Skocz do zawartości

plamy na blacie granitowym


bobu62

Recommended Posts

Cytat

Polerowany?


tak - to jest blat kuchenny oraz płytki na ścianie, granit był impregnowany, ale jak widać z czasem impregnacja przestaje działać...

Cytat

Dziwne, że granit się zabrudził, chyba że to chiński granit albo jakiś konglomerat granitowy.

Te tłuste plamy to od czego?


jeżeli uważasz że dziwne że się zatłuścił to mi nie pomożesz. Granit nie jest chiński a nawet gdyby był to nie ma większego znaczenia, bo geologia chińska nie tworzy gorszych kamieni, a obrabiany był w Polsce. tłuste plamy są w głównej mierze od oleju kujawskiego
Link do komentarza
Cytat

jeżeli uważasz że dziwne że się zatłuścił to mi nie pomożesz. Granit nie jest chiński a nawet gdyby był to nie ma większego znaczenia, bo geologia chińska nie tworzy gorszych kamieni, a obrabiany był w Polsce. tłuste plamy są w głównej mierze od oleju kujawskiego


Kolego, ja mam na bladzie płytki ceramiczne 10 X 10 cm już ponad dwa lata są używane i cuda te płytki na sobie miały i jakoś się nie zaplamiły a kamień nie ma prawa, a raczej nie powinien.
Na Twoim miejscu złożyłbym reklamację u producenta.
Link do komentarza
Cytat

Kolego, ja mam na bladzie płytki ceramiczne 10 X 10 cm już ponad dwa lata są używane i cuda te płytki na sobie miały i jakoś się nie zaplamiły a kamień nie ma prawa, a raczej nie powinien.
Na Twoim miejscu złożyłbym reklamację u producenta.


tak jak pisałem - nie jesteś w stanie udzielić mi pomocy...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

tłuste plamy są w głównej mierze od oleju kujawskiego


sorry - nie mogłem się powstrzymać!
A taki fajny w reklamie zawsze jest icon_smile.gif

PS:
mam podobny problem, tyle że powstał w zeszłym tygodniu podczas malowania kuchni.
Nakapało tam coś podczas prac i niestety odbarwiło sie minimalnie.....
Kurcze....
Darłem to, ale jest jeszcze gorzej
Przeczytałem w necie że granit nie pokryty impregnatem może wchłaniać substancje takie jak olej, co może prowadzić do powstawania plam i przebarwień.
A ja nigdy niczym nie impregnowałem, błąd oczywisty Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jak usunąć tłuste plamy z granitowego blatu?



Mam sprawdzone rozwiązanie jakiego sam szukałem i znalazłem. Kupiłem środek do usuwania plam i to nie jeden.
Dopiero po paru próbach trafiłem na taki który sobie poradził bez problemu.
Kupiłem go w internecie w sklepie kameiniarskim. Żel ten nazywa się Oil ex.
Jest bardzo skuteczny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...