Skocz do zawartości

Schiedel Rondo Plus 20 brak skraplacza


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Zakupiłem do budowanego domu jednorodzinnego system kominowy Schiedel Rondo Plus 20. Ekipa murarzy niestety zapomniała zamontować skraplacz. Komin jest już prawie na ukończeniu i zastanawiam jakie mogą być tego konsekwencje lub czy można coś z tym jeszcze zrobić? Ogrzewanie przewiduje na ekogroszek. Komin jest umiejscowiony wg projektu na ścianie zewnętrznej budynku i odsunięty od niej o ok 10 cm. Nie mam również zrobionej dylatacji pomiędzy pustakami komina a stropami, podobno powinno się dać wokoło komina np styropian przed zalaniem płyty ale o tym również dowiedziałem się po fakcie... Czy ktoś mógłby doradzić co zrobić? Z góry dziękuje. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Jeżeli jest miejsce na dole to wykuć , podkuć i włożyć ten skraplacz. Nie będzie na pewno łatwo ale lepiej aby on był zamontowany.
Co do dylatacji wokół komina jest tu temat opisujący taki sam problem jak Twój.https://forum.budujemydom.pl/Brak-dylatacji-systemu-kominowego-przy-przejsciu-przez-strop-t23213.html
Komentować nie będę Twoich fachowców bo szkoda gadać.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli jest miejsce na dole to wykuć , podkuć i włożyć ten skraplacz. Nie będzie na pewno łatwo ale lepiej aby on był zamontowany.
Co do dylatacji wokół komina jest tu temat opisujący taki sam problem jak Twój.https://forum.budujemydom.pl/Brak-dylatacji-systemu-kominowego-przy-przejsciu-przez-strop-t23213.html
Komentować nie będę Twoich fachowców bo szkoda gadać.


Dzięki za odpowiedź, będę w takim razie interweniował. Czy mógłbyś jeszcze coś doradzić odnośnie samego wykończenia części zewnętrznej komina? Nie chciałbym jechać z klinkierem od samej podłogi poddasza, bo takie już miałem sugestie, szukam jakiegoś innego rozwiązania ale też żeby za kilka lat nie trzeba było robić tego od nowa.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odpowiedź, będę w takim razie interweniował. Czy mógłbyś jeszcze coś doradzić odnośnie samego wykończenia części zewnętrznej komina? Nie chciałbym jechać z klinkierem od samej podłogi poddasza, bo takie już miałem sugestie, szukam jakiegoś innego rozwiązania ale też żeby za kilka lat nie trzeba było robić tego od nowa.Pozdrawiam.


Ale taka obmurówka komina to standard, nie rozumiem czemu ktoś Ci doradzał aby obmurowywać od podłogi.






Po analizie tych fotek chyba już wiesz jak obmurować komin.
Link do komentarza
Co do drugiej fotki to nie mam wątpliwości, płyta wsporcza jest zakotwiona w ścianie z porothermu. Natomiast na 1-szej fotce nie widać czy do drzewa jest przykręcony płaskownik i obmurowane betonem czy tylko zrobiony taki kołnierz z betonu na pustaku i wyżej klinkier. Mimo wszystko sporo mi te fotki pomogły, dzięki bardzo.
Od podłogi dlatego, żeby nie pospadał ten klinkier ale tu widać,że rozwiązaniem jest właśnie taki kołnierz z betonu i to wg mnie ma sens. Proponowano mi jeszcze rozwiązanie ze struktonitem, obudowa z płyty OSB i na to płytki struktonitowe ale nie wiem na ile jest sprawdzone takie rozwiązanie.
Link do komentarza
Cytat

Dach mam dwuspadowy, więc od miejsca gdzie zaczyna wystawać ponad krokwie mam w tej chwili niecały 1m i to jest mniej więcej na równo z kalenicą. Przyjdą jeszcze 3 pustaki więc dojdzie jeszcze ok 1m wiec można powiedzieć ze 2m.


Jeżeli komin wystaje prawie dwa metry to musiałby być usztywniony poprzez obmurowanie klinkierem czy innym materiałem a potem struktonit.
Link do komentarza
Cytat

Nawet jeżeli mam środkowy pustak spalinowy z wentylacją i po bokach podwójne wentylacyjne? Jeśli mimo wszystko jeszcze trzeba to wzmacniać to nie wiem czy struktonit ma sens jak i tak musi być np klinkier.


Nie koniecznie musi być klinkier, możesz obmurować zwykłą cegłą lub pustakiem, chodzi o to aby komin w razie silnych wiatrów nie przewrócił się.
Zamiast czymś obmurowywać wstawia się pręty stalowe w środek w pustak kominowy, zresztą to powinno być w instrukcji komina pokazane jak to powinno wyglądać.
Coś na wzór jak na fotkach poniżej.


Link do komentarza
Serdeczne dzięki za cenne rady. Na dzień dzisiejszy najbardziej sen z powiek spędza mi brak tej dylatacji miedzy stropami a pustakami komina. Jakbyś miał wykonać coś takiego na zalanym już stropie,jak najlepiej wg Ciebie zabrać się za to żeby nie było więcej strat niż pożytku? Na wątek który wkleiłeś wcześniej do tematu odnośnie dylatacji udało mi się natrafić już kilka dni temu, pisali o nawięrcaniu dziur. Zastanawiam się jak można to jeszcze inaczej zrobić, jeden strop mam 15 cm, drugi 12 cm, oba jednokierunkowo zbrojone.
Link do komentarza
Jak się zabrać? Kazać tym fachmanom poprawić. W końcu wzięli pieniążki za poprawnie wykonana pracę, więc niech teraz ja tak poprawia aby było dobrze. Może da im to nauczkę na przyszłość aby takich baboli nie robili.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...