Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach z kanalizacji


Recommended Posts

Cytat

Chodzi mi o tą drogę "pod górkę", czyli ta rurka fi 50, biegnąca z lewej strony - tam jest jakiś odpływ (chyba od wanny) i przejście przez ścianę (???), na poprzedniej fotce, chyba nr 7...



Tam jest brodzik a ta rura fi50 co łączy się z tą fi110 to jest chyba wentylacja bo odpływ od brodzika jest właśnie tak jak na zdjęciu nr 7 czyli na dół przez dolną łazienkę tak jak to widać na zdjęciu nr 1
Link do komentarza
Cytat

Tam jest brodzik a ta rura fi50 co łączy się z tą fi110 to jest chyba wentylacja bo odpływ od brodzika jest właśnie tak jak na zdjęciu nr 7 czyli na dół przez dolną łazienkę tak jak to widać na zdjęciu nr 1



Czyli wychodzi "pod górkę" do "pionu" idzie przez ścianę i wchodzi kilkanaście cm niżej do tego samego "pionu" ?



Cytat

A masz syfon do pralki?



i tu jest jeden problem icon_mrgreen.gif (najmniejszy).
Link do komentarza
[quote name='bajbaga' date='19.11.2014, 15:40 ' post='447020']
Czyli wychodzi "pod górkę" do "pionu" idzie przez ścianę i wchodzi kilkanaście cm niżej do tego samego "pionu" ?


Odpływ od brodzika biegnie w dół przez dolną łazienkę do kotłowni i tam łączy się z tą główną rurą kanalizacyjną, natomiast ta druga rura fi50 od brodzika łączy się z tą główną kanalizacyjną (wentylacyjną) i od brodzika idzie delikatnie pod górkę do pionu.





Syfon na pewno nie jest zapchany bo został założony kilka dni temu bo myślałem że to jest problemem smrodu
Link do komentarza
Cytat

Odpływ od brodzika biegnie w dół przez dolną łazienkę do kotłowni i tam łączy się z tą główną rurą kanalizacyjną, natomiast ta druga rura fi50 od brodzika łączy się z tą główną kanalizacyjną (wentylacyjną) i od brodzika idzie delikatnie pod górkę do pionu.



Nic z tego nie rozumiem - możesz rozrysować ?

Ps. Patrząc na ten układ kanalizacyjny, określenie "pion" nabiera nowego wymiaru.
Link do komentarza
Cytat

Raczej interesuje mnie połączenie z "pionem" co wchodzi w "pion" na zdjęciu 4 a co na zdjęciu 6.
I czy to ten sam "pion".


W pion ze zdjecia nr 4 wchodzi umywalka kibel i brodzik z dolnej lazienki plus zlew z kuchni oraz umywalki i pralka z gornej lazienki a w pion ze zdjecia nr 6 wchodzi kibel i wanna z gornej lazienki
Link do komentarza
Pozwolę sobie sobie skomentować tę instalację w krotki sposób, jest porąbana jak ten fachowiec co ją robił.
Aby wszystko dobrze działało to musiałaby być od nowa położona ale zgodnie ze sztuką kanalizacyjną.
Link do komentarza
Wczoraj od godziny około 22 zacząłem robić test z użyciem świec dymnych na krety.
Umieściłem wiaderko w oczyszczalni do niego wrzuciłem zapaloną świecę dymną, zamknąłem właz, zatkałem kominy wentylacyjne od oczyszczalni i czekałem w domu aż zacznie pojawiać się dym.
Dopiero po użyciu trzeciej świecy zauważyłem dym.
W pierwszej kolejności pokazał się za sedesem w dolnej łazience.

DSC01446.jpg


Rura łącząca sedes z kanalizacją nie była zbyt starannie i szczelnie umieszczona.
Drugie miejsce, w którym pokazał się dym była górna łazienka, a dokładnie dym zaczął ulatniać się z rur odpływowych od umywalek. Umywalek jeszcze nie ma a rury były jak się okazało zatkane niezbyt szczelnymi korkami.
Zamiast korków zatkałem rury workami foliowymi.

Po dwóch prysznicach nic nie śmierdziało, po szybkim praniu nic nie śmierdziało.
Czyli problem chyba rozwiązany, ale jeszcze się nie cieszę. Poczekam z tym kilka dni, zobaczymy czy przez ten czas będzie OK.

Cytat

Pozwolę sobie sobie skomentować tę instalację w krotki sposób, jest porąbana jak ten fachowiec co ją robił.
Aby wszystko dobrze działało to musiałaby być od nowa położona ale zgodnie ze sztuką kanalizacyjną.



Instalację robił gość z trzydziestoletnim doświadczeniem.
Instalację robił u wielu moich znajomych, w wielu instytucjach użyteczności publicznej w mojej miejscowości i nikt nigdy nie narzekał na niego.
Jedynie firmy konkurencyjne śmieją się z niego że nie idzie z duchem czasu i do robienia instalacji nie używa najnowocześniejszych rozwiązań.
Link do komentarza
1. Trzydzieści lat temu o POŚ (BOŚ) niewielu instalatorów miało pojęcie - niektórym tak pozostało.
2. Poziome "piony" i "przesunięcia w pionie "pionu", raczej świadczy, że wykonawca ma bardzo długi przewód myśleniowy.
3. Mając na uwadze powyższe - ściągnij jak najprędzej te "zamknięcia" na nawiewach (nawiewie) rozsączenia.
4. "Zapomniałeś" napisać, że nie masz wykończonych łazienek. icon_evil.gif
5. Oczyszczalnia zacznie działać (prawidłowo) jakiś miesiąc od codziennego jej używania + pkt. 4.
Link do komentarza
Cytat

1. Trzydzieści lat temu o POŚ (BOŚ) niewielu instalatorów miało pojęcie - niektórym tak pozostało.
2. Poziome "piony" i "przesunięcia w pionie "pionu", raczej świadczy, że wykonawca ma bardzo długi przewód myśleniowy.
3. Mając na uwadze powyższe - ściągnij jak najprędzej te "zamknięcia" na nawiewach (nawiewie) rozsączenia.
4. "Zapomniałeś" napisać, że nie masz wykończonych łazienek. icon_evil.gif
5. Oczyszczalnia zacznie działać (prawidłowo) jakiś miesiąc od codziennego jej używania + pkt. 4.



1. Oczyszczalnie montowała inna firma
2. .............
3. Nawiewy były zatkane tylko wtedy kiedy robiłem testy ze świecami dymnymi
4. Tylko w górnej łazience nie mam założonych umywalek ale odpływy były zatkane - jednak nie dokładnie
5. Oczyszczalnia jest używana od ponad dwóch miesięcy
Link do komentarza
Cytat

1. Oczyszczalnie montowała inna firma



Uwaga dotyczyła "hydraulika" - bo jest różnica w "działaniu" odpowietrzenia zwykłej kanalizacji i z szambem, a odpowietrzeniu instalacji z POŚ (BOŚ).
Gdyby u Ciebie było podłączenie do kanalizy "normalnej" lub z szambem - nie byłoby problemu z capieniem, a na pewno nie aż tak uciążliwe (nawet bez zatkanych przewodów od nieistniejących umywalek).

Ps. Jeśli nie zapewnisz właściwej "wentylacji" POŚ (BOŚ), będziesz miał zwykłe szambo z odpływem, co spowoduje, że częściej trzeba je będzie wywozić, a rozsączenie może trafić szlag.
Link do komentarza
Cytat

Uwaga dotyczyła "hydraulika" - bo jest różnica w "działaniu" odpowietrzenia zwykłej kanalizacji i z szambem, a odpowietrzeniu instalacji z POŚ (BOŚ).
Gdyby u Ciebie było podłączenie do kanalizy "normalnej" lub z szambem - nie byłoby problemu z capieniem, a na pewno nie aż tak uciążliwe (nawet bez zatkanych przewodów od nieistniejących umywalek).

Ps. Jeśli nie zapewnisz właściwej "wentylacji" POŚ (BOŚ), będziesz miał zwykłe szambo z odpływem, co spowoduje, że częściej trzeba je będzie wywozić, a rozsączenie może trafić szlag.



A jak powinna wyglądać właściwa wentylacja POŚ, co muszę zrobić/ poprawić aby było OK??
Link do komentarza
W zasadzie, można tylko i ewentualnie, przenieść kominek wywiewny (odpowietrzający) jak najbliżej kalenicy, ale w pionie pionowym w stosunku do rury kanalizacyjnej (bez "przesunięć).
Kominek powinien mieć długość nie mniejszą jak 0,5m (chyba że dach płaski, to nie mniej niż 1m)i średnicę nie mniejszą jak średnica rury ("pionu") kanalizacyjnej .

Prawidłowe odpowietrzenie POŚ (BOŚ):



lub:

Link do komentarza
Cytat

W zasadzie, można tylko i ewentualnie, przenieść kominek wywiewny (odpowietrzający) jak najbliżej kalenicy, ale w pionie pionowym w stosunku do rury kanalizacyjnej (bez "przesunięć).
Kominek powinien mieć długość nie mniejszą jak 0,5m (chyba że dach płaski, to nie mniej niż 1m)i średnicę nie mniejszą jak średnica rury ("pionu") kanalizacyjnej .



Przyjrzę się dokładniej mojej instalacji lub ewentualnie poproszę o sprawdzenie tego jakąś inną firmę.

Dzięki za pomoc Panowie. Edytowano przez jarson (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja bym szukał przyczyny w nieszczelnej kanalizacji obok syfonów.




Cytat

Rura łącząca sedes z kanalizacją nie była zbyt starannie i szczelnie umieszczona.
Drugie miejsce, w którym pokazał się dym była górna łazienka, a dokładnie dym zaczął ulatniać się z rur odpływowych od umywalek. Umywalek jeszcze nie ma a rury były jak się okazało zatkane niezbyt szczelnymi korkami.
Zamiast korków zatkałem rury workami foliowymi.

Po dwóch prysznicach nic nie śmierdziało, po szybkim praniu nic nie śmierdziało.
Czyli problem chyba rozwiązany, ale jeszcze się nie cieszę. Poczekam z tym kilka dni, zobaczymy czy przez ten czas będzie OK.


czyli nie chwaląc się icon_razz.gif można rzec, że trafiłem z tą nieszczelnością.

Cytat

Instalację robił gość z trzydziestoletnim doświadczeniem.
Instalację robił u wielu moich znajomych, w wielu instytucjach użyteczności publicznej w mojej miejscowości i nikt nigdy nie narzekał na niego.
Jedynie firmy konkurencyjne śmieją się z niego że nie idzie z duchem czasu i do robienia instalacji nie używa najnowocześniejszych rozwiązań.




Cytat

1. Trzydzieści lat temu o POŚ (BOŚ) niewielu instalatorów miało pojęcie - niektórym tak pozostało.
2. Poziome "piony" i "przesunięcia w pionie "pionu", raczej świadczy, że wykonawca ma bardzo długi przewód myśleniowy.
3. Mając na uwadze powyższe - ściągnij jak najprędzej te "zamknięcia" na nawiewach (nawiewie) rozsączenia.
4. "Zapomniałeś" napisać, że nie masz wykończonych łazienek. icon_evil.gif
5. Oczyszczalnia zacznie działać (prawidłowo) jakiś miesiąc od codziennego jej używania + pkt. 4.


To, że ktoś coś robi bardzo długo nie znaczy, że robi dobrze. Ale nie będę oceniał tego fachowca.
Dla mnie ta instalacja mogłaby wyglądać bardziej prościej i przejrzyściej.
Reszta uwag z mojej strony pokrywa się z tym co napisał bajbaga.
Link do komentarza
Cytat

1. Trzydzieści lat temu o POŚ (BOŚ) niewielu instalatorów miało pojęcie - niektórym tak pozostało.


Cytat

To, że ktoś coś robi bardzo długo nie znaczy, że robi dobrze. Ale nie będę oceniał tego fachowca.


Wężykiem, wężykiem. icon_smile.gif

@jarson, Twój przypadek jest ewidentnym przykładem że staż ma mało wspólnego z kompetencjami i pełnym zrozumieniem problemu przez instalatora.
Link do komentarza
Cytat

To była niezła lekcja na odległość.
Ale i Jarson nieźle ją poprowadził w opisie i zdjęciach.
Jest to również dowód że warto sobie podczas budowy przygotować dokumentację zdjęciową z każdego jej etapu.
Bywa przydatna.



Z tą dokumentacją zdjęciową masz rację, zwłaszcza z elektryką, bo przewodów jest co nie miara i nie raz się zastanawiałem czy mogę w danym miejscu wiercić. Gdyby nie zdjęcia to byłoby ciężko.

Cytat

czyli nie chwaląc się icon_razz.gif można rzec, że trafiłem z tą nieszczelnością.



Dokładnie, trafiłeś prawie bezbłędnie. Dzięki
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...