Skocz do zawartości

Działka - jakie kroki ?


baczek007

Recommended Posts

Witam

Planuje zakup działki. Na tę chwile oznaczona jako LsV (las ma około 80 lat). Pow. 0,3ha.
Regularny prostokąt o bokach 30m x 100m. Dłuższymi krawędziami graniczy z jednej strony z taka samą działką, z drugiej ma sąsiadów, którzy mają pobudowany dom całoroczny.
Jeden z krótszych boków przylega do drogi publicznej, drugi do działki rolnej.
Jest sporządzony MPZP z przeznaczeniem "na budownictwo jednorodzinne i usług turystycznych"
Chciałbym kupić tę działkę i kiedyś postawić sobie tam domek całoroczny.
Wiem, że będę musiał wystąpić do Lasów Państwowych o wyłączenie z produkcji leśnej i płacić haracz przez 10 lat. Tyle, że nie wiem jakim typem działki stanie się po "wylesieniu" - rolna, budowlana ?
Czy w przypadku chęci zabudowy mam po jednej stronie "las" i muszę mieć budynek oddalony od "lasu" o kilkanaście metrów (sąsiednia działka ma MPZP i też przewidziana jest pod budowę)?
Czy można, puki nie będzie to wylesione, starać się o podłączenie prądu, wody i kanalizy (to że można to wiem, ale czy z powodzeniem)?
Czy przed "wylesieniem" mogę postawić coś na zgłoszenie? Czy tak długo jak jest to las nie mogę nic robić?

Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
spiesz się występować do Lasów Państwowych- póki są państwowe icon_wink.gif
a tak na poważnie co znalazłem ciekawy artykuł cyt:
"Jeśli w aktualnym planie miejscowym zagospodarowania przestrzennego działka nie została przewidziana do zabudowy, to w zasadzie nic nie da się zrobić do czasu zmiany planu. Z art. 7 ust. 1 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych wynika bowiem wprost, że przeznaczenie gruntów leśnych na cele nieleśne poza planem zagospodarowania przestrzennego jest niemożliwe. Potwierdził to wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z 21 listopada 2000 r., II SA 2437/99: „Jeżeli na danym terenie już obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który nie przewiduje przeznaczenia gruntów rolnych lub leśnych na inne cele, to do takiego przeznaczenia może dojść tylko w trybie (zmiany planu) uregulowanym w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym.” Dopiero dawny grunt leśny, przeznaczony już w planie zagospodarowania przestrzennego na cele nieleśne, może być wyłączony z produkcji leśnej, co z kolei jest warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę.

poniżej masz link do całego artykułu może się przyda, pozdrawiam
http://prawo.rp.pl/artykul/521069.html
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...