną oszczędnością (szczególnie jak zdecydujesz się na wentylację mechaniczną, wtedy na etapie projektu możesz sporo zaoszczędzić)

I od razu napisze, że taki mały, nowy dom kompletnie nie opłaca się ogrzewać ekogroszkiem


Dokładnie nic dodać nic ująć
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Pamiętaj tez, że decydując się na ciepło systemowe, nie musisz budować kominów ani kotłowni, co moze być znaczną oszczędnością (szczególnie jak zdecydujesz się na wentylację mechaniczną, wtedy na etapie projektu możesz sporo zaoszczędzić).


Masz na myśli oszczędność dzięki wentylacji mechanicznej...
Mógłbyś rozwinąć tę myśl, bo mi wentylacja mechaniczna zawsze wychodzi drożej...?
Komfort i owszem - jest nieporównywalny, ale mówienie o oszczędnościach w tym przypadku jest nieco mylące...!
Załóżmy, że rezygnujemy z budowy przewodów WG, ale w zamian musimy wykonać kilkakrotnie dłuższe przewody WM, do tego dochodzi centrala i ciągły pobór prądu...

Rozwinięcie dyskusji w tym kierunku znajdziecie w wątku porównującym,
a w zasadzie realnie opisującym wentylację mechaniczną (bo jak sądzę grawitacyjnej nie trzeba nikomu przedstawiać!) Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W warunkach zabudowy jest napisane (tak w streszczeniu), że mogę się podłączyć pod ciepło systemowe lub ogrzewać czym chce: węgiel, gaz, ekogroszek....

u mnie jest Tauron Cieło. Wybiorę się do nich po niedzieli i złoże wniosek, zapytam


dlaczego tylko a gdzie np. prąd, różne rodzaje pci. Przecież nie stawiasz chyba skansenu z przełomu minionego wieku o XIX juz nawet nie wspomniawszy.

Posłuchaj doświadczonych inwestorów w zakresie rekuperatora i PC glikolowej 3of5, mnie możesz zapytać o ogrzewanie elektryczne bez rekuperatora. icon_redface.gif
Link do komentarza
Do jachubn

W zasadzie powinieneś wykonać OZC, bo to ono określi zapotrzebowanie na ciepło Twojego budynku, a to z kolei pozwoli na kalkulację, jakie "paliwo" jest dla Twojego domu najlepsze.

Ciepło z ciepłowni jest dość tanie (około 0,3zł za 1kWh), ale opłata przesyłowa jest (może być) stała - tak wiec im mniej będziesz potrzebował ciepła, tym więcej zapłacisz za jego jednostkę. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...