Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mirojet

połączenie ścianką dwóch budynków

Recommended Posts

Witam, użytkowników mój temat dotyczy połączenia domu z budynkiem gospodarczym, otóż chciałbym z domu z klatki schodowej zrobić przejście do budynku gospodarczego, może to być przejście podwieszane, lub na jakiś filarach dodam że budynek gospodarczy, jest murowany z pustaka o grubości 25cm, poziom przejścia z klatki schodowej do budynku gospodarczego jest na tej samej wysokości więc schody nie będą potrzebne aby przejść, zdjęcie podgląd o co dokładnie mi chodzi dołanczam w załączniku, proszę powiedzieć jakie to mogą być koszty czy muszę mieć projekt ile on może kosztować oraz ile sama ścianka + dach do tego połączenia budynków. Pozdrawiam Mirojet

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Musisz mieć normalne Pozwolenie na budowę i projekt do tego.
Wiem, że to głupie idiotyczne itp, ale zmieniasz tym samym kubaturę budynku.
Możesz zawsze zrobić konstrukcję samonośną tą "wolnostojącą" klatkę schodową - ale wtedy bez ingerencji w mury budynków. Możesz połaczenia styropianem wypełnić - ale tego juz nie jestem pewien..
Koszt - ja bym to wycenił na max 3-4 tys zł + projekt do tego
  • Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A co to da, skoro test wychodzi dopiero po paru dniah zakażenia i  w tym czasie delikwent i tak zaraża. A tak idzie na kwarantanne i będzie, co ma być po tygodniu najdalej. Ciekawe, co by zrobił Arłukowicz, albo Dr Kopacz  jako Premier
    • No i co się stało? Że 60-latek będzie mogł kogoś upoważnić do głosowania i że ci na kwarantannie będą mogli głosować przez internet?  To co - uważacie, że mają iść do głosowania z kwarantanny, czy odebrać im prawo głosowania? Bez sensu - a opozycja zamiast wziąść sie do roboty, to pierdoły opowiadają, jak by to pomogli, tylko zapomnieli, że przecież "piniendzy nie było" dla ludzi, jak rządzili. raczej nie - wyłapią tych przybyłych chorych i co się da, wyleczą. Nie dopuszczą ich do reszty. Tak zresztą - jak i u nas. Glownie zagrożeniem sa przybywający do nas - to od nich są zarażnia.   znaczy dzisiaj 4000. Po co te fałszerstwa - co ci to daje? Ale co ty opowiadasz? Przecież w ustawie chodzi o ludzi, którzy mają prawo wyborcze. Ustawa im wykonanie tego prawa tylko umożliwia.   Nikt tutaj tych ludzi nie dodał, nie nadał im praw wyborczych. Czy was kompletne zaślepiło? No to ilu takich umarło na kwarantannie?
    • A kiedy ma czytać i analizować, skoro głosowania w Sejmie są teraz na akord?     https://www.sport.pl/sport/7,173950,25827622,piwny-ping-pong-rozsial-koronawirusa-po-calej-europie-pocalunek.html#s=BoxMMtImg1
    • A kto to czyta? Kto analizuje? Przecież to totalny  
    • ????? Ktoś tyle dopłaca/ma dopłacić u nas ??????  Ustawa zezwala na obniżenie pracownikom uposażenie o 20% Jeśli pracodawca nie zwolni pracowników w ciągu 3 miesięcy (czyli do 1 lipca br.) otrzyma/może otrzymać 40% wypłaconego uposażenia (spełniając jakieś niezbyt jasno sprecyzowane, dodatkowe wymogi). Jeszcze wczoraj 800 pracowników, z firmy którą dobrze znam (współpracowałem z nimi), dostało wypowiedzenie warunków płacy oraz 3 miesięczny okres wypowiedzenia  zatrudnienia (z zastrzeżeniem, zmiany w wypowiedzeniu).   Nie wiem czy wiecie, że nasz ustawodawca nałożył "sankcje" (i słusznie) na restauracje. Część z nich prowadzi dozwoloną sprzedaż na wynos. Bywalcy tych "przybytków" szybko zauważyli, że ceny wzrosły o około 20%. Posypały się gromy na restauratorów, że hieny, ...., itp. Ale to nie oni zarabiają, tylko skarb państwa, bo VAT jest wyższy o 18%. Przy okazji tej ustawy, nastąpiła nowela kilku innych - luźno związanych z ustawą zasadniczą. Stąd tyle poprawek.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...