Skocz do zawartości

Most meloracyjny


piotr945

Recommended Posts

Witam
Panowie mam pytanie przez moja działkę leci rów melioracyjny i znajduje si na nim mostek przez który muszę jechać aby dojechać do nowo wybudowanego domu . Mostek zaczęła podmywać woda i pierwsze segment i przyczółki zaczęły się rozłazić i czy z tego tytułu ponoszę jakieś konsekwencje ze go naprawie na swój koszt tzn: przyciągnięcie przyczółków z 2 str ,zrobienie szalunku i wylanie dodatkowej lawy.(wzmacniającej ). Mostek jest normalnie naniesiony na mapkę jako dojazd do domu.
Link do komentarza
Z tego co piszesz to rów jak i mostek jest na twojej działce czyli jest twoją własnością.
Dla pewności ja bym się dopytał w Spółkach Wodnych o remont tego mostka, być może spółki pokryją część kosztów.
Link do komentarza
Cytat

Z tego co piszesz to rów jak i mostek jest na twojej działce czyli jest twoją własnością.
Dla pewności ja bym się dopytał w Spółkach Wodnych o remont tego mostka, być może spółki pokryją część kosztów.




Do mostku od drogi gminnej 100 m wiec do niego muszę dojechać przez swoje pole czyli drogę wyznaczoną jako dojazd do domu.
Link do komentarza
Cytat

Do mostku od drogi gminnej 100 m wiec do niego muszę dojechać przez swoje pole czyli drogę wyznaczoną jako dojazd do domu.


No dobra, to wiem że dojechać musisz ale czy ten mostek jest na Twojej działce czy nie?
Link do komentarza
Cytat

Jeśli jesteś właścicielem całego terenu na którym jest rzeczony "mostek", dokonujesz zgłoszenia zamiaru wykonania remontu tego "mostka" - podstawa prawna Prawo Budowlane art.30.1. w związku z art. 29.2.1.




to do gminy czy doorganow ktore zajmuja sie ( rowami melioracyjnymi ,mostakmi)
Link do komentarza
Ale jeżeli są u niego Spółki Wodne to za coś One pieniążki biorą, więc ja bym i tam też zapytał, choćby o dofinansowanie. Dofinansują, dobrze, nie dofinansują też dobrze bo Piotr i tak chce to zrobić za własne pieniążki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...