Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna w domu z krytym basenem


Recommended Posts

Dzięki wentylacji, działającej non-stop, w domu i na pływalni oddycha się pełną piersią i nie ma nadmiernej wilgoci. Choć nie zdecydowałem się na kupno specjalnego rekuperatora dedykowanego basenom, bo kosztował aż 25 000 zł, z posiadanego modelu jestem zadowolony mówi Włodek, Członek Klubu Budujących Dom, który wentylację z rekuperatorem użytkuje 6 lat.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/19845-wentylacja-mechaniczna-w-domu-z-krytym-basenem

Link do komentarza
Gość HESTOR
Skuteczne usuwanie wilgoci na basenie w każdych warunkach pogodowych możliwe jest wyłącznie poprzez aktywne osuszanie połączone z wentylacją czego zwykłe rekuperatory nie potrafią. Obecnie znane są już na rynku systemy o wiele skuteczniejsze od zwykłych rekuperatorów i znacznie,znacznie bardziej oszczędzające energię pozwalające na utrzymanie stałej wilgotności na poziomie 60% . Zadowolony użytkownik musi być świadomy , że brak parowania nie oznacza przesycenia przegrody wilgocią co może poskutkować za kilka lat koniecznością remontu generalnego hali basenowej bo wyjdzie grzyb i erozja fizyczna uszkodzi ścianę. Remont będzie o wiele bardziej kosztowny niż oszczędności na etapie wyboru urządzenia odpowiedzialnego za wentylację na basenie.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Gość Vitamela
Podziwiam odwagę inwestora. W 100% zgadzam się z przedmówcą. Wentylacja pomieszczeń mieszkalnych i basenowych to są zupełnie dwie różne technologie. Mam nadzieje, że wykonawca był tego świadomy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...