Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze lampy do salonu


heurysta

Recommended Posts

Podoba mi się trzecia od góry icon_smile.gif Ta ostatnia jakoś mi zupełnie nie pasuje , ale wiadomo-kwestia gustu. Mi kojarzy się z lampą, którą, w latach '90. moi rodzice mieli w kuchni. Odnosząc się bezpośrednio do stylu skandynawskiego, wybrałabym jakąś minimalistyczną lampę. Fajnie też komponują się lampy, czy żyrandole o klasycznych formach, np. ten:
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Te lampy z żarówek, z pierwszego zdjęcia widzę w różnych wnętrzach i naprawdę ciekawe się prezentują.. Ale jak z pobieraniem prądu, to mnie interesuje najbardziej icon_smile.gif



Niby dlaczego? Centralne oświetlenie salonu winno być dekoracyjnym, a nie użytkowym! Na lampę, meble obrazki, grafiki bibeloty, dupeloty to was stać, a na dopasowane do lampy źródło światła już nie?
Taka oszczędnościowa pseudożarówka w postaci spiralnie zwiniętej rurki, w oryginalnej na pozór lampie to kicz nad kicze, nawet makatka z jeleniem na rykowisku to przy tym kunszt smaku artystycznego własciciela (-lki) chaty.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Niby dlaczego? Centralne oświetlenie salonu winno być dekoracyjnym, a nie użytkowym! Na lampę, meble obrazki, grafiki bibeloty, dupeloty to was stać, a na dopasowane do lampy źródło światła już nie?
Taka oszczędnościowa pseudożarówka w postaci spiralnie zwiniętej rurki, w oryginalnej na pozór lampie to kicz nad kicze, nawet makatka z jeleniem na rykowisku to przy tym kunszt smaku artystycznego własciciela (-lki) chaty.



Każdemu polecam zwykłe "okrągłe" żarówki LEDowe o ciepłej barwie,
wg mnie o wiele lepiej się sprawdzają od tych często jeszcze reklamowanych rtęciowych "energooszczędnych".
Nie każdy musi się znać na wszystkim, a jeżeli komuś spiralnie zwinięta rurka się podoba to czemu nie icon_smile.gif
Sporo osób przykuwa uwagę do wyglądu lampy, a żarówki tratuje drugorzędnie, a szkoda.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Cześć, dobry temat to podpytam. Styl oczywiście skandynawski i teraz tak - meble czarne ściany białe i myślę nad białą lampą wiszącą. Kupić coś ciekawego nie jest łatwo, więc bede wdzięczna za wszelkie sugestie:)



Masz czarne meble białe ściany to nie chcesz właśnie czarnej lampy, żeby była widoczna?
Link do komentarza
Cytat

Za dużo już tego czarnego, stwierdziłam, że lampa jednak będzie biała i nie musi się rzucać w oczy icon_smile.gif




Cześć, isen.sen również polecam biały kolor lampy. Dzięki temu doświetlimy ciemne wnętrze, jak również lampa będzie stanowić kontrast dla czarnych mebli. Przy wyborze lampy w stylu skandynawskim należy pamiętać o doborze lampy w prostym kształcie tak, aby stanowiła uzupełnienie minimalistycznego wnętrza.
Link do komentarza
Cytat

Proszę bardzo: wisząca lampa Karbon,
wykonana z wysokiej jakości aluminium o średnicy 60 cm pasująca swoim kształtem do skandynawskich pomieszczeń. Oferowana w kolorze białym i czarnym.

[attachment=21791:1_max.jpg]




Do oo całkiem spoko ta czarna, tylko może faktycznie w tym przypadku lepiej będzie pasować lampa biała bo jak będzie wszystko czarne to będzie dość ciemno w pomieszczeniu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Tak się składa, że od lat kilku jestem mieszkanką Skandynawii i mam dziwne wrażenie, że Polacy to mają swój własny "styl skandynawski", odbiegający od oryginalnego i to znacznie. W sumie to chyba nie powinnam się dziwić. Po rybie po grecku, karpiu po żydowsku, przyszła pora na polski styl skandynawski :bezradny:
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie użyłabym słowa adaptacja... bardziej mi pasuje podróba...

a jak wiadomo "prawie" robi różnicę icon_wink.gif


Wiesz, z tymi daniami to jest tak jakbyś za granicą i kosztowała typowego polskiego dania, też było by ono tylko z nazwy polskie, bo w smaku na pewno nie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wiesz, z tymi daniami to jest tak jakbyś za granicą i kosztowała typowego polskiego dania, też było by ono tylko z nazwy polskie, bo w smaku na pewno nie icon_biggrin.gif


no co Ty?! u mnie wszystkie polskie dania wychodzą przepyszne; gołąbki, bigos, kopytka, pyzy... kochanieńki długo by wymieniać. W każdym razie smakują jak z Polski, a często lepiej icon_razz.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

no co Ty?! u mnie wszystkie polskie dania wychodzą przepyszne; gołąbki, bigos, kopytka, pyzy... kochanieńki długo by wymieniać. W każdym razie smakują jak z Polski, a często lepiej icon_razz.gif


Bo to robi rodowita polka icon_biggrin.gif to musza być pyszne. Ja pisałem w kontekście, że np w restauracji lub u tubylców.
jestem zdania, że każde danie narodowe zrobione przez osobę pochodzące z danego kraju będzie lepiej smakowało aniżeli wykonane przez inna osobę nie związaną z tym krajem czy nawet tym regionem.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

Jak wpisałam w google "styl skandynawski" to m.in coś takiego wyskoczyło

Sama mam taką lampę, nie wiedzialam, ze to jest styl skandynawski icon_biggrin.gif


Sama lampa nie czyni, że masz w domu styl skandynawski, cała ta fotka przedstawia wnętrze w stylu skandynawski, a lampa jest tylko jedną składowa owego stylu.

Cytat

na mnie wrażenia nie robi


I na szczęście nie musi, o gustach się nie dyskutuje.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Lampy są obecnie ważnym elementem wystroju wnętrz. Ale oprócz jednej lampy sufitowej, warto zamontować jeszcze inne źródła światła w pokojach.

Oświetlenie boczne, np. z kinkietów ściennych, nadaje przytulności pomieszczeniu. Będzie dobrym uzupełnieniem dla lampy sufitowej.

W miejscach, gdzie wykonujemy precyzyjne czynności, niezbędne jest światło robocze (miejscowe). Powinno dobrze oświetlać miejsce pracy, nie tworząc cieni, ani nie oślepiając.

Nad stołem jadalnianym warto zamontować oddzielne źródła światła.

Można też zainstalować oświetlenie dekoracyjne – buduje nastrój albo służy do eksponowania różnych przedmiotów czy roślin.

We wnętrzach w stylu minimalistycznym oprawy często się ukrywa, np. wbudowuje w sufit, ściany.

 

Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Hej, tez szukam oświetlenia do remontowanego mieszkania. Przez to, że styl skandynawski czy tam minimalistyczny jest taki popularny ejst tego poprostu masa, a ja i tak nie potrafię zdecydować. Mam w pokoju piec kaflowy, do usunięcia całkowicie lub do przekształcenia na drewniany, całkiem spore okno. Pokój nie jest zbyt duży, ale nie planuje w nim mieć wielu mebli, stąd pomysł, żeby poswiesić bardzo dużą ale wysoko zawieszoną lampę. Podsyłam kilka fotek. Co myślicie? Styl od loftowego po jakiś minimalizm. Większośc do siebie podobna. ajbardziej podoba mi sie ta z 16 żarówkami, ale osłabia mnie czyszcenie jej z kurzu. Pozostałe chyba bardziej do kuchni. 

lampa-loft-wiszaca-so-volt-krudodesign.jpg

lampa-na-16-zarowek-s16-krudodesign.jpg

lampa-industrialna-wiszaca-p6-krudodesign.jpg

lampa-industrialna-resto-krudodesign.jpg

lampa-industrialna-mini-resto-krudodesign.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...