Skocz do zawartości

Zewnętrzne gniazdka elektryczne


jarson

Recommended Posts

Problem polega na tym, iż dom został ocieplony i otynkowany w zeszłym roku i niestety zapomniałem zamontować przed tym wszystkim gniazdek elektrycznych. Teraz nie wiem jak je zamontować tak aby nie zniszczyć elewacji i tak aby się dobrze trzymały. Styropian ma 10cm i nie został mi też tynku na ewentualne poprawki.
Może macie jakiś pomysł jak zamontować te gniazdka, może są jakieś zewnętrzne gniazdka z ramką, która by zamaskowała zniszczoną wokół nich elewację.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem, gdzie szukałeś, pewnie w biurku. ;)

Tu masz stronę producenta: klik

A tu masz cennik:

klik

W cenniku pozycja E1952 czyli:
KUZ-VOI KB 114,57zł netto



Wychodzi na to że się słabo postarałem w tych poszukiwaniach.
Dzięki
Troszkę drogie te puszki, musiałbym ich kupić 8 a to zdecydowanie za drogo.
Trzeba coś innego wymyślić
Link do komentarza
Cytat



Wszystko ładnie i pięknie, tylko że przed zrobieniem elewacji a ja już mam elewację??

A jakby zamontował takie gniazdko

DSC01446.jpg



Zamontował by je do głębokiej puszki elektrycznej, a samą puszkę przykręcił do ściany. Edytowano przez jarson (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nóż mam tylko chcę aby wszystko było ładnie zrobione i dobrze przytwierdzone, tak aby nie wyleciało.


Jeżeli chcesz aby dobrze trzymało i było to w miarę tanio (bo wyżej rozwiązanie jest dość drogie) to tak wpadłem na pomysł aby wykorzystać do tego celu puszkę do złącza odgromowego.
Coś takiego jak poniżej

A tu jak jest ta puszka zamontowana w murze. Zamiast złącza pomiarowego dasz gniazdo nadtynkowe i będzie ok.

Gniazdo coś w tym stylu

Link do komentarza
Cytat

Temat i mnie interesuje,będę wiosną instalował.
Ciekawi mnie też czy ktoś z Was ma zewnętrzne gniazdo do odkurzacza centralnego.Czy to sprawdzi się bo zostawiłem końcówkę rury w miejscu gdzie kiedyś do domu będzie dostawiona wiata.


Na pewno się sprawdzi i nawet wiem gdzie a raczej do czego, do odkurzania samochodu icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...