Skocz do zawartości

Porównanie "z drewna" a tradycyjny


Recommended Posts

Cytat

Wyliczenia marketingowca, który nie wie co liczy, ale jest pewien wyniku - to tylko Ty



Jeszcze raz:
Podałem dane tego co liczyłem: budynek 60m2 na parterze +30 na poddaszu + pustka nad salonem, delta [b]t
20 stopni, długość sezonu grzewczego 4.500 godzin. Pozostałe maksymalne wartości macie, bo przytaczaliście ich źródło.

Wg. Moich wyliczeń, ustawowo taki dom nie może mieć większych strat na ogrzewanie powierzchni, niż 6.000kWh/rok.

Cały czas kwestionujesz ten "wynik" i sposób liczenia.
Wylicz ile taki ustawowy dom spali (tylko na ogrzanie powierzchni).
Link do komentarza
Gość Strawman
Czyżbym trafił odkrywając cel Twojego pobytu tutaj?? Przykro mi bardzo, ale od dawna wiele na to wskazywało!
Czyżby za to wywalili Cię z Forum Muratora? Bo nie śledziłem rozwoju sytuacji...

Cytat

Podałem dane tego co liczyłem: budynek 60m2 na parterze +30 na poddaszu + pustka nad salonem, delta t 20 stopni, długość sezonu grzewczego 4.500 godzin. Pozostałe maksymalne wartości macie, bo przytaczaliście ich źródło.
Wg. Moich wyliczeń, ustawowo taki dom nie może mieć większych strat na ogrzewanie powierzchni, niż 6.000kWh/rok.
Cały czas kwestionujesz ten "wynik" i sposób liczenia.


Ja zaś twierdzę, że wpływ na wynik końcowy ma wiedza co do tego, czy to poddasze posiada ściankę kolankową i o jakiej wysokości, bo od tego zależy wielkość przegrody zewnętrznej z której będziemy liczyli stratę ciepła.

Mówisz, że interesuje nas samo ogrzewanie, więc już wycofujesz się ze stwierdzenia, że
Cytat

Jak będzie wentylacja grawitacyjna, to spali dodatkowo około 2.500kWh (w ciagu sezonu grzewczego).



edit: czerwone w cytacie - podkreślenie moje Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Liczcie tak aby udowodnić, że wprowadziłem w błąd - czyli skoro wiesz na pewno, że nie liczyłem ścianki kolankowej, licz ze ścianką.

Temat wentylacji zakończyłem - ale dodam, że w tamtym wyliczeniu wartość jest zawyżona, bo nie przewidziałem, że na poddaszu może nie być łazienki - liczyłem z łazienką.
I z niczego się nie wycofuję, bo gdyby była rozpatrywana WM, to dokładnie tak samo bym napisał po jej wyliczeniu, czyli "Jak będzie WM, to spali dodatkowo ....." lub "Jak będzie WM z rekuperacją, to spali (lub nie) dodatkowo......"

Cytat

edit: czerwone w cytacie - podkreślenie moje



icon_eek.gif to coś się zmieniło - nie jest już was więcej niż jeden, jak sam napisałeś w innym temacie, podpierając się brakiem spójności wypowiedzi?
Link do komentarza
Gość Razmes
Panowie, powiem wam tylko jedno. Te "nabijanie" pomocnych porad w tak głupiej i bezsensownej dyspucie jest po prostu nie uczciwe. Jak już chcecie się wyżalać, besztać innych, udowadniać swoje małostkowe "racje" i kontynuować tę debilną konwersację to albo wykażcie się odrobiną uczciwości i nie klikajcie pomocnych porad albo niech ten temat zostanie przeniesiony do działu, gdzie takowych dodawać nie można...

Najnormalniej w świecie każdy, kto przeczyta ten temat, straci do was zaufanie w kwestii doradzania...

Albo to tylko moje zdanie...
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...