Skocz do zawartości

Brink Excellent 300 zalewa się skroplinami


Bruce

Recommended Posts

Witam,
problem co prawda zgłosiłem w ramach gwarancji, ale już wiem że nie zostanie on tak szybko rozwiązany, bo na podstawie mojego opisu stwierdzono, że trzeba zamontować syfon kulowy (reku prawdopodobnie zasysa wodę z syfonu). A że tak nie jest, udowodniłem sam sobie odłączając syfon zupełnie i podstawiając wiadro pod rekuperator. Problem nie zniknął.

A teraz od początku: woda (skropliny) leje się z lameli wymiennika do niecki i dalej do syfonu. I tu jest git. Ale z tych samych lameli leje się po drugiej stronie na filtr nawiewu. Filtr nasiąka i woda leje się dalej spływając do komory nawiewu. Tam tworzy się basenik, woda się przelewa ponad łączenia styropianu i wycieka gdzie tylko się da (obudowa przód, tył, a najbardziej dookoła syfonu (i nie ma ta woda nic wspólnego z wodą z niecki syfonu - tam jest szczelnie).

Z mojej strony zrobione: nowe filtry, wyczyszczona kratka czerpni i wyrzutni. Reku w pomieszczeniu z temp. 16 st.C (teraz). Długość przewodu z czerpni ok. 4,5m, do wyrzutni ok. 2,5m - ocieplone. Skrzynki rozdzielające ok. 1,5m nad reku. Rekuperator wypoziomowany zgodnie z instrukcją (montaż robiła firma). Na chodzie non stop, bez przerw.
Co może być? Może nie powinien być jednak wypoziomowany?

PS. Przy -5st. filtr przymarzł do styropianu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Bruce , czy jest to nowy dom - pierwszy sezon grzewczy ? Pytam bo spotkałem się z 4x większą ilością wody wykraplanej na wymienniku niż przyjmuje się normatywnie i woda częściowo jest porywana z powietrzem zanim spłynie do tacy .



Dom zamieszkały od pól roku. Prawie drugi sezon grzewczy. Centrala chodzi od ok. 8 miesięcy. W domu wilgotność na poziomie bardzo niskim - 34%.
Otrzymałem od dystrybutora nowy syfon kulowy, który miał rozwiązać problem. Nic z tego. Tak, jak napisałeś, woda jest chyba porywana przez wentylatory. Zamiast przelewać się po lamelach wymiennika na tackę, to z lameli spływa też na filtr. No ale poniekąd konstrukcja wymiennika nie wyklucza tego, a wręcz jakby przewidywała taką możliwość.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Mnie także dopadł ten lub podobny problem. Po ponad 8 latach, kapie z lewej strony z przodu. Wydaje mi się na 95%, że powodem był przytkany odpływ, jak  podłożyłem wiaderko i wypiąłem odpływ do kanalizacji, to widziałem co jest na dnie. takie czyste powietrze w okolicy ;)

Dzisiaj jeszcze delikatnie kapało, ale przeczytałem gdzieś, że komuś 2 dni kapało, aż wszystko przeszło...dam znać, czy to była jedyna przyczyna.

 

Ja mam starszą wersję HR 400 Large, a przy okazji dowiedziałem się, że nowsze excellenty mają poważny problem ze skroplinami właśnie. Smutne to.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...