Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
aleksander1979

Plan Suchego Zbiornika przeciwpowodziowego na działce budowlanej

Recommended Posts

Witam,

bardzo proszę o poradę, posiadam działkę budowlaną. Obecnie został opracowany nowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego w całej gminie.

Problem jest taki, ze na terenie mojej działki, oraz wielu innych sąsiednich działek budowlanych został naniesiony tzw. "Suchy Zbiornik Przeciwpowodziowy" w formie elementu informacyjnego. Rozumiem, że nie jest to część Planu ale trochę mnie poirytowało. Jak to jest, czy taka informacja może istnieć na terenie działek, które zostały zakwalifikowane jako działki budowlane?

Kto mi kupi taka działkę, gdyby zechciał ją sprzedać? Z tego co się dowiaduje to mogę tam budować, ale co jeśli za 5-10 lat ktoś przyjdzie z łopatą i powie, że budują zbiornik? Można nakazać im to usunąć, albo kazać wykupić działkę jeśli nie ma takiej możliwości? Będę wdzięczny za jakieś info w tej sprawie.

Plan był wystawiony do 3 listopada i do 17 listopada br można zgłaszać uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, że to jest część planu, ten zbiornik. Teraz jest to przedstawione do informacji tak jak napisałeś, gdy nie będzie sprzeciwów to zostanie to włączone do nowego planu.
Może się okazać, że po uchwaleniu planu wcale tam nikt nie będzie mógł się budować.
Więc puki co to wal do gminy i wnoś stanowczy sprzeciw, bo jak uchwala nowy plan to nic nie zdziałasz.

Dopiszę, że wg starego planu były to działki pod zabudowę jednorodzinną, po uchwaleniu nowego będzie to teren pod zbiornik. Dlatego właśnie uchwalają nowy plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. Wiesz co dziwne jest to, że w tym nowym planie bardzo dużo gruntów odrolnili i równolegle nanieśli na nie plan tego zbiornika. To jaki to miałoby mieć sens? W połowie grudnia będą decyzje do uwag, ale mnie interesuje czy to jest zgodne z prawem, żeby nanieść zbiornik na działki budowlane i utrzymać to w planie nawet jako tylko Informacje?

Z tego co widzę to nie jest to częścią planu, ponieważ w Uchwale Rady Miejskiej czytam:

4.Elementami informacyjnymi oznaczonymi na rysunku planu, niebędącymi ustaleniami planu, są:

...
8) suchy zbiornik przeciwpowodziowy....;
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo koleją rzeczy aby uchwalić nowy plan jest podanie do oficjalnej informacji nowe założenia a następnie uchwalą to jako nowy obowiązujący plan.
Zresztą może bajbaga powie coś bardziej konkretniejszego na ten temat, on bardziej jest władny w te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uchwalą go ale z tym zbiornikiem jako elementem informacyjnym, a nie jako częścią planu chyba, tak to rozumiem..

Ponadto jakoś trudno mi sobie wyobrazić, jako można wydawać zgody na budowę na działce z równolegle istniejącym planem budowy zbiornika, nawet jeśli w 2014 nie ma na niego środków?

Ok, będę wdzięczny za każdy głos icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wiesz co dziwne jest to, że w tym nowym planie bardzo dużo gruntów odrolnili i równolegle nanieśli na nie plan tego zbiornika. To jaki to miałoby mieć sens?Sens jest, bo na ziemi rolnej nie można nic wybudować, a odrolnić może tylko (poza jednym wyjątkiem) zapis w MPZP.

W zasadzie suche zbiorniki lokalizowane są na terenach zalewowych (logiczne) - tak więc tak, czy siak ta działka ma i miała pewne ograniczenia co do zabudowy.

Suchy zbiornik w takim przypadku, niweluje pewne ograniczenia w zabudowie.
Jeśli dojdzie do jego budowy, to będzie wykup gruntów po cenach rynkowych dla tego terenu.

W zapisach MPZP są zapewne informacje co do warunków zabudowy w pobliżu planowanego zbiornika - są one ważniejsze niż sam fakt istnienia planów co do zbiornika, bo będą obowiązywały "od teraz".Tu jest taka sama procedura jak w przypadku planowanej budowy np. drogi szybkiego ruchu (lub np.drogi wewnętrznej) - drogi nie ma i zapewne długo nie będzie, ale MPZP ją przewiduje (rezerwując teren) i określając np. linie nieprzekraczalnej zabudowy w obrębie planowanej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam serdecznie zacne grono, bardzo proszę o poradę. Jestem na etapie ocieplania domu i posiadam rolety zewnętrzne podtynkowe. Niestety dwie rolety od dużych tarasowych okien wystają od sciany prawie na 20 cm tyle co położony styropian. W jaki sposób zasmakować je? Myślałem o dołożeniu styropianu i zrobić gzyms nad dwoma tymi oknami ale wizualnie mi się to nie podoba - reszta rolet okiennych ładnie schowana pod styropianem. Czy jest możliwość nałożenia siatki z klejem na aluminiową obudowę rolety? Czy będzie to pękać po jakimś czasie? Może macie jakieś inne patenty na zamaskowanie rolety? Z góry dziękuję za każde porady, sugestie. P.S. odkładanie styropianu na całą ścianę nie wchodzi w rachubę.
  • No właśnie, jak widać nikogo nie razi a Ciebie tak. Warto więc chyba zastanowić się nad sobą, bo może tam nie wszystko jest dobrze poukładane.
  • Nie wiem na co chce sie powołać geodeta, gdy będzie już postawiony dom w SSZ - co niby miało by to zmienić? Zapis w MPZP jest jednoznaczny, minimalna powierzchnia działki to 15a.   Z punktu widzenia banku na pewno lepiej gdy działka będzie podzielona. Ale nawet bez tego na pewno da się załatwić te formalności. Tyle że będzie trochę trudniej. Popytaj może w innych bankach...
  • Kable grzejne+PV też wydaje się dużo lepszą opcją do małego domu, niż proponowany zestaw PV+PC, który tak jak napisałeś, wyjdzie drogo inwestycyjnie. Może w przyszłości, gdy dachówki PV będą dużo tańsze i gdy w cenie dachu będzie już PV będzie miało to większy sens. Niedawno interesowałem się tematem (na potrzeby brata) to uznałem, że nie ma to sensu, właśnie ze względów ekonomicznych.
  • Mam trochę inne doświadczenia i spostrzeżenia w temacie. Inwestowanie w dużą instalację PV i PC oraz CO to potężny nakład in inwestycyjny i trzeba być bardzo  młodym, aby się zwrocił. PV -40k, PC 30k do tego centralne 20k to jest lekko 90 k w mojej ocenie drogo. Nie rozumiem zdania o dbaniu o duże zużycie prądu w domu  i jako przykładu takiego urządzenia podanie pompy ciepła, to jest mylenie pewnego organu z ogórkiem.   Przy tak dużej instalacji można mieć śmiało ogrzewanie elektryczne i oszczędzimy 60k kupując grzejniki elektryczne i PC cuw powietrzną.  Osobiście mam takie rozwiązanie z ta różnicą że zainstalowałem PV o mocy 4 kw bo zależy mi na optymalizacji rachunku za prąd a w szczególności zmniejszenie/zniwelowaniu  zużycia w I strefie (30% mojego zużycia) Taryfa nocna jest tania i nie możliwa do uzyskania z PV za wyjątkiem 2h/dobę co można sobie podarować.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...