Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Cement architektoniczny


Recommended Posts

Szukam informacji o cemencie architektonicznym. Jest podobno taki i dzięki lepszym właściwościom można z niego budować drobne elementy architektury, głównie wnętrz. Podobno inna jego nazwa to cement biały i podobno nie jest to to samo co CEM I 42,5.
Czy faktycznie jest coś takiego, jak cement architektoniczny? Jakie ma parametry? Gdzie to kupić?

Czy może chodzi o cement CEM I 52,5?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie biały - cement architektoniczny. Ale co on za jeden? Gdzie to kupić? Czym to jeść?

Gips - nie. Bo rzecz w tym, że z tego cementu architektonicznego ponoć BLATY się dobrze robi. icon_biggrin.gif I inne gadżety betonowe domowe. Niewykluczone, że on jest bazą tych różnych gotowych mieszanek betonowych przeznaczonych do zalewania powierzchni starych blatów. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

trochę o tym cosiu http://www.bialycement.pl/betonarch.php

Jednak, jeśli to nie ma (nie musi być) "mocno konstrukcyjne", to polecam gips sztukatorski - wytrzymuje wiele, nie spływa, łatwiejszy w ewentualnych poprawkach.


Dokładnie o tym samym artykule pomyślałem w pierwszej chwili ;) Samo określenie "cement architektoniczny" niby brzmi znajomo, ale jakoś się nie spotkałem z nim do tej pory - co innego wspomniany beton architektoniczny, oparty przede wszystkim na cemencie hutnicznym. Więc moja rada, może zapytaj u źródła http://pewnycement.pl/kontakt/ Bo pewnie nie tylko ja jestem teraz ciekaw odpowiedzi icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...