Skocz do zawartości

Jaką formę powinno przyjąć Forum?


Recommended Posts

W tym temacie postaram się rozwiać Wasze wątpliwości, które pojawiły się w weekend.

Cytat Panbenonium:
Cytat

Znalazłem Wasze forum w gąszczu for internetowych. Na forum odnalazłem mnóstwo przydatnych informacji, za co jestem niezmiernie wdzięczny ich autorom, oraz redakcji.

Ale czytając to co się dzieje na forum, nie da się po prostu znaleźć informacji. Trzeba przedzierać się przez gąszcz syfu, wyzwisk, łapania za słówka, off topu i dopiero gdzieś tam w tym gąszczu jest to czego ktoś taki jak ja (a pewnie kilku nastu/set takich jest) szuka.


Kwestia przyjęcia filozofii Forum. Jeśli postawimy w każdym dziale Forum moderatora, który będzie z żelazną konsekwencją kasował każdy "off topic" będziemy mieć Forum doskonałe, idealne do zdobywania wiedzy, ale bez życia, bez emocji. Oczywiście każde rażące odstępstwa staram się kasować lub przenosić. Jeśli widzicie takie proszę o raport, zareaguję tak szybko, jak to będzie możliwe.

Cytat Panbenonium
Cytat

Może warto wprowadzić system ostrzeżeń dla takich zachowań


Ostrzeżenia istnieją, jeśli trzeba blokuję konta na określony czas. Nie zawsze skutecznie, ale Forum to zbiór różnych osobowości i nie sposób wymyślić jednego systemu. Staram się reagować na każde rozsądne zgłoszenie odstępstwa od Regulaminu Forum.

Cytat Panbenonium
Cytat

... oraz system banów dla ludzi, którzy permanentnie PUNKTUJĄ sobie "pomocnymi poradami" posty nic nie wnoszące do tematu.


Tu liczę na rozsądek Społeczności Forum. System pomocnych porad wymyśliliśmy właśnie w celu wyróżnienia interesujących odpowiedzi. Jak on działa, decyduje Społeczność, bo Forum jest przez nich tworzone i dla nich.

Czy istnieje "sfora", "grupa trzymająca władzę"?
Nie ma ich i nas. Celem Forum jest tworzenie pomocnej sobie społeczności. Rozumiem, że czasem trzeba powiedzieć sobie, jakie się ma żale do drugiej osoby, ale posty z obelgami będę kasował.

Czy ekspert może zmieniać posty innym użytkownikom Forum?
Nie, żaden ekspert nie ma uprawnień moderatora i może zmieniać tylko swoje posty do dwóch tygodni od napisania, jak każdy inny użytkownik Forum.

Czy jeśli ktoś zmieni swój wpis to automatycznie zmieni się treść cytatu?
Nie, cytat zostaje bez zmian mimo podmienionej treści głównej.

Czemu Irbis nie ma statusu eksperta?
Irbisowi usunąłem rangę eksperta za brak chłodnej oceny w dyskusjach, która nie przystoi ekspertowi rekomendowanemu przez redakcję.

Czy zabronione jest wstawianie linków do innych stron?
Generalnie nie mam nic przeciwko zamieszczania linków, jeśli są one pomocne użytkownikom Forum. Kasuję przede wszystkim linki zamieszczane przez firmy stosujące tzw. marketing szeptany.

Proszę pisać, jeśli coś ominąłem.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Podsumowując:
  • Forum ma być pomocne budującym dom. Jeżeli drogą do wyjaśnienia zagadnienia jest link do strony firmowej lub innego forum nie widzę powodu, aby go usuwać. Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek. Nie będę tolerował reklamowania własnej działalności, produktów, bez chęci pomocy użytkownikom Forum.
  • Forum ma być też miejscem do którego z przyjemnością wracamy, nie tylko po to, aby rozmawiać o cegłach, ale sprawach codziennych (od takich rozmów jest dział "Życie w ognisku domowym")
  • Liczę na to, że nasze Forum będzie coraz większe i zapraszam wszystkich chętnych do rozmów. Z drugiej strony, każdy ma prawo zrezygnować z uczestnictwa z Forum. Wystarczy wysłać do mnie PW z taką informacją. Wykasowanie konta jest nieodwracalne, a wszystkie dotychczasowe posty zostają jako napisane przez niezarejestrowanego użytkownika Forum.


Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Cytat

nie za dużo Kolega kasuje? :scratching:


Taki przywilej bycia moderatorem icon_mrgreen.gif
Zauważ, że głównym zadaniem Forum jest wymiana doświadczeń na tematy budowlane. Nie widzę sensu wprowadzania systemu kar, dodatkowych przepisów, regulacji itd. Jeśli uznam za stosowne zablokowanie użytkownika Forum, na pewno się o tym dowie.
Link do komentarza
Cytat

A co... jedna głowa mniej, jedna więcej...



Wiesz ... gdybym miała do czynienia z Hydrą to luz ... ale generalnie ludzie po jednej mają i jest im niezbędna do życia icon_biggrin.gif .
Aczkolwiek niekiedy faktycznie spotykam /czytam osobniki którym mam wrażenie głowa służy tylko jako element dekoracyjny , a i to nie zawsze icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Chyba ktoś się "podszywa" pod Marcina ....................................


I mam pytanie - kto w moich PW usunął wiadomość pt. Inventer icon_evil.gif


Nikt nie usunął, Bajbago. Jak wysyłasz wiadomość, a nie zaznaczysz opcji, żeby została zachowana, to po wysłaniu nie będziesz miał kopii. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nikt nie usunął, Bajbago. Jak wysyłasz wiadomość, a nie zaznaczysz opcji, żeby została zachowana, to po wysłaniu nie będziesz miał kopii. icon_smile.gif



Ja tą wiadomość niby otrzymałem - nie byłem nadawcą, tylko miałem być odbiorcą icon_evil.gif

Nie zdążyłem przeczytać, bo #$@^%$# w $#$#@ *&^&*^^&^%^ ktoś ją usunął.

Autora proszę o ponowienie - jak nie na PW, to na pocztę (adres znasz). Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a teraz z dedykacją dla Pana Marcina, słomianego luda i wielokwiatka
tradycyjnie 7:15
i se banuj, to już poza moim zainteresowaniem


Taka praca.

Cytat

Chyba ktoś się "podszywa" pod Marcina ....................................

I mam pytanie - kto w moich PW usunął wiadomość pt. Inventer icon_evil.gif



Nikt się nie podszywa pode mnie, ani nie usunął wiadomości.
Wracając do tematu o formę Forum, to tu nic się nie zmienia. Nie będzie nowych reguł lub banowania na życzenie.
Od środy jestem na Budmie (pawilon 5, stoisko 55), więc zapraszam do spotkania w realu icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Cytat

a teraz z dedykacją dla Pana Marcina, słomianego luda i wielokwiatka
tradycyjnie 7:15
i se banuj, to już poza moim zainteresowaniem


Mam w d*upie to, jak sobie ktoś układa to forum. To jego prawo i jego bajka (sorki panie redaktorze Marcinie!).
Ale mam prawo zapytać: "Gdzie jest Barbossa?!"

Każdemu, kto Go nie zna, polecam spotkać się z Nim...
Ja miałem to szczęście.
Nie chce mi się więcej gadać...

Link do komentarza
Cytat

Mam w d*upie to, jak sobie ktoś układa to forum. To jego prawo i jego bajka (sorki panie redaktorze Marcinie!).
Ale mam prawo zapytać: "Gdzie jest Barbossa?!"

Każdemu, kto Go nie zna, polecam spotkać się z Nim...
Ja miałem to szczęście.
Nie chce mi się więcej gadać...



Mnie też z tym ciężko ... ostatnio często był , brakuje teraz ....
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Gdybyś się spakował całkowicie, to pewnie by nie odszedł icon_cool.gif icon_mrgreen.gif

Ale to wolny kraj ..............


A ile razy już to obiecywał? i obietnicy nie dotrzymał, czyli tym samym kłamał, ale kłamstwo ma we krwi więc nie ma co się dziwić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...