Skocz do zawartości

podział działki ornej


Dariusz Bu

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie budynku znajdującego się na działce ornej klasy IV. Czy można podzielić część tej działki na kilka mniejszych razem z budynkiem i czy jest możliwosc przebudowy tego budynku (dobudowy pietra). Konkretnie czy mogę podzielic budynek z częscią ziemi na np. 5 części i sprzedać je osobno? Jak wygląda taka syt z prawnego punktu widzenia? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Darek.
Link do komentarza
Wszytko zależy od MPZP albo WZ dla tych działek. O tym wszystkim dowiesz się u siebie w gminie.
Zadajesz pytanie a jedyne ważne co podałeś to to że IV klasa ziemi, a jakbyś jeszcze podał areał tej ziemi która chcesz podzielić i jakie chcesz te działki miały po podziale.
Link do komentarza
A co Ty chłopie chcesz wybudować na DWÓCH arach? icon_biggrin.gif
Działki budowlane mają najlepsze wzięcie o pow 10 a i gdy są w kształcie kwadratu.
Widzę, że nie masz zielonego pojęcia, ale cóż nie Ty pierwszy nie ostatni icon_smile.gif wiesz może czy ten teren obejmuje MPZP.
Zresztą gdybanie tu na tym etapie nie ma sensu, musisz obowiązkowo odwiedzić urząd gminy i dowiedzieć się co możesz na tej działce zrobić.
Link do komentarza
Cytat

Działki (ziemi) rolniczej, nijak nie można podzielić na działki mniejsze niż 3.000m2 (30ar)


A czemu? Przecież każda ziemia zanim dostanie status działki budowlanej jest ziemia orną.
A wydzielając działkę z takiej ziemi są ograniczenia MPZP albo WZ. W moim przypadku działka została wydzielona z pola ornego o pow prawie 2 ha na działkę 15 ar spełniającą WZi ZT.
Link do komentarza
Ok rozumiem. Moze inaczej... Zakladajac ze na mojej dzialce stoi budynek ktory jest podzielony szeregowo na 10 czesci, ma do wymiany dach. Czy moge dobudowac poddasze na tym budynku, takie a'la pieterko i wlasnie do kazdego z tych 10 pomieszczen wydzielic cos w rodzaju ogrodka (stad te 2 ary). Moim zamysłem bylo odsprzedanie kazdego szeregowca z 10 z kawaleczkiem ziemi na kwiatuszki np icon_smile.gif Nie mam zamiaru nic nowego budowac, tylko "udoskonalic" istniejace i stad moje pytanie jak na wstepie
Link do komentarza
Nie byłeś w urzędzie a już kasę chcę liczyć ile zarobisz icon_smile.gif
Pytałem o coś się wcześniej a Ty dalej " czy mogę podzielić" i " czy mogę podzielić".
Nikt Ci tu po złości nie chce doradzać ale i też nikt tu nie jest wróżką.
Takie zakładając to możemy przez 50 postów zakładać a na końcu okaże się, że zakładanie było błędne.
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, Dziekuje mhtyl. Chcialem sie dowiedziec czegos na forum bo kilka osob odradzalo mi zawiadamiac urzad o moich planach z uwagi na "potencjalne kłody pod nogi" ze str urzedu. MPZP to jest w formie jakiegos dokumentu, ktory dostane bez problemu jezeli istnieje?


icon_lol.gif b To chciałeś to załatwić za plecami urzędów? Prędzej czy później i tak będziesz musiał w gminie wyjawić swój sekret związany z ta działką icon_biggrin.gif Przecież wszystkie formalności muszą przejść przez odpowiednie urzędy, a jakie to w dalszej dyskusji.
Przecież jak pójdziesz do gminy to ci głowy nie urwą, każdy ma prawo o takie rzeczy pytać. Jeżeli jest MPZP to dostaniesz od ręki wypis z planu dla danej działki, musisz znać tylko nr tej działki, jeżeli nie ma planu to musisz wystąpić o WZ dla tej działki.
Link do komentarza
Witam. Są nowe informacje w sprawie a mianowicie działka o której wspominalem to nie jest dzialka orna tak jak myslalem, (na mojej mapce bylo oznaczenie R) tylko dzialka rolna zabudowana. Podejrzewam ze fakt, iż teren nie posiada MPZP zwiastuje nielada problemy z rozwojem mojego planu. Co w takiej syt powinienem zrobic? Pozdrawiam
Link do komentarza
Ta działka jest dalej rolna, ale tak czy siak na (ewentualny) podział, musi wyrazić zgodę burmistrz (wójt, prezydent miasta).
Są ściśle określone procedury, zależne od wielu czynników.

W internecie właściwej odpowiedzi nie znajdziesz.

Należy "wynająć" geodetę, bo tylko on będzie kompetentny do udzielenia odpowiedzi na pytanie, czy na tym terenie (i konkretnie dla tej działki),taki podział jest możliwy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...