Skocz do zawartości

Bateria zlewozmywakowa odchyla się


twist

Recommended Posts

Witam,

Po niedawnej wymianie baterii zlewozmywakowej mam pewne obawy czy aby dobrze wszystko zamontowałem.


Mam dosyć stary, ale bez żadnych usterek czy rdzy zlew, a bateria, którą teraz zainstalowałem przy odkręcaniu wody lekko się odchyla.

Nic z niej nie cieknie, ale nie tworzy to raczej poczucia pewności przy używaniu, bo cały czas mam wrażenie, że zaraz mi cała bateria zostanie w ręce. Sprawdzałem już kilka razy czy aby się coś nie odkręciło czy poluzowało, ale każdy element jest porządnie dokręcony.

Co można z tym zrobić?? Czy może to już tak musi być?

Z góry dzięki za odpowiedź. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Niedawno robiłem remont i stanąlem przed identycznym dylematem. Szwagier jeszcze przed montażem powiedział, że "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan rura!". Bateria swoją masę ma i swoje musi robić.
Dorobiliśmy podkładkę z blachy nierdzewki o grubości 0,5 mm, którą usztywniliśmy spory kawałek otoczenia otworu na baterię i wszystko jest jak należy.
Link do komentarza
Otrzymaliśmy odpowiedź Grupy Armatura na problem, z którym Pan się spotkał:

Cytat

Szanowny Panie,
Problem niestabilności baterii zlewozmywakowej po samodzielnym montażu może być spowodowany kilkoma czynnikami. W przypadku zlewozmywaków stalowych, montaż wysokich lub ciężkich baterii może wymagać dodatkowej stabilizacji w postaci uchwytu mocowania armatury. Inną prawdopodobną przyczyną nieprawidłowości jest niewłaściwe nałożenie gumowej uszczelki i metalowej podkładki od spodniej strony zlewozmywaka. Po włożeniu armatury w wycięty otwór i umieszczeniu elementów stabilizujących, przykręcamy nakrętkę śruby mocującej do momentu, aż bateria zostanie całkowicie unieruchomiona. Elementy dołączane do zestawu baterii kuchennej Amber są dostosowane do parametrów armatury, gwarantując stabilność po prawidłowo przeprowadzonym montażu.

Jeśli ma Pan wątpliwości lub pytania, prosimy skontaktować się z serwisem Grupy Armatura w celu sprawdzenia stanu technicznego uszczelki dołączonej do opakowania lub z infolinią serwisu (tel.: 800 433 334).


Link do komentarza
Cytat

Otrzymaliśmy odpowiedź Grupy Armatura na problem, z którym Pan się spotkał:



wow nie spodziewałem się, że producent się wypowie ;) to się chwali

Co do samej baterii to postaram się dorobić może jakąś większą (czyt. dłuższą) podkładkę pod otwór, bo to raczej w nim jest problem. Wiadomo, że tam materiał - blacha czy cholera wie co jest najmiększa.

Wielkie dzięki za odpowiedzi, największe szczęście w tym, że bateria nie cieknie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Inną prawdopodobną przyczyną nieprawidłowości jest niewłaściwe nałożenie gumowej uszczelki i metalowej podkładki od spodniej strony zlewozmywaka.



Tam nie ma się jak pomylić! Stare zlewozmywaki są w tym miejscu cienkie i wiotkie, więc nawet właściwe zamocowanie niewiele daje. Tak jak wspomnialem, dodatkowe usztywnienie od spodu nieco większej powierzchni albo/i inne rozwiązanie usztywniające jest jedynym wyjściem.


PS. Widzę, że pisaliśmy razem i mamy podobne spostrzeżenia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...