Skocz do zawartości

Jaka jest trwałość drewnianych konstrukcji prefabrykowanych?


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
Gość pawpap
domy szkieletowe prefabrykowane mają TYLKO tą zaletę że szybko można zamieszkać i nie potrzeba tak dużo energii do ogrzania jak beton czy kamień, i TYLKO tą; drewno musi być bardzo dobrej jakości, drewno nie wybacza błędów w konstrukcji poza tym dobre domy szkielet są droższe od tradycji ....szkielet w stanach tak ale nie u nas
Link do komentarza
Gość lebero
O jakości amerykańskich drewniaków można się przekonać na kanale Domo w serialu Cudotwórcy itp.
Co do ogrzewania też wątpliwe bo szkieletowe drewniaki nie akumulują ciepła.
Trwałość góra 30 lat, bo drewno jednak się utlenia i koroduje, a na dodatek robaki i wilgoć. Jak nie robaki to formaldehyd, który truje w płytach sklejkach i innych nowoczesnych wynalazkach.
A tak naprawdę w jakiej by technologii nie budować po 30 latach remont jest konieczny. A to tynki się wykruszą ,a to rynna przecieka, a to taras podcieka, a to nowoczesne piece gazowe wytrzymują tylko 10 lat, okna się posypią i te drewniane i te z pcv itd itd
No i moda się zmienia, a panie serca muszą podążać za modą to łazienkę i kuchnię trzeba zwalić.
A komputer jak dostanie wilgoci to też pada.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Strawman
Cytat

obecna technika wykonywania domów ma się do tej sprzed wieków tak, jak komputer do liczydła.


O, to, to - nie widziałem liczydła, które się zawiesza - chyba, że na ścianie icon_mrgreen.gif

A wracając do współczesnych domów szkieletowych i technologii szkieletowej niegdysiejszej - zdarzało mi się już przebudowywać prawie nową, współczesną konstrukcję szkieletową i zastępować ją tradycyjnym, pełnowymiarowym szkieletem. Nie to, że była źle zrobiona - była nawet starannie wykonana, płytkami kolczastymi połączona, zaimpregnowana. Przyczyną wymiany była za mała wytrzymałość konstrukcji, co nie dziwi przy grubości elementu konstrukcyjnego 4-5cm. Ktoś po prostu przyjął wytrzymałość ze specyfikacji technicznej i się rozczarował. Zgoda, że w specyficznych warunkach (Skandynawia), ale fakt jest faktem.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
A dlaczego szkielet w stanach a nie u nas? pawpap..... a co to u nas są jakieś ekstremalne warunki pogodowe i klimatyczne że się nie sprawdzi czy co? mrozy po -30 stopni i upały po 45 czy wiatry huraganowe po 130km/h. Ludzie zaczynają dopiero patrzeć na oczy że nie ma co domu na 100 lat budować. Dla dzieci i wnuków stawiać? One i tak:
1)nie chcą mieszkać z rodzicami tylko na swoim
2) będą mieszkać tam gdzie im wygodniej i prace mają
Sam po sobie wiem i jestem szczęśliwym posiadaczem szkieletowca a co się z nim za 50 lat stanie...co mnie to obchodzi i tak pewnie nie dożyje. Zawsze można wynająć wczasowiczom czy cuś.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...