Skocz do zawartości

Remont domu jakie temperatury?


Recommended Posts

Witam,

Mam ogrzewanie podłogowe, najlepiej mi się pracuje gdy jest 18 stopni, w domu nie mieszkam to jaką temperaturę na sterowniku powinienem ustawić, gdy w domu mnie nie ma?. Chodzi mi o to, aby nie ustawić za niskiej temperatury. Jeżeli do domu planuje przyjechać np: o 16 to o której powinienem rozpocząć grzanie?. Kolejna sprawa to ustawienia pieca, mam kocioł elektryczny kospela do podłogówki, jaką temperaturę zasilania ustawić na piecu (można od 20), żeby mieć te 18 stopni. W tej chwili mam 35 stopni, ale wydaje mi się że to za dużo.
Link do komentarza
Cytat

żeby mieć te 18 stopni. W tej chwili mam 35 stopni



Te 35 stopni to chyba na piecu masz ustawione, czy to temperatura podłogi ...

Jak Cię długo nie ma, wystarczy taka temperatura, żeby nie zamarzło , ale wydaje mi się, że nie bardzo ekonomiczne jest zbytnie wychłodzenie podłogi i pomieszczeń, gdyż dogrzanie do wymaganej temperatury będzie wymagało dużego wydatku energii. Koledzy bardziej biegli w wyliczeniach potrafią to wykazać czarno na białym. Podłogówka ma dużą bezwładność cieplną i szybkie podgrzanie wymaga szybkiego dostarczenia dużej ilości ciepła. Także moim zdaniem lepiej jest nastawienie pieca tak, aby utrzymać temperaturę bliską Twojej ulubionej (ok. 12 - 15 stopni) i ze trzy godziny wcześniej trochę dogrzać...
Link do komentarza
Rzeczywiście, wszystkie ustawienia trzeba dobrać doświadczalnie, metodą prób i błędów
Zależy jakie długości są pętle podłogówki, grubość wylewki, wykończenie podłogi (płytki, panele, parkiet ???), jakie temperatury zastosujesz, izolacja budynku, temperatura na zewnątrz....
Link do komentarza
Najlepiej oszacować to w praktyce, metodą prób i błędów aż osiągniesz wymagany efekt.

Pomocna może też być automatyka posiadająca tzw. funkcję automatycznej adaptacji do specyfiki budynku - np. automatyka KAN-therm SMART, funkcja SMART Start.

Sprawdż tu

O ile dobrze pamiętam fabryczne obniżenie nocne zadeklarowane było na poziomie około 15-16st. C, funkcja "Urlop" tzn. dłuższa nieobecność, zdecydowanie mniej. Edytowano przez Doradca_KAN (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...