Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pomyśl 3 razy zanim kupisz kominek


Recommended Posts

Kominek jest nie tylko wydajnym źródłem względnie taniego ciepła, lecz także wspaniałą ozdobą pomieszczenia. Jednak zanim zaczniemy przeglądać oferty i dobierać moc kominka, zastanówmy się do czego będzie nam służył.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/18676-pomysl-3-razy-zanim-kupisz-kominek

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin

Argument o kotłowni w salonie jest chyba najczęściej spotykanym argumentem przeciwników kominka w domu. Drugi ulubiony to zadymione, brudne ściany od kratek.
Dlaczego nikt nie napisze, że brudzi się zawsze tam, gdzie jest ciepło - wystarczy sprawdzić za telewizorem lub za grzejnikiem - zawsze ściana jest praktycznie czarna.
Ale ktoś, kto nie miał styczności z kominkiem nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że ten osad to nie sadza tylko kurz roznoszony przez ciepłe powietrze i od razu wyobraża sobie, że to spaliny z komina "hulają" po pokoju i dlatego zawsze będzie czarno.
Tak samo nikt nie wspomina o tym, że można kupić kominki z płaszczem wodnym lub powietrzne w wersji "na przestrzał" i wtedy w pokoju mamy zwykły kominek, a całą obsługę możemy zrobić np od kotłowni. Takie rozwiązanie mają znajomi i są zadowoleni - salon w nienagannym porządku.
Oczywiście nikogo nie zamierzam przekonywać, że kominek jest jedynym zawsze słusznym rozwiązaniem ogrzewania, ale dla zachowania obiektywizmu warto wspomnieć o tym, że przy odrobinie chęci większość minusów da się wyeliminować.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesiące temu...
Gość mrówka zet
Dziwne że nie ma wśród przepisów PN EN takiego podziału mówiącego o długości utrzymania żaru czemu powołuje się autor na jakieś Francuskie przepisy co one oznaczają proszę o wyjaśnienie o co mam pytać sprzedawcę producenta ?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Radca prawny

A ja wyrzucam kominek. Smród, syf i nie warto. Stać mnie na gaz a salon będzie ładniejszy bez tego. Kominek się nam znudził. Wyrzucamy go wkrótce, mamy zaraz generalny remont całego domu z 2006 r. Budżet na remont to 90 tysięcy. Kominek jest dla biedaków.

 

Jeszcze dodam. To co mam, to jest właśnie kominek dla biedaków, kupiłem tanio badziewny kominek i się niestety męczymy, pożałowałem grosza na pożądany, ale 20-30 tyś na kominek skąd wziąć, ja takiej kasy w życiu na oczy nie widziałem.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...

Poza oczywistą kwestią kupna dobrej jakości wkładu (zdecydowanie za mniej niż 20-30 tys. zł)  i fachowego montażu, ważna jest umiejętność korzystania z kominka. Palenie suchym, liściastym drewnem, systematyczne usuwanie popiołu, mycie szyb.

 

Kominek nie jest bezobsługowy, trzeba o tym pamiętać!

Jeśli ktoś nie lubi tego typu prac lub nie ma na nie czasu, nie będzie z kominka korzystał wcale, albo będzie traktował jego obsługę jako uciążliwy, nieprzyjemny obowiązek.

 

Dla niektórych inwestorów najważniejszy jest klimat jaki tworzy kominek (aspekt dogrzewania pomieszczeń w sezonie przejściowym ma znaczenia, ale nie decydujące). Nie wyobrażają sobie salonu bez niego. Widok żywego ognia w długie jesienne i zimowe wieczory dla takich osób jest bezcenny i obsługa kominka nie stanowi dla nich problemu.

 

Jak zawsze, należy kierować się własnymi preferencjami i pamiętać o wszystkich plusach i minusach.

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...