Skocz do zawartości

kredyt na budowe


Recommended Posts

Cytat

Chciałbym wybudować mały domek ok 120m/2 mam zamiar wziąć na to kredyt 170 000 , działkę już mam 500m/2. Myślicie, że taka kwota wystarczy mi na realizacje budowy systemem gospodarczym (własnymi siłami).



zależy co chcesz zrobić za te 170000 i w jakim rejonie kraju.
z jakich materiałów, jaka dachówka, jaki dach, ogrzewanie itd. itp.
i oczywiście dużo od wykonawców jak bardzo nadszarpią finansowo budżet

ja domek 106m z poddaszem użytkowym mam w planie wybudować i za 200 000 się wprowadzić. Dużo wykończeniówki samemu będę robił, płacę 20 000 za postawienie ścian i dachu z wykończeniem rynnowym itp.
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym wybudować mały domek ok 120m/2 mam zamiar wziąć na to kredyt 170 000 , działkę już mam 500m/2. Myślicie, że taka kwota wystarczy mi na realizacje budowy systemem gospodarczym (własnymi siłami).


Kolego, dobrze rozumiem Twoje obawy, ale tu nie są wróżki i wróżbici aby wiedzieli jaki mały domek masz na myśli.
Domek, domkowi nierówny. Podaj jaki to ma być ten domek, projekt, link do projektu, wtedy można będzie podyskutować.
A teraz to powiem, że starczy te 170 tys i że nie starczy i oba te stwierdzenia będą prawdziwe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Projekt by się zmieścić w takiej kwocie powinien być maksymalnie prosty.


Przestań pisać puste posty.
Wg Ciebie, że maksymalnie prosty to maksymalnie tani? Może byś tak w końcu uargumentował swoje wypowiedzi.
Zapewniam Cię, że prosty projekt domu nie musi być wcale tani wykonaniu, ma na wpływ wiele czynników.
Link do komentarza
Cytat

Przestań pisać puste posty.
Wg Ciebie, że maksymalnie prosty to maksymalnie tani? Może byś tak w końcu uargumentował swoje wypowiedzi.
Zapewniam Cię, że prosty projekt domu nie musi być wcale tani wykonaniu, ma na wpływ wiele czynników.



Wuluzuj.

Prosta vs. skomplikowana konstrukcja różni się kosztami, prosta ma je zdecydowanie niższe. Ten post był kierowany do autora, nie ciebie. Życzę spokojnej nocy. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym wybudować mały domek ok 120m/2 mam zamiar wziąć na to kredyt 170 000 , działkę już mam 500m/2. Myślicie, że taka kwota wystarczy mi na realizacje budowy systemem gospodarczym (własnymi siłami).


Zdecydowanie nie icon_cry.gif nawet,jeżeli to dom prosty, parterowy z dachem dwuspadowym ,materiały po taniości to z kosztorysem zmieściłbym się w 220-230 tys. A jak na twojej działce z mediami?
Link do komentarza
Cytat

Wuluzuj.

Prosta vs. skomplikowana konstrukcja różni się kosztami, prosta ma je zdecydowanie niższe. Ten post był kierowany do autora, nie ciebie. Życzę spokojnej nocy. icon_smile.gif


I tu się kolego bardzo mylisz co do kosztów i prostoty domku.
Jakby on był skierowany do autora tematu to było trza go zacytować, a pisałeś swojego posta zaraz po moim czyli odpowiadasz jeżeli nie cytujesz na poprzedniego posta. Ot taka rada na przyszłość icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...