Skocz do zawartości

stemple


Recommended Posts

Żebyś chociaż napisałaś poprawnie bo ja nie znam się gdy ktoś
Cytat

przyszly tydzien mija miesiac od wylania deki na piwnice i teraz pytanie czy na zime musimy wyciagnac stemple

wylewa deski na piwnice, a w dodatku nie używa przecinków.
Link do komentarza
Cytat

pod jakim znakiem? zadalam proste pytanie wyciagnac stemple czy nie? latwiejszego nie ma.


Pod czerwonym znakiem. Jak mam czytać pytanie jedno zdaniowe napisane przez Ciebie, gdzie można z niego zrobić kilka zdań i czytało by się o wiele lepiej.
A wracając do tematu, to co Ty się nas pytasz, pytaj swojego Kierbuda, bo od tego należało zacząć, a gdyby on coś kręcił nosem to wtedy można posiłkować się opiniami na forum.

Cytat

Witam, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten post ale mamy z mezem pytanie odnosnie stempli otoz na przyszly tydzien mija miesiac od wylania deki na piwnice i teraz pytanie czy na zime musimy wyciagnac stemple czy mozemy je zostawic? dziekuje za porady


Witam, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten post, ale mamy z mężem pytanie odnośnie stempli. Otóż na przyszły tydzień mija miesiąc od wylania deki na piwnice i teraz pytanie. Czy na zimę musimy wyciągnąć stemple czy możemy je zostawić? Dziękuję za porady.

Widzisz różnicę?
Link do komentarza
Cytat

Gipsdeka albo deka to po śląsku - sufit albo strop.


Patrz pan, a ja całe (młodzieńcze) życie jak się szedłem opalać to się albo na dece kładłem, albo deką przykrywałem. icon_lol.gif


O ja naiwny... naiwny :tease2:

Cytat

Otóż na przyszły tydzień mija miesiąc od wylania deki na piwnice i teraz pytanie.


Otóż w przyszłym tygodniu mija miesiąc od wylania (gips)deki nad piwnicą - i teraz pytanie:
- czy na zimę musimy wyciągnąć stemple czy możemy je zostawić?


A tak by było jeszcze lepiej. icon_razz.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Patrz pan, a ja całe (młodzieńcze) życie jak się szedłem opalać to się albo na dece kładłem, albo deką przykrywałem. icon_lol.gif


O ja naiwny... naiwny :tease2:


Nie wiem czy jesteś naiwny, aleś zapewne Ślązak z importu. icon_lol.gif Podobnie jak ja, ale ja wiem.
Tak -deka- to koc, ale w potocznej mowie często zamiast pełnej nazwy -gipsdeka- używa się skrótowej formy "deka".
Mowa potoczna to jednak cokolwiek innego niż klar słownikowy.

Może jednak ktoś odpowie kobiecie na proste pytanie. icon_biggrin.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

(...) ale w potocznej mowie często zamiast pełnej nazwy -gipsdeka- używa się skrótowej formy "deka".
Mowa potoczna to jednak cokolwiek innego niż klar słownikowy.


Taa..., a "cug (Zug)" to forma skrótowa od "ancug (Anzug)" :hahaha2:

PS.
Emigrant nigdy nie opanuje wszystkich niuansów językowych... nie ma bata na Richata icon_mrgreen.gif

... chociaż Zygmunt Broniarek napisał książkę o Szwecji, po szwedzku, dla Szwedów (wydał ją w Szwecji)
... ale on nie był emigrantem. icon_biggrin.gif Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten post ale mamy z mezem pytanie odnosnie stempli otoz na przyszly tydzien mija miesiac od wylania deki na piwnice i teraz pytanie czy na zime musimy wyciagnac stemple czy mozemy je zostawic? dziekuje za porady


Wg mnie musisz wyciągnąć te stemple, bo z deka przymarzną i wtenczas zimą nie wyciągniesz, a dopiero wiosną. icon_smile.gif
A poważnie, jak nie przeszkadzają, to niech stoją. Tyle że jeśli nie wyciągniesz, to nie będziesz wiedziała, czy nie pęka.

Jak u siebie wyciągałem, to się bałem.

Może więc lepiej nie wyciągać. Choć co się odwlecze, to się nie uciecze, ale przecież nie ma się co śpieszyć, bo przecież lepiej późno niż wcale. Choć w tym wypadku...

dopisałem:
A zupełnie poważnie, nie ma to znaczenia. Byle po miesiącu. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten post ale mamy z mezem pytanie odnosnie stempli otoz na przyszly tydzien mija miesiac od wylania deki na piwnice i teraz pytanie czy na zime musimy wyciagnac stemple czy mozemy je zostawic? dziekuje za porady



...mój kierbud mawiał " niby miesiąc , ale ja tam wolę wiesz Pan ... jak z kośćmi - 6 tydni i zdjąć gips icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif "

Moja rada - 6 tygodni styknie icon_mrgreen.gif


Cytat

Taa..., a "cug (Zug)" to forma skrótowa od "ancug (Anzug)" :hahaha2:



Zug - pociąg
Anzug - pospieszny

cool.gif
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...