Skocz do zawartości

proszę o ocenę stanu surowego otwartego


Recommended Posts

Gość Strawman
Cytat

W tym budynku jest ponad 200m2 ścian. U nas, przeciętny murarz muruje od 8 do 10m2 ściany na dniówkę (przy dobrej organizacji budowy).


Co Ty możesz wiedzieć o budowaniu, jak nie potrafisz policzyć powierzchni ścian z projektu...
Nie pomyliłeś się - ten dom to ponad 200m2 ścian nośnych(!!!), a dokładnie bliżej 400m2 (wliczając komin murowany z cegły, 4 kanałowy). Cóż - szkoda dyskutować z kimś, kto tylko marnuje mój czas.

Do autora wątku: przepraszam jeśli sprawiłem kłopot.
Pozdrawiam

edit: uściślenie Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Co Ty możesz wiedzieć o budowaniu, jak nie potrafisz policzyć powierzchni ścian z projektu...
Nie pomyliłeś się - ten dom to ponad 200m2 ścian nośnych(!!!), a dokładnie bliżej 400m2 (wliczając komin murowany z cegły, 4 kanałowy). Cóż - szkoda dyskutować z kimś, kto tylko marnuje mój czas.

Do autora wątku: przepraszam jeśli sprawiłem kłopot.
Pozdrawiam

edit: uściślenie



Chętnie się dowiem ile dokładnie jest tu ścian i ile potrzebował będę tormotonu z Owczar ;) - o materiale proszę nie dyskutować icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Chętnie się dowiem ile dokładnie jest tu ścian i ile potrzebował będę tormotonu z Owczar ;)



Szacunkowo.

Ściany zewnętrzne około 180m2 minus otwory na okna i drzwi.
Ściany murowane na parterze około 50m2 minus otwory na drzwi.
Ściany na poddaszu - niekoniecznie muszą być murowane około 80m2 minus otwory na drzwi.

Babola poprawiłem icon_redface.gif Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Szacunkowo.
Ściany zewnętrzne około 180m2 minus otwory na okna i drzwi.



Bajbaga tylko na pierwszej pozycji pomylił się o ok. 20m2 - szczyty. Reszty nie liczyłem, bo czasu brak.
U was (jak pisałeś) to normalne? Za pomyłki płaci inwestor (zwiększacie końcową należność?) czy pokrywacie z własnych środków?

To tylko wtręt obrazujący jakość słowotoku Bajbagi.


Przy zamawianiu materiału zwróć uwagę, że część z tej powierzchni to ściany fundamentowe - z bloczka betonowego!

edit: korekta kakofonii icon_redface.gif Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bajbaga tylko na pierwszej pozycji pomylił się o ok. 20m2 - szczyty. Reszty nie liczyłem, bo czasu brak.
U was (jak pisałeś) to normalne? Za pomyłki płaci inwestor (zwiększacie końcową należność?) czy pokrywacie z własnych środków?

To tylko wtręt obrazujący jakość słowotoku Bajbagi.


Tylko przy zamawianiu materiału zwróć uwagę, że część z tej powierzchni to ściany fundamentowe - z bloczka betonowego!



To już mi majster wyliczy ;) Po rozmowach z wcześniejszymi inwestorami dochodzą do wniosku, że znają się na rzeczy i takie sprawy liczą znakomicie.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Policz, policz, tylko uwzględnij grubość ocieplenia, wieńce i grubość bloczka icon_cool.gif icon_mrgreen.gif


Międlisz waść! Obawiam się, że Cię przeceniłem - Ty nie policzyłeś po prostu zewnętrznych ścian fundamentowych... jakieś 38m2 - tu dokładność już plus minus kilka m2. Do wyliczenia powierzchni ocieplenia będzie trzeba dodać wieńce i murłatę. Nie wnikam dalej icon_lol.gif

Cały czas mowa tylko o pierwszej pozycji - ściany zewnętrzne. Czyżbyś naprawdę nie potrafił???
Jeśli tak kalkulujecie oferty dla klientów, to naprawdę istotne jest pytanie: kto za to płaci!
Chyba, że chodzi tylko o złapanie klienta na wysokość oferty, a kiedy już umowa podpisana, to dolicza się wcześniejsze "pomyłki"...

Ciekaw jestem, jaki wynik wyjdzie wykonawcy icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Bajbaga tylko na pierwszej pozycji pomylił się o ok. 20m2 - szczyty.


Na plus, czy minus ta "pomyłka" ?

Cytat

Ty nie policzyłeś po prostu zewnętrznych ścian fundamentowych... jakieś 38m2 - tu dokładność już plus minus kilka m2.



A w tym przypadku to na plus, czy minus ?

Pogubiłem się icon_redface.gif

Ps. I tak się patrzę, patrzę - skończyłem - o jakich ścianach fundamentowych z tormotonu z Owczar piszesz ? A wszak tego dotyczyło pytanie.

Cytat

ile potrzebował będę tormotonu z Owczar ;)



Dla przypomnienia. icon_mrgreen.gif

Czego dotyczy pierwsza pozycja.
Link do komentarza
Policzyłem sobie właśnie, że na więźbę dachową potrzeba mi około 6m3 drewna. Czy nie rąbnąłem się w czymś?

Krokiew 8x16, dla jednej ze stron długośc krokwi wynosi 558cm (nie doliczałem zapasu na tym etapie wyliczeń)

5,58x16 (tyle po jednej stronie jest krokiew) = 89,28 x 0,08 x 0,16 = 1,15m3

Tak dziś kombinuje, że już sam nie wiem czy dodawać umiem...
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Krokiew 8x16, dla jednej ze stron długośc krokwi wynosi 558cm (nie doliczałem zapasu na tym etapie wyliczeń)
5,58x16 (tyle po jednej stronie jest krokiew) = 89,28 x 0,08 x 0,16 = 1,15m3
Tak dziś kombinuje, że już sam nie wiem czy dodawać umiem...


Radzę od początku w zestawieniu przyjąć właściwą (z naddatkiem) długość krokwi!
Ale licząc tak jak Ty: 0,08 x 0,16 x 5,58 x 32(dwie strony) = 2,29m3
Znaczy policzyłeś dobrze jedną stronę icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Na plus, czy minus ta "pomyłka" ?

Liczymy Bajbaga, liczymy - wynik da Ci odpowiedź.

Cytat

Ps. I tak się patrzę, patrzę - skończyłem - o jakich ścianach fundamentowych z tormotonu z Owczar piszesz ? A wszak tego dotyczyło pytanie.

Bajbaga, pokazujesz, że nie masz szacunku do samego siebie, nie masz go też dla czytających...
Przypomnę Ci jakie było pytanie:

Cytat

Chętnie się dowiem ile dokładnie jest tu ścian i ile potrzebował będę tormotonu z Owczar ;)

Rozumiem, że musiałeś zastosować trick, aby się nie ośmieszyć po podaniu wcześniej, że szacunkowo wszystkich ścian jest ok. 200m2, więc wyrzuciłeś z zestawienia ściany fundamentowe. A pytanie w swojej pierwszej części dotyczyło ogólnej ilości wszystkich ścian. Więc jaka jest powierzchnia ścian w tym domu??? Używasz świadomie takiego wyniku, jaki Ci jest aktualnie wygodny.


Link do komentarza
mam tego dość :blowup:

Cytat

I jeszcze jeden ewenement - "murłata" tarasu 12x12cm oparta na dwóch słupach 20x20cm w rozstawie 690cm oś do osi.
Kolejny błąd - zawali się to może pod samym ciężarem konstrukcji i pokrycia, nie mówiąc już o wietrze i śniegu...!!!
......



Cytat

Czepiałbym się może czego innego - zmniejszył przekrój słupów, dał ich więcej (niechby co 230cm) i zwiększył grubość "murłaty" do 14x14. A wszystko to dla poprawnego czopowania


starałem się nauczyć twojego pana, teraz muszę ciebie - ta "murłata" (preferowałbym nazwę płatew bo taka tu występuje funkcja, która nie ma nic wspólnego z murłatą) optymalnie powinna mieć przekrój prostokątny tak 1:2 lub może nawet 1:3, wtedy można mówić o przekroju optymalnym,

odnośnie tempa budowania to rozumiem, że ty i twój pan pie... się z budową przez wielokrotność czasu wskazywanego przez mhtyla lub bajbagę - można to tylko skomentować parafrazując Bogusia Lindę - "co ty wiesz o budowaniu...?"
swoją drogą chciałbym wiedzieć za ile postroicie SSO zapodanego tu projektu, ewentualnie wskaż inną waszą realizację, czyli m2 i cena, chętnie dowiem się
osobiście, znany mi rekord z autopsji to SSO bez więźby, niepodpiwniczony bliźniak ok 360m2, 2 stropy teriva, bloczek bet + pth w 5 tygodni

biorąc w/w pod uwagę pozwól, że zacytuję jednego pajaca z forum:
Cytat

Strach się bać jak takie osoby, jak ty doradzają na forum


podkreślenie dodane przeze mnie
i wiesz co, akurat tu się z jednym pajacem zgodzę
Cytat

szkoda dyskutować z kimś, kto tylko marnuje mój czas




jak na razie widzę (a raczej czytam), że cały czas dop... się do tego co napisze mhtyl i bajbaga, już raz zwróciłem ci na to uwagę, choć łgałeś, że to ciebie atakują, niestety redakcja to skasowała, a szkoda; tak schamiałeś tak na tych budowach, że inaczej już nie umiesz?

jeżeli taka formuła ma być stosowana tu na forum to uwierz, nie będzie trudno ciebie wypunktować, choćby za tę ordynarną promocję swojego pana (nota bene "kancelaria" - nadęte jak ego twego pana icon_smile.gif )

odnośnie opublikowanego projektu to stoję na stanowisku, że do PnB(jeżeli to wszystkie rysunki) , w części rysunkowej nie wystarcza, brak zagospodarowania i elewacji, także takie cuda nie przechodzą panie strawman
jeżeli to ma być projekt wykonawczy - to też nie jest wystarczający
jest to jakaś hybryda budowlanego z wykonawczym, moim zdaniem, nie do przyjęcia

co do ilości materiału (na ściany) - to dajesz (Autorze postu) projekt wykonawcy niech liczy, dajesz hurtowni i niech też policzy
z hurtownią umawiasz się na pewną ilość, przy czym zastrzeż sobie, że pełne palety tego co Ci zostanie zabierają i zwracają kasę (detale procedury trzeba uściślić)
w palecie będzie materiału na pewnie z 5m2 (?) co jest niewielką ilością przy całości zamówienia, często trzeba tłuc połówki, wyrabiać narożniki, tam marnuje się trochę materiału, zejdzie więcej niż wyjdzie z dokładnego wyliczenia, to pewne
i podobnie możesz robić z więźbą i innymi materiałami, które musisz zamówić w większych ilościach

kwestia jaką formułę realizacji wybierzesz, czy generalnego, czy na każdy etap oddzielnie, wtedy musisz sobie to odpowiednio zorganizować
z pewnością ograniczone zaufanie do twórcy projektu, niech go ci pierw dostarczy w formule wystarczającej do realizacji (jak zauważono - np potrzebne rys konstrukcyjne stropu, schodów, balkonu, bez tego nikt ich nie zrobi, detale architektoniczne są nieistotne lub mniej istotne, można sobie "dośpiewać" choćby konsultując tu na forum), wymuś to, bo jak się nie dogadacie to zostaniesz w czarnej żopie i nie obejdzie się bez nowego projektanta

ps
ceny wykonawstwa podanego rekordu nie znam
Link do komentarza
Gość Strawman
Przepraszam pldk - jeśli uznasz moją odpowiedź "łańcuchowemu" za rozmydlanie wątku, spokojnie zgłoś ją do moderacji, a przy okazji i wpis na który odpowiadam.

Cytat

mam tego dość

A kogo to obchodzi?

Jednak Bajbaga nie zdecydował się na odpowiedź... Demo miał zamącić wątek, też się nie udało, więc spuszcza kolejnego psa z łańcucha... a wystarczyło przyznać się, że te 200m2, to było tylko po to aby wykazać że się mylę. Teraz, skoro 200m2 jest nierealne, wychodzi na to, że się nie mylę... i tu odpowiedź mógłbym zakończyć, ale gwoli ścisłości:

Cytat

starałem się nauczyć twojego pana

I ośmieszaliście się - czytaliśmy te dyskusje całą ekipą i trzeba przyznać, że robiliście wiele (popatrz, zawsze w tym samym składzie!) ale jak wówczas wykazał Patron - wiedza z Wikipedii nie wystarcza na budowie, choć wystarcza do pokrzykiwania na forum.

Cytat

teraz muszę ciebie - ta "murłata" (preferowałbym nazwę płatew bo taka tu występuje funkcja, która nie ma nic wspólnego z murłatą) optymalnie powinna mieć przekrój prostokątny tak 1:2 lub może nawet 1:3, wtedy można mówić o przekroju optymalnym

Więc Ty zaprojektuj może ten dom? To co ja pisałem to:
a) terminologia - adekwatna do użytej w projekcie
b) przekroje - minimum technologiczne do prac ciesielskich
c) błędy/braki projektowe - z punktu widzenia minimum wykonawczego

Cytat

odnośnie tempa budowania

długo by można rozmawiać, ale zacznijmy od tego, o czym mówił autor wątku:
ile będzie kosztowało postawienie tego domu do etapu pokrycia go papą (zamknięcia) - ciągle słyszę miesiąc! Weźmy ceny rynkowe - według np. cen zawartych w udostępnionej na forum umowie Solange to 23000zł starczyło by na fundamenty (ławy, ściany, izolacje termiczna i przeciwwilgociowa plus wszystko co wchodzi w zakres tego etapu!) oraz podkład betonowy na gruncie wraz z instalacją kanalizacyjną pod posadzkową, zagęszczonym piaskiem, izolacją przeciwwilgociową, wylewką betonową. Finito! Parafrazując Ciebie i Bogusia Lindę: "Co wy ... możecie wiedzieć o budowaniu" - wybudowanie domu to nie murowanie, to dość skomplikowany proces, o którym pojęcie z Wikipedii nie wystarcza. Aby mówić o cenie trzeba znać zakres prac, a tu się "fachowcy" uczepili murowania i nie pogadasz. Żeby choć jeszcze umieli policzyć m2 ścian, ale Wikipedia nie oferuje samodzielnego liczenia, więc odsyłają do hurtowni :takaemotka:

Pldk - poproś o propozycję umowy/ofertę na te 23000 (21000?) i będziemy wiedzieli za co te pieniądze - wtedy możemy porozmawiać o konkretach.
Link do komentarza
Cytat

Jednak Bajbaga nie zdecydował się na odpowiedź... Demo miał zamącić wątek, też się nie udało, więc spuszcza kolejnego psa z łańcucha... a wystarczyło przyznać się, że te 200m2, to było tylko po to aby wykazać że się mylę. Teraz, skoro 200m2 jest nierealne, wychodzi na to, że się nie mylę... i tu odpowiedź mógłbym zakończyć, ale gwoli ścisłości:



Nie odpowiadał bo miał ważniejsze zajęcia.

1. Te ponad 200m2 ściany dotyczyło SSO, przy uwzględnieniu (bardzo szacunkowych) otworów na drzwi i okna.
2. Fakt - nie liczyłem ścian fundamentowych, bo ich nie można na tym etapie wyliczyć, bo warunki gruntowe i terenowe mogą "wymusić" nawet "piwnicę". Za ten skrót "myślowy" przepraszam icon_redface.gif
3. Wyliczone 180m2 ścian (bez uwzględnienia otworów) dotyczyło tylko i wyłącznie wyliczeń powierzchni ściany zewnętrznej na potrzeby "zamówienia" materiałów - co, tylko dla jednej osoby nie było (nie jest) jasne.

Pod pojęciem SSO rozumiem budynek w którym są wymurowane ściany nośne i kominy, strop nad parterem, schody wewnętrzne, a także więźbę i pokrycie dachu. Nie ma drzwi, okien, ścianek działowych.

Jeśli ktoś mąci, to nie PSY, które notabene nie są uwiązane. icon_lol.gif

Ps. Może będzie pomocne:

Cytat

Kultura osobista jest cechą, którą nabywa się w wyniku ciągłej pracy nad sobą przez całe życie. Jest ona pewną trwałą właściwością, określa zachowanie człowieka niezależnie od czasu, miejsca i okoliczności.
Na pojęcie kultury osobistej składa się wiele elementów. Jednym z nich jest ogłada towarzyska, czyli umiejętność prowadzenia rozmowy, .......................
Może najważniejszym nawet wyróżnikiem osoby kulturalnej jest jej stosunek do drugiego człowieka.



Może jeszcze istnieje szansa .......... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
obrazić mnie nie obrazisz, trzeba sobą coś reprezentować, żeby tego dokonać, choć z pewnością to co napisałeś może być uznane za obraźliwe
ze swoim panem nic nie udowodniłeś, twój pan odszedł sobie w niesławie, ty sam pracujesz na to, aby też tak się stało (choć widzę tu raczej, że to rzeczony pancio ircio pisze)

jako, że jesteś wykonawcą pełną gębą, to napisz ile za to byście wzięli i tyle, niech Autor ma możliwość porównania, inni (w tym i ja) też z pewnością chętnie się dowiedzą, będzie to z pewnością dobra porada dla każdego
to o czym pisałem było wykonywane 6 lat temu, ceny i czas nieadekwatne do stanu dzisiejszego, więc sobie głowy tym nie zaprzątałem

ponownie tu należy zauważyć, że to ty wyjechałeś z czasem realizacji w tym poście, a teraz dezawuujesz to co piszemy o tempie robót, łżąc podobnie jak z atakowaniem ciebie (a nie innych przez ciebie) w skasowanym wątku,; panie irku, opanuj się pan, bo zaczynasz znowu gonić własny ogon
a wybudowanie domu (kurnika) to ŻADEN skomplikowany proces, to tylko twoja kancelaria może tak twierdzić, jak widać na forum, jest wielu inwestorów, którzy spokojnie sobie z tym radzą lub poradzili, problemy i komplikacje to zapewne macie sami, może dla was jest to faktycznie skomplikowane, tu nie zaprzeczam

odnośnie jeszcze odesłania Autora do hurtowni i wykonawcy celem policzenia ilości to jest to propozycja weryfikacji obliczeń jednej ze stron zaangażowanych w proces poprzez drugą (takie poniekąd odlanie się cudzym...), samemu można wtedy tylko zweryfikować podane ilości, a przy pomyłce - pomysł na pozbycie się nadmiaru
ja za niego liczyć nie będę, inni mogą tu sobie szacować, liczyć dokładnie, i tka to będzie tylko przybliżenie bardziej lub mniej dokładne, ale za ilość zamówioną i tak będzie odpowiadał Autor/Inwestor

ty się ze wszystkiego, co ktoś napisze wyśmiewasz, złośliwie i po chamsku komentujesz, apeluję ponownie do redakcji o założenie irusiowi kagańca lub homonta, bo do niczego dobrego to nie prowadzi, już raz mieliście okazję się przekonać i to bez mojego udziału
a tobie iruś życzę wielu klientów w kancelarii, bo jak na razie chyba pustkami tam wieje i się nudzisz, lizać nie lubisz :scratching:
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

1. Te ponad 200m2 ściany dotyczyło SSO, przy uwzględnieniu (bardzo szacunkowych) otworów na drzwi i okna.


Konkrety Bajbaga, konkrety! 200m2 ścian miało decydować o koszcie powstania budynku - jest ich co najmniej o kilkaset m2 więcej!

Cytat

2. Fakt - nie liczyłem ścian fundamentowych, bo ich nie można na tym etapie wyliczyć, bo warunki gruntowe i terenowe mogą "wymusić" nawet "piwnicę". Za ten skrót "myślowy" przepraszam icon_redface.gif


Skrót myślowy... a mówiliśmy o wycenie wg projektu - więc wasza oferta zwykle nie obejmuje ścian fundamentowych, bo nieznane są konkretne warunki gruntowe, to może i ław też nie uwzględniacie w ofercie, bo jak wyskoczy palowanie, czy płyta... (ani jednego, ani drugiego nie ma w projekcie!)

Cytat

Pod pojęciem SSO rozumiem budynek w którym są wymurowane ściany nośne i kominy, strop nad parterem, schody wewnętrzne, a także więźbę i pokrycie dachu. Nie ma drzwi, okien, ścianek działowych.


I tu masz rację! Ale ktoś, kto nie chce przerzucać ekipy na inną budowę w trakcie przerw technologicznych, wykonuje w tym czasie izolacje, podkład podłogi, a co za tym idzie niezbędne instalacje. Kiedy cieśle robią więźbę to na parterze już powstają ścianki działowe itp. itd. - to że wy tak nie robicie, nie znaczy, że taka metoda nie istnieje icon_wink.gif

Link do komentarza
Cytat

I ośmieszaliście się - czytaliśmy te dyskusje całą ekipą i trzeba przyznać, że robiliście wiele (popatrz, zawsze w tym samym składzie!)


Tak się zastanawiam w świetle tego co napisałeś (niepierwszy raz zresztą) co jest bardziej uczciwe i uwierzytelniające dla czytających:
- wyrażanie swoich opinii/poglądów/zdania pod własnym nickiem by później być nazwanym przez adwersarzy/ekipę członkiem sfory,
- czy wymądrzanie się całej ekipy (pewnie każdy coś tam wie w jakimś zakresie, choć mimo usilnych starań z Waszej strony już nie raz wyszło że na wszystkim się nie znacie nawet jako "ekipa") pod wspólnym nickiem co mogłoby sugerować mniej doświadczonym czytającym że po drugiej stronie zasiada człowiek obdarzony niezwykłą (to akurat dobre słowo - "niezwykłą") wiedzą, będący alfą i omegą, i niosący przy okazji "kaganek oświaty" dla maluczkich???

PS.
Odpowiedzi rzeczowej się nie spodziewam.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

jako, że jesteś wykonawcą pełną gębą, to napisz ile za to byście wzięli i tyle, niech Autor ma możliwość porównania, inni (w tym i ja) też z pewnością chętnie się dowiedzą, będzie to z pewnością dobra porada dla każdego


Więc nie satysfakcjonuje cię podanie kwot z przed roku, konkretnych - wiadomo ile, za co?
Nic na to nie poradzę! Ja nie jestem od składania ofert nie wiadomo na co, tylko od realizacji.
Sądzę, że podana wycena jest przeciętną w Polsce - bywają wyższe a mogą też być niższe, co zależy od szczegółów. Kiedy słyszę, że ktoś ma wykonawcę za 1/3 ceny, to po prostu zapala mi się czerwona lampka - można to uznać za dobrą radę, a można wyśmiewać jak kto woli.

Myślę, że zwróciłeś uwagę iż zastosowałem się do twojej reguły braku szacunku dla osoby z którą rozmawiasz, bądź wydaje ci się że rozmawiasz. Dodam tylko - mantrujcie, może w kółku wzajemnej adoracji - podświadomość czyni czasem cuda, więc jest szansa.

Cytat

ty się ze wszystkiego co ktoś napisze wyśmiewasz, złośliwie i po chamsku komentujesz, apeluję ponownie do redakcji o założenie irusiowi kagańca lub homonta, bo do niczego dobrego to nie prowadzi, już raz mieliście okazję się przekonać i to bez mojego udziału

To taka reakcja na odbicie w lustrze - nie ma się co żalić, tylko trzeba zmienić...


Cytat

- czy wymądrzanie się całej ekipy (pewnie każdy coś tam wie w jakimś zakresie, choć mimo usilnych starań z Waszej strony już nie raz wyszło że na wszystkim się nie znacie nawet jako "ekipa") pod wspólnym nickiem co mogłoby sugerować mniej doświadczonym czytającym że po drugiej stronie zasiada człowiek obdarzony niezwykłą (to akurat dobre słowo - "niezwykłą") wiedzą, będący alfą i omegą, i niosący przy okazji "kaganek oświaty" dla maluczkich???


Cóż - brak czasu na udzielanie się na forum jest jedyną przyczyną tego, że jest jeden Strawman.
Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem byłoby pisanie indywidualnie i klikanie sobie nawzajem plusików za bzdurne teksty - jak jest po drugiej stronie. Myślę, że dla czytelników istotna jest treść, a nie kto siedzi z drugiej strony. Off topic!

edit: kursywa Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Konkrety Bajbaga, konkrety! 200m2 ścian miało decydować o koszcie powstania budynku - jest ich co najmniej o kilkaset m2 więcej!


No to podaj ile jest m2 tych ścian a nie mądrości filozoficzne przedstawiasz. Bajbaga chociaż podał pewna ilość, nie wnikam czy faktycznie jest 200 m2 czy nie ale podał a Ty tylko ble ble ble bo tyle nie jest, bo ściany fundamentowe itd. Weź podaj to podyskutujemy albo się pośmiejemy.
Jeżeli jesteś tak bardzo konkretny to podaj konkretnie o co Ci biega.

Cytat

Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem byłoby pisanie indywidualnie i klikanie sobie nawzajem plusików za bzdurne teksty - jak jest po drugiej stronie. Myślę, że dla czytelników istotna jest treść, a nie kto siedzi z drugiej strony. Off topic!


Proszę Cię, kto daje komu bzdurne plusiku icon_lol.gif
Mam Ci przypomnieć?
Kto dawał Irkowi, a Leondo który jakby mógł to by stopy całował icon_biggrin.gif
Więc jeżeli raz jeszcze zaczniesz wydawać takie czy podobne osądy pomyśl o sobie, czy Ty jesteś taki cacy wobec innych.
Link do komentarza
Panowie proszę o pomoc - piszę to ja, autor tematu.

Przygotowuję umowę, chcę zawrzeć w niej możliwie dużo informacji czyli tego, co ma zostać wykonane.

wykop pod fundamenty
wykonanie zbrojeń
ławy fundamentowe
wymurowanie z bloczków do stanu zero
ilozacja pozioma i pionowa
zasypanie piaskiem, zagęszczenie
wylanie chodziaka
wymurowanie ścian nośnych parteru,ściany kolankowej, ścian

szczytowych, ścian działowych, wykonanie komina (systemowy)
zaszlowanie, zbrojenie, wylanie sstropu i schodów
wieniec
wykonanie i adaptacja więźby dachowej,
deskowanie pełne połaci dachowej + papowanie

Jeśli idzie o istalacje wod-kan pod chudziakiem to zlecam hydraulikowi.

Co możecie jeszcze podpowiedziec?
Link do komentarza
Cytat

Ilość stali musisz policzyć. To proste dodawanie na poziomie szkoły podstawowej. Długości razy ilości, długości strzemion razy ilości, plus długości zakładów, itd.


A w razie czego, się zmieni i szlus?

Cytat

Dziś wybrałem "drzewo", które w przyszłym tygodniu zostanie ścięte i zagospodarowane na drewno do więźby dachowej. Rzadko widuje się tak piękne sosny, odpowiedniej jakości. Jaki "zapas" krokwi, murłat, łat i kontrłat byście sugerowali?


Kiedy zamierzasz robić wieżbę? Bo nie będzie z jednej sosny i chyba nie ze ściętej w tym roku?
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Kiedy zamierzasz robić wieżbę? Bo nie będzie z jednej sosny i chyba nie ze ściętej w tym roku?


Takie mamy realia, że jak ścięta w tym roku zimą, to jeszcze nie jest najgorsza opcja dla materiału wbudowywanego jesienią. Gorzej jak zamówiłby drewno w lipcu - bywa, że ocieka jeszcze wodą (wycinka tydzień wcześniej) kiedy przyjedzie z tartaku. Zimowe drewno zawiera stosunkowo mało wody - okres zatrzymania wegetacji - zwolnionego metabolizmu!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...