Skocz do zawartości

Czy tanie budowanie jest możliwe?


Recommended Posts

Ludzie kochani !! co wy gadacie ? Myślicie że działka działce równa ? To jakby pytać ile kosztuje naprawa auta u mechanika !! Jednemu świece trzeba wymienić za 50zł drugiemu cały rozrząd za 1000 zł jeden ma audi drugi fiata !
Z działkami jest podobnie jak macie małą działkę i kamienie graniczne na wierzchu to będzie taniej, jak nie ma kamieni, stan prawny nie uregulowany to będzie drożej.

Budujecie dom na całe życie za setki tysięcy !! a próbujecie zaoszczędzić 100 zł na geodecie i bierzecie jakiegoś fachudre co troszeczkę taniej weźmie a bierze tak tanio bo robi dużo i odwali Wam fuszerkę!

Myślicie że jak geodeta weźmie 700 zł to wszystko idzie do kieszeni ?? Nie ! 150 zł zostawia w starostwie powiatowym, do tego trzeba doliczyć: paliwo, amortyzacje sprzętu (taki sprzęt kosztuje po 30 000), pracowników, biuro, podatki !
i ile mu zostanie z takiej robótki ? 200 zł, 250 ? Co to jest.
Jak jakiś geodeta się dorobił to tylko na jakiś dużych robotach, pomiar dla pkp po 50 km co miesiąc itp.
Głupi lekarz za wizytę bierze 100zł wczoraj u dentysty zostawiłem 200zł plus dziecko 350 i co ? 15 min zabawy:)

Ja długo już robię w budowlance, dużo domów postawiłem i znam fach geodetów ! Weźmiesz taniego zaoszczędzisz parę stówek, ale nie sprawdzi Ci kamieni, wytyczy nie tam gdzie trzeba domu. Najlepiej popytać po znajomych albo sąsiadach czy mogą kogoś polecić, patrzeć na cenę to nie zawsze dobry pomysł icon_smile.gif


Link do komentarza
Boisz się, że Ci ktoś chleb zabierze, że taką litanię użalająca walnąłeś?
A Ty myślisz, że każdemu pieniądze z nieba spadają. Każdy chce jak najtaniej.
'To jak z kupnem auta, kto sprzedaje chce jak najwięcej a kto kupuje chce dać jak najmniej.
A swoja droga to było trzeba za lekarza się uczyć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nie zrozumiałeś mnie chłopcze icon_smile.gif chodziło mi że każdy buduje dom za min 400ooo a na przygotowawczych usługach próbuje zaoszczędzić 150 zł, a jeśli ktoś szuka firmy budowlanej to nie patrzy żeby było tanio tylko dobrze, firma w której pracuje bierze ok 20% więcej za postawienie domu niż pozostali w regionie i nikt nawet nie negocjuje bo chce mieć dobrze.

Podałeś zły przykład z autem... My mówimy o usługach a nie o sprzedaży.
bardziej pasowało by jak byś szukał mechanika dla swojego auta to szukasz najtańszego łachudrę, który ledwo zna się na robocie ? Czy popytasz po znajomych itp i zapłacisz, tylko żeby auto dobrze chodziło icon_biggrin.gif

Pracuje w małej firmie budowlanej i mamy kilku geodetów z którymi pracujemy, kiedyś pamiętam boss brał najtańszych na rynku, ale to było kiedyś icon_biggrin.gif Nie mówię że trzeba brać od razu najdroższych wykonawców, ale popytać po znajomych itp a nie szukać najtańszego icon_smile.gif (a nawiasem tego co wiem geodeci którzy nam robią wyceniają wszystko w całości mapę, tyczenie, pomiar powykonawczy, pomiar kamieni i wychodzi grubo poniżej średniej). Edytowano przez budowlaniec65 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja długo już robię w budowlance, dużo domów postawiłem i znam fach geodetów ! Weźmiesz taniego zaoszczędzisz parę stówek, ale nie sprawdzi Ci kamieni, wytyczy nie tam gdzie trzeba domu. Najlepiej popytać po znajomych albo sąsiadach czy mogą kogoś polecić, patrzeć na cenę to nie zawsze dobry pomysł icon_smile.gif



Ale zawsze dobrym pomysłem (nawet koniecznością "dziejową"), jest puszczenie takiego partacza w skarpetkach - bez względu na to ile wycenił takie partactwo.

Cytat

..... chodziło mi że każdy buduje dom za min 400ooo a na przygotowawczych usługach próbuje zaoszczędzić 150 zł,.....



Bo budowa składa się z tysiąca takich "drobnych sum" (kropli), a jak je zbierzesz do kupy, to postawienie domu nie kosztuje 400.000zł, tylko 250.000zł - taka mała różnica, a cieszy. icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie chodziło mi że macie brać najtańszych, tylko popytać po znajomych po internecie, najniższa cena to nie zawsze najlepsza opcja.


Chcesz powiedzieć, że jeżeli cena będzie wysoka to wtedy będzie najlepsza opcja?
Wiesz co, widziałem roboty wykonane bardzo dobrze za tanie pieniądze jak i spieprzone i to samo tyczy się wysokiej ceny za usługi. I nie upieraj się, że tylko za dużą kwotę można wykonać prace dobrze, bo nie ma na to reguły.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...