Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Sekwoja

Piec dymi, administracja unika odpowiedzialności

Recommended Posts

Od 2 miesięcy mieszkam w mieszkaniu komunalnym wydanym mi "pod klucz". Od początku istniejący tam piec kuchenny dymił, a jest to jedyne stałe źródło ogrzewania. Praktycznie w nim nie paliłam, było bardzo zimno. Dziś była u mnie kontrola. Najpierw próbowano zrzucać na mnie winę, że nie wietrzę , na co ja odrzekłam - że podczas palenia w piecu okna są rozszczelnione, a nawet przy otwartych dymi. Był zdun, po zapaleniu przez niego w piecu przy otwartych oknach i drzwiach dymiło. Potem pojawił się kominiarz, który zachowywał się niepoważnie, udawał, że nie wie, gdzie jest komin, który komin jest z mojego mieszkania, a potem stwierdził, że musiałam palić "nie wiadomo czym", bo on się na tym zna. Paliłam drewnem - dymienie pojawiało się podczas wiatru i przy wygasaniu, a kiedy węglem - od razu. Najwyraźniej szuka się pretekstu do tego, żeby zrzucić na mnie winę, np. że rzekomo nie umiem palić ( to dlaczego zdunowi też się nie udało...), od początki przedstawiciele administracji zachowują się nierzetelnie. Jak doprowadzić do tego, aby naprawili wadę - i jaka może być przyczyna? Dlaczego kominiarz tak się zachowywał? Nie sporządzano żadnych protokołów. Edytowano przez Sekwoja (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obowiązkiem zarządcy budynku/administracji jest przeprowadzanie okresowych kontroli i ewentualnego czyszczenia przewodów dymowych 4 razy w roku z odnotowaniem wyników w książce eksploatacji obiektu. Jeśli komin funkcjonuje nieprawidłowo zarządca powinien zlecić wykonanie ekspertyzy na podstawie której można będzie określić przyczynę i sposób poprawienia działania. Wszelkie zastrzeżenia należy zgłaszać do administracji na piśmie z potwierdzeniem odbioru, a w razie braku reakcji na ten problem zgłosić w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzecz w tym, że byli, nie określili przyczyny, nie spisali protokołu i zapowiedzieli, że coś zrobią. Później pojawił się kominiarz, który mnie szykanował. Myślę, że kominiarz może się obawiać konsekwencji.

Edytowano przez Sekwoja (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz znaleźć swojego niezależnego kominiarza, zlecić mu przegląd i zażądać protokołu. Oczywiście, zapłacisz za to kilkadziesiąt złotych, ale będziesz mieć w ręku najważniejszy dokument, który określi kto i co powinien zrobić. I wtedy, w razie bezczynności administratora, zgłosić sprawę w PINB, tak jak wyzej wspomniano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgłoś sprawę gdziekolwiek indzie administracja nie moze tak unikac odpowiedzialnosci, bo jest przez to smieszna... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Rolety okien tarasowych będą miały 18 cm grubości i jakieś 2 cm wypustki na umieszczenie styro na skrzynce więc będzie na styk. A 25 cm styro na cały dom nie widzi mi się dawać żeby zasłonić rolety. Myślałem o roletach mocowanych na poszerzonych ościeznicach ale to muszę znaleźć dodatkowe 16-18 cm pod nadprozami, a w przypadku solidnych wylewanych podciągów będzie problem. Musiałbym je odchudzić z 50 czy 45 cm do ok 30 a to może być za mało by było solidne
  • Punkta masz za czytelne pytania    Bo wieniec daje się na poziomie stropu, a nadproże zwykle jest niżej. Podciągi i wieńce powinny stanowić jedną konstrukcję jeśli się da i rownież ze stropem, jeśli jest żelbetowy. I oczywiście z ndprożami, jeśli jest taka możliwość. Codzi o to by to był jeden ruszt konstrukcyjny najlepiej pracujący razem. Ale są też inne możliwości też zależne od konstrukcji. a nie możesz zobić skrzynek odsuniętych od nadproża więcej - 5 cm to mało, będzie mostek. Wiem, że schowana roletajest ładniejsza, ale....
  • Także kupiliśmy deskę oraz cały materiał do Docieplenia i jak dla mnie jest ok. 
  • Pokazywałem jako przykład że przy oknach narożnych często widać słupy wylewane na krawędziach okien, zdjęcia nie moje, wtedy miałem tylko strop na piwnicy. A kierbud stwierdził żeby żadnych słupów nie dawać tylko zrobić solidne podciągi. Słup zimny miałem na myśli ze od strony ościeżnicy może przemarzać tak mi się wydaje, bo okno będzie do niego dolegać. No ale pewnie się mylę. A co do rolet to może i faktycznie w miejscu wykuszu dać 25cm, przecież to nie będzie widać bo to tylko 1x3m będzie miał grubszy styro. Rolety chce ciepłe podtynkowe, te nad ościeżnicami które mają styczność z wnętrzem poprzez chociazby klapę rewizyjną są ponoć zimne bo mają tylko cienką warstwę styro w środku a temp w takiej rolecie jest taka jak na zewnątrz i z tego co wiem podtynkowe lub montowane na poszerzonych ościeżnicach są najcieplejsze. Tylko muszę nadproża ocieplić, ale mogę to zrobic przy wylewaniu czyli dać 4-5 cm XPSa do każdego nadproża.   I tak właśnie czynię przed każdym etapem. No własnie nie nad wąskim tylko nad narożnymi jak tutaj (oczywiście nie narysowałem stropu ani wieńca żeby było czytelniej, ale będzie to lane razem. Wieniec opuszczony 25 lub 20 cm)     Coś podobnego do tego ze zdjęcia z sieci ale nie wiem czemu tutaj wieniec jest nad podciągiem, przecież to chyba powinno być jedno, czyli w linii i łączone z wieńcem na końcach?     Ale zastanawiam się czy nie połączyć podciągów z wieńcem wykuszu, czyli tak:  
  • Taż to jest kwota pensji rocznej, wcale nie najgorszej. Masz jakiś dokładniejszy obmiar tych robót?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...