Skocz do zawartości

jak zrobić solidną wiatę na 2 auta


Recommended Posts

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do lektury na temat jak samodzielnie (czasem we dwóch icon_smile.gif) wykonać wiatę na 2 auta wraz z altanką- domkiem narzędziowym. Wiata będzie mi służyć długie lata i wyszła 3 razy taniej niż oferowane na rynku produkty drewniane. Zapraszam na mojego bloga gdzie w zakładce "porady" jest szczegółowy opis wraz ze zdjęciami i kosztorysem: nietruje.blogspot.com.
Chętnie odpowiem na wszelkie wątpliwości i zapytania : nietruje@gmail.com
http://nietruje.blogspot.com/p/porady.html[/img]
Link do komentarza
Cytat

Fajna sprawa, chociaż mnie bardziej zaciekawił punkt 2 na liście czyli kompostownik, możesz przybliżyć temat w kilku słowach? Przymierzam się do czegoś podobnego także wszelkie możliwe info będzie cenne.



Dzięki za zainteresowanie icon_smile.gif staram się aktualizować bloga i informacje o kompostowniku postaram się wkleić jak najszybciej. Póki co powiem króciutko : 3 palety- nie ważne jakie grunt żeby były takie same, do tego ok 3,5 m siatki do tynkowania, kilka łat, "garść " wkrętów do drewna, stara dętka rowerowa, kawałek panela ogrodzeniowego- wszystkie te rzeczy (oprócz dętki rowerowej) zostały mi z budowy więc kompostownik kosztował mnie 0 zł i 2,5 godziny pracy. Postaram się zamieścić szczegóły tuz po nowym roku. Pozdrawiam i pomyślności w 2015 życzę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wiatka ładna tylko trochę ciasna jak na dwa auta ...



spokojnie wchodzą uwierz mi icon_smile.gif zdjęcia tego może w pełni nie oddają, mamy "paska" i uno mieszczą się oba bez problemu, przyszłościowo raczej nie planuje większego samochodu więc mi taka wiata wystarcza, poza tym mieliśmy trochę ograniczone możliwości "powierzchniowe" aby wykonać większą wiatę. Pokazałem tylko jak to można w miarę tanio wykonać wiatkę, rozstaw słupów można sobie trochę zwiększyć (długość profili metalowych to z tego co pamiętam nieco ponad 6 m także jest pole manewru) Cyknę fote jak stoją oba auta. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wiata ma 3m szerokości?
Patrzę z perspektywy swojej.
Moja ma szerokości chyba 4,5m i to jest tak na styk wg. mnie.
Oczywiście mówię o komforcie otwarcia drzwi i poruszania się wokół samochodów po wjechaniu do wiaty.



wiatka ma dokładnie 4,98 m szerokości, nie mam dziś czasu wiesz sylwester za pasem icon_smile.gif , ale naprawe wyciągne drugie auto z garażu po nowym roku cykne fote to zobaczysz mieszczą sie dwa i do dość swobodnie
Link do komentarza
Cytat

Konstrukcja wiaty ładna, ale ja mimo wszystko zrobiłbym ją z kantówek drewnianych, lekko podwyższył, zrobił dach o większym kącie nachylenia, żeby (w ewentualnej przyszłości) zrobić sobie na owym poddaszu jakiś schowek

Schowków nigdy nie za wiele :P



tu się z Tobą zgodzę schowków nigdy nie za wiele choć ja mam ich już trochę bo obok a w zasadzie razem z wiatą wkomponowana jest też altanka która służy mi za domek narzędziowy, jeśli chodzi o konstrukcję to celowo zrobiłem na betonowych słupach z uwagi na trwałość kiedyś w przyszłości obłoże je łupkiem tak jak mam zrobione ogrodzenie i będzie naprawdę fajnie wyglądać

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez nietruje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za zainteresowanie icon_smile.gif staram się aktualizować bloga i informacje o kompostowniku postaram się wkleić jak najszybciej. Póki co powiem króciutko : 3 palety- nie ważne jakie grunt żeby były takie same, do tego ok 3,5 m siatki do tynkowania, kilka łat, "garść " wkrętów do drewna, stara dętka rowerowa, kawałek panela ogrodzeniowego- wszystkie te rzeczy (oprócz dętki rowerowej) zostały mi z budowy więc kompostownik kosztował mnie 0 zł i 2,5 godziny pracy. Postaram się zamieścić szczegóły tuz po nowym roku. Pozdrawiam i pomyślności w 2015 życzę icon_smile.gif


Dzięki i wzajemnie ;) Chętnie poczytam zatem, bo póki co o paletach myślałem wyłącznie pod kątem "kompletu wypoczynkowego", a tutaj też faktycznie nieźle podejdą. Czekam na wpis.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...