Skocz do zawartości

Jak naprawić i czym wypełnić pęknięcia


bobiczek

Recommended Posts

Mam prośbę o poradę w kwestii pęknięć w marmurze, piaskowcu, granicie.
Muszę jakoś zamaskować pęknięty blat na kominku i zastanawiam się czy są jakieś epoksydy, masy, którymi mógłbym to jakoś skutecznie zamaskować.
No i jak to później posypać, pomalować....
Myślałem czy tam gdzie je szlifują nie zebrać pod kolor tego pyłu, ale to może wyjść jakieś badziewie.
Znacie skuteczne sposoby aby to naprawić i podretuszować?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Myślałem czy tam gdzie je szlifują nie zebrać pod kolor tego pyłu, ale to może wyjść jakieś badziewie.
Znacie skuteczne sposoby aby to naprawić i podretuszować?



Dobrym tropem idziesz.

Zafugować szpachlówką zrobioną z tegoż pyłu i żywicy epoksydowej np. epidianu.

Ale poprzedzone doświadczalnie co do koloru po utwardzeniu żywicy, oraz po przeszlifowaniu papierem wodnym i polerowaniu.

Ps. To koronkowa robota
Link do komentarza
Ja ostatnio mniejsze kleiłem żywicą epoksydową do karoserii samochodowych. Mój kamień ma ciemne żyłki i nawet nie wygląda najgorzej. Lepiej tak niż pęknięte. Poza tym trzyma bardzo mocno i wysoka temperatura z kominka nie szkodzi. Wcześniej próbowałem zwykłą szpachlówką ale popękała. Farbowałem też masę tuszem do twarzy (żonie podebrałem icon_smile.gif!!! ) Kolor zbliżony. Jak chodzi o uzyskanie pyłu można delikatnie zeszlifować całość (i tak po robocie trzeba całość szlifować żeby wyrównać). Ja stosowałem papier o gradacji 2000 lub gąbkę ścierną, albo tkaninę ścierną i wiertarka wolnoobrotowa. Niemniej żeby tego pyłu zebrać trochę nieźle trzeba poszlifować.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...