Skocz do zawartości

Budowa budynku gospodarczego


Recommended Posts

Witam


Posiadam dom jednorodzinny. Jest to dom wybudowany w latach 90.
Chciałbym do niego dobudować pomieszczenie gospodarcze w którym miałaby znajdować się kotłownia i magazyn opału.
Istnieją stare fundamenty, które zostały po budowie, ponieważ jedna ściana została przesunięta i fundamenty pozostają wolne.
Czy wymagane jest pozwolenie na budowę czy wystarczy samo zgłoszenie?
Czytałem w prawie budowlanym , że budynki gospodarcze o powierzchni do 35m2 nie wymagają pozwolenia ani zgłoszenia. Dodam, że budynek nie graniczy z działką sąsiada, ponieważ na mojej działce jest wolne miejsce i stoją inne moje budynki gospodarcze.
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Link do komentarza
Tu raczej tylko PnB bo niby on pisze o budynku gospodarczym ale to ma by kotłownia to raz a dwa nie 35 m2 tylko do 25 m2 jest na zgłoszenie i nie ma znaczenia czy jest przyklejony czy wolno stojący.
Link do komentarza
Jeszcze jeden szczegół ...

Jak już będzie po odbiorze tego ustrojstwa - to gospodarczy w bryle domu jest na stawce ~ 0.65 pln/m2/rok (zależy od gminy)
gospodarczy wolnostojący (na zgłoszenie) nawet 7,75 pln/m2/rok - zależy od gminy(powiatu).

Osobiście temat przerabiałem.Płaciłem za gospodarczy w bryle domu 4,50 pln/m2/rok co dawało 160 /rok.
Po wizycie Pin'a przekwalifikowałem na gospodarczy do celów mieszkaniowych i jest 50% z 0.65 pln/m2/rok , czyli 11,40/rok.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Lepiej zgłoś niż abyś później miał problemy bo ludzie są różni,nawet jeżeli będzie to powierzchnia ok 15m2 to wg mnie trzeba zgłaszać


Kolega, każdy budynek, nawet posiadający 1 m2 icon_biggrin.gif trzeba zgłaszać.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...