Skocz do zawartości

Elexia Comfort - Wyłącza Się Czasami...


zalera

Recommended Posts

Witam,
otóż mam problem z tym piecem, a mianowicie podczas kąpieli zdarzyło się, że piec nagle przestał działać i niestety leciała zimna woda, co przyjemne nie było...
Na urządeniu wyświetlał się kod (przeczytałem troche instrukcji)
reset świeci na czerwono
zaś migają dwie lampki przy 70 i 80
jeśli dobrze spoglądam na instrukcje kod ten znaczy:
problem z sondą jonizacji,słaby prąd jonizacji

Właściciel mieszkania które nam wynajmuje, że piec czasami potrzebuje dopływ powietrza i trzeba czasami otworzyć okno aby się przewietrzyło, czy to jest prawda?
może mi ktoś wyjaśnić co się to dzieje?icon_smile.gif

tutaj wrzucam instrukcje wraz z kodami błędów
http://przeklej.org/...Comfort.PL..pdf

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.

Elexia_Comfort__PL_.pdf

Link do komentarza
Cytat

Właściciel mieszkania które nam wynajmuje, że piec czasami potrzebuje dopływ powietrza i trzeba czasami otworzyć okno aby się przewietrzyło, czy to jest prawda?


Jeśli to kocioł typu B (otwarta komora spalania) to jak najbardziej jest to prawda.
A wszystko wskazuje że to właśnie taki typ kotła.
I nie idzie tu o przewietrzanie mieszkania, a o zapewnienie odpowiedniej ilości powietrza do pracy kotła (spalania gazu).
W innym przypadku bęzie dochodzić do wyłączania kotła.
Kocioł bezie pracował tak długo, aż czujnik uzna że w powietrzu jest za mało tlenu dla prawidłowego procesu spalania.
Ale to tylko do momentu kiedy czujnik będzie w 100% sprawny.
Jeśli dojdzie do uszkodzenia czujnika, a to zawsze jest możliwe konsekwencją będzie zaczadzenie => trwałe zmiany w mózgu => zgon.
Link do komentarza
tylko że wspomniał o przewietrzeniu w razie gdy wystąpi "awaria" - w nocy7 zostawilimy piec i ogrzewał nam do 40C, po przebudzeniu było w mieszkaniu zimno (a wcześniej-zanim poszliśmy spać - było otwarte okno na ok 1h) a piec znowu wskazywał na awarie i pokazywał ponownie ten sam kod błędu,awarii

wie ktoś może co to dokładnie znaczy?
problem z sondą jonizacji,słaby prąd jonizacji

po wciśnieciu reset piec zaczyna ponownie działac normalnie ale z czasem znowu jest ta awaria...
Link do komentarza
Może ustosunkuj się jako osoba korzystająca z tego kotła (i mieszkania) do faktu czy rzeczywiście jest kocioł z otwarta komorą spalania jak pisałem (ja mogę tylko przypuszczać że tak jest na podstawie opisu),
i opisz jak jest rozwiązana wentylacja mieszkania.
Tylko nie pisz że są kratki wywiewne, bo z tego faktu jeszcze nic nie wynika.
Link do komentarza
czyli powiadom właściciela mieszkania i niech on wezwie serwisanta - ale to wszystko zależy co jest w umowie między wami

bo takie tłumaczenie
Cytat

Właściciel mieszkania które nam wynajmuje, że piec czasami potrzebuje dopływ powietrza i trzeba czasami otworzyć okno aby się przewietrzyło, czy to jest prawda?


jest dla mnie niedopuszczalne...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...