Skocz do zawartości

Zestawienie 23 modeli agregatów prądotwórczych


Recommended Posts

Niezapowiedziane przerwy w dostawach prądu zdarzają się co najmniej kilka razy w roku i często występują w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie chcemy być niemile zaskakiwani przez zakład energetyczny, warto zaopatrzyć się w alternatywne źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając generator do domu jednorodzinnego.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/narzedzia-ogrodnicze/a/12438-zestawienie-23-modeli-agregatow-pradotworczych

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
agregat dla domu jest używany może raz czy 2x w roku a wy robicie zestawienie zaczynające sie od 15tyś.zł.chyba kogoś pokopało. A tańszych chinioli nie ma do np.3tyś? prosze zrobić zestawienie w przedziale 1000-3000zł. na youtubie jest mnóstwo filmów z testami agregatów np.4,5kW który używany kilka razy w roku przez kilka godzin wystarczy na dobrych kilka lat
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Osjkar
Osobiście od roku używam agregatu. Zasilam nim awaryjnie piec z pompą CO, lodówkę i oświetlenie w domu jak nie ma prądu. Jestem zadowolny. Wcześniej miałem chińczyka, jakiś kraftwelle ale jakościowo był słaby, wytrzymał tylko pół roku.
Link do komentarza
Gość Krzych
Nie zgodze się z tym, żę warto kupić agregat w markecie. Kiedyś miałem marketowy agregat z castoramy, banalna sprawa uszkodził mi się szarpak. niestety część nie do dostania. Teraz uzywam agregatu (kupiłem na allegro). Sprzedawca prowadzi jeszcze serwis agregatów tak że nie ma się co o części martwić. Jak narazie agregat sprawuje się ok.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość Dawid
Według mnie nei ma co kupować marketówek. Warto zainwestować w kruzera zwłaszcza ze nie są wcale jakoś drogie. A mają dobry serwis sam się o tym przekonałem
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość specnarzedzia.pl
Jeśli chodzi o agregaty do 3000zł to śmiało można polecić markę kruzer. Jeśli dysponujemy większym budżetem, bądź agregaty mają być z przeznaczeniem zawodowym to należy myśleć o marce fogo lub hondzie. Z dobrych marek można jeszcze wymienić pramaca bądź eindressa. Dla wszystkich osób zainteresowanych zakupem agregatu prądotwórczego, generujemy 5% kod rabatowy na specnarzedzia.pl w kategorii agregaty prądotwórcze: narzedzia5-T5ZNAVNQ
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość konfident
Przestrzegam wszystkich przed zakupem agregatów marki SINGZ-po pierwsze to tandeta, prądnica bez regulacji AVR, silnik "szajs" bez numeru seryjnego. Podczas pierwszego załączenia (agregat Singz SL-1B) wyciek oleju. Sprzedawca agregatów Singz z Ząbkowic Śląskich to cwaniak nie respektuje uprawnień konsumenckich, nie odbiera pism, nie odpowiadana na listy od Rzecznika Konsumentów. Chamski w rozmowie telefonicznej. Toczone są przeciwko niemu egzekucje komornicze. Stracisz czas, pieniędzy nie odzyskasz. Nic nie ubarwiam-to wydarzyło się naprawdę.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja szukam lekkiego do 10kg agregatu do podłączenia żarówki mix 160wat rtęciowo-żarowa(świecenie na nocne motyle).Nie za drogi a łatwy w użytkowaniu.Dlaczego lekki?bo będę go na rowerze wozić w teren jakieś 3km(nie mam auta).
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Fajny artykuł ale mnie brakuje konkretów.,,, przy lodówce, pompce CO ok 60W,, telewizor 30W NP JAKAŚ TAM ŻARÓWKA LED 10W KONKRETNIE JAKI TO POBÓR PRADU W SUMIE BY STARCZYŁO NA JAKIŚ TAM AGREGAT TO WTEDY BĘDĘ WIEDZIEĆ JAKIEJ MOCY KUPIĆ KONKRETNIE TO TYLE TO TYLE ITD OCZYWIŚCIE ŻE TO NIE APTEKA ALE PLUS MINUS KTOŚ FACHOWO MI TO KLARNIE DZIĘKI
Link do komentarza
17 minut temu, Gość Egon napisał:

  KTOŚ FACHOWO MI TO KLARNIE DZIĘKI

 

Nic z tego, brachu. Nie dlatego, że nie chcę, ale dlatego że tak się nie da. Powodem jest nieznajomość przebiegów napięcia zasilającego odbiorniki. Bo tylko sieć ogólnodostępna ma parametry takie, że uznaje się ją za sztywną. Czyli że parametry ma niezmienne. Z agregatem tak się nie da. W czasach gdy odbiorniki pobierały czystą sinusoidę i niewiele odkształcały przebieg, można było próbować tak jak Ty to zrobiłeś. Zsumować pobierane moce i dać zapas. Ale teraz coraz częściej to się nie sprawdza. I taka pompka c.o. może nie chcieć się obracać, mimo dużego zapasu mocy. Bo przebieg, który otrzymuje, jest mocno odkształcony od sinusoidy.

 

Niestety, użytkowanie agregatów działa na zasadzie pijanego na drodze. Jak się uda, to dojedzie. Z agregatami jest podobnie. Ludzie próbują je eksploatować w instalacjach zupełnie do tego nie przystosowanych, z omijanymi zabezpieczeniami i zarzynanymi odbiornikami. Na zasadzie, jakoś to będzie. Tak kłania się dawanie "papierów" dyletantom, którzy opłacą kurs. Oni nie mają najzieleńszego pojęcia o elektryce, ale kasę biorą.

Link do komentarza

Ale tak z ciekawości, czy prosty bez zbędnej elektroniki odbiornik typu szlifierka czy wiertarka raczej nie ma problemu z tym, że agregat ma różną sinusoidę? Że tylko te bardziej naszpikowane elektroniką mogą mieć problem? Kiedyś pracowałem na granicy Krakowa, przy Zakopiańskiej mieliśmy biuro. Koparkowy przeciął kable. 2 doby na agregacie leciały komputery i wszystko było ok. Zwykła Honda.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
54 minuty temu, vlad1431 napisał:

Ale tak z ciekawości, czy prosty bez zbędnej elektroniki odbiornik typu szlifierka czy wiertarka raczej nie ma problemu z tym, że agregat ma różną sinusoidę?  

 

Może nie mieć, ale gdy np. załączysz do niego jeszcze telewizor, to one się pojawią. Albo załączysz jakieś świetlenie LED-owe. Wszystko zależy czym jeszcze obciążysz agregat. To będzie zmienna.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Gość tomilee napisał:

Dla szlifierki sinusoida nie jest tak bardzo istotna ale dla elektroniki już tak telewizor, komputer itd

 

Niekoniecznie tak. Silniki szeregowe będą działały niezależnie od tego czy prąd stały, czy zmienny. Tylko straty będą inne. Ale indukcyjne są bardzo wrażliwe na kształt przebiegu napięcia. Natomiast zasilacze elektroniki są różne. Wiele z impulsowych działa dobrze w ogromnym zakresie napięcia i niezależnie od ksztaltu przebiegu, bo ten i tak jest prostowany.

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Cytat z artykułu

Cytat

Każdy agregat wyposażony jest w systemy zabezpieczające, chroniące go przed uszkodzeniem, a przebywające w pobliżu osoby - przed porażeniem prądem. Do podstawowych należą zabezpieczenie przeciążeniowe, chroniący przed porażeniem prądem wyłącznik różnicowoprądowy oraz zabezpieczające prądnice generatora wyłączniki magnetyczno-termiczne.

 

Autor pisze wyraźnie, że producenci zadbali o zabezpieczenie agregatu. Ale prawie nikt nie pisze o tym, że to wcale nie oznacza zabezpieczenia zasilanych przez nas obwodów! 

Nie jest najgorzej, jeśli użytkownik zastosuje wspomniany w artykule sposób podłączenia

Cytat

Zasilane prądem urządzenia najprościej podłączyć do agregatu, korzystając ze znajdujących się na jego obudowie gniazdek. 

Jeśli w instalacji mamy takie wydzielone obwody, wtedy przynajmniej reszta domowej instalacji nie stanowi zagrożenia. 

 

Ale jeżeli Autor sadzi takie rewelacje

Cytat

Jeśli agregat ma odpowiednio dużą moc, może zostać podpięty do domowej instalacji elektrycznej. W tej sytuacji nasze zasilanie awaryjne siłą rzeczy współpracuje z sieciowym 

 

to ja się pytam, czy Autor ma kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu elektryka? Bo współpraca zasilania awaryjnego "siłą rzeczy" z sieciowym, wymaga przeliczenia zabezpieczeń instalacji na nowy rodzaj zasilania! Chociażby dlatego, ze agregat prądotwórczy, nawet sporej mocy, nie tworzy tzw. sieci sztywnej, o nieograniczonej mocy zwarciowej! A więc nasze domowe zabezpieczenia obwodów mogą wcale nie zadziałać w przypadku zdarzenia wynikłego podczas zasilania z agregatu. O tym nikt nie wspomina. Z braku wiedzy? Chyba tak, skoro Autor bez żenady wspomina o tym, że 

Cytat

a agregat zwykle podłącza się do obwodu poprzez gniazdo 3-fazowe

Nie dość, że podłączanie poprzez gniazdo 3-fazowe oznacza podanie napięcia sieciowego na nieosłonięte kołki wtyczki, to jeszcze stwarza możliwość podania napięcia z agregatu na sieć zewnętrzną! Poza tym znowu nie wiadomo jak w takiej sytuacji będzie z istniejącymi zabezpieczeniami instalacji. Znajdą się poza zasilaniem czy nie? I jak będą współpracować, jeśli znajdą się wewnątrz? 

 

O ile pierwsza część artykułu jest znośna, to o współpracy z instalacją istniejącą, lepiej aby Autor się nie wypowiadał. 

 

 

 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...