Skocz do zawartości

Z czego budować dom? Czy podłogówka jest dobra dla psa?


maquis

Recommended Posts

Cytat

Nie lepiej wziąć dobry nadzór?
Inaczej wykonawca i tak Cię zrobi jak chce.




Cytat

Do głupiego kominka mam brać inspektora nadzoru???
No bez jaj, prędzej sam ten kominek zbuduję.


Po mojemu, to kolega 'maquis pisząc o dobrym nadzorze miał na myśli zapewne nadzór w postaci jakiegoś doświadczonego fachowca w tej branży (może to być nawet i dobry znajomy który wie co i jak) a nie Inspektora Nadzoru.
A głupi kominek to tak do końca nie jest, zacznij sam go budować to zobaczysz ile będziesz miał dylematów i problemów aby pewne sytuacje rozwiązać czy pominąć.
Link do komentarza
Cytat

Po mojemu, to kolega 'maquis pisząc o dobrym nadzorze miał na myśli zapewne nadzór w postaci jakiegoś doświadczonego fachowca w tej branży (może to być nawet i dobry znajomy który wie co i jak) a nie Inspektora Nadzoru.
A głupi kominek to tak do końca nie jest, zacznij sam go budować to zobaczysz ile będziesz miał dylematów i problemów aby pewne sytuacje rozwiązać czy pominąć.



Ale gdybym znał takowego fachowca to nie miałbym problemu z szukaniem wykonawcy, prawda?
Z drugiej strony, mój ojciec, choć nie był budowlańcem, to kilka kominków (otwartych) zbudował i do dzisiaj działają. A wydaje mi się, iż budowa otwartego paleniska jest trudniejsze aby miał cug, nie dymił itp, bo w przypadku wkładu, trzeba go poprawnie podłączyć do komina, całą resztę załatwia producent w trakcie projektowania wkładu i jego wdrażaniu do produkcji... Edytowano przez zetski (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Po mojemu, to kolega 'maquis pisząc o dobrym nadzorze miał na myśli zapewne nadzór w postaci jakiegoś doświadczonego fachowca w tej branży (może to być nawet i dobry znajomy który wie co i jak) a nie Inspektora Nadzoru.
A głupi kominek to tak do końca nie jest, zacznij sam go budować to zobaczysz ile będziesz miał dylematów i problemów aby pewne sytuacje rozwiązać czy pominąć.



Dokładnie to miałem na myśli.
Zaprzyjaźniony fachowiec to skarb nieoceniony.
Link do komentarza
Cytat

kolego za pracę się płaci

a poznaje się po pracy icon_smile.gif żeby w jakimś tam zakresie za coś nie płacić :P



Nie całkiem rozumiem, ja od zatrudnianego człowieka wymagam (poza fachowością) przyjścia do pracy trzeżwym i niealkoholizowania się w pracy. Po pracy, to nie moja broszka, byle następnego dnia był zdatny do pracy a nie wczorajszy.
Link do komentarza
Cytat

Nie całkiem rozumiem, ja od zatrudnianego człowieka wymagam (poza fachowością) przyjścia do pracy trzeżwym i niealkoholizowania się w pracy. Po pracy, to nie moja broszka, byle następnego dnia był zdatny do pracy a nie wczorajszy.





sprawdziłem język w ustawieniach nie jest Chiński icon_smile.gif

Cytat

Jakby chcieć poznać wszystkich fachowców...
Wątrobę trzeba by najpierw w formalinę.... ;)



Cytat

Ja uznaję tylko niepijących w pracy fachowców.






czyli nie rozumiem czego nie rozumiesz ?
rozważamy najtańszą opcję doradztwa i nadzoru w postaci "znajomego" budowlańca
nigdzie nie napisałem że do pracy zjawiam się na dopingu czy że takie zjawianie się na dopingu popieram .
my tu nawet w ogóle o pracy nie piszemy - tylko o spotkaniach doradczo-towarzyskich względnie rozrywkowo-edukacyjnych .

Cytat

kolego za pracę się płaci

a poznaje się po pracy icon_smile.gif żeby w jakimś tam zakresie za coś nie płacić :P


mam nadzieję że teraz zostanę zrozumiany
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
Po ponownym przeliczeniu wszystkiego według nowych danych, akumulacja wychodzi mi blisko 50% drożej niż PW.
W związku z tym doszedłem do następujących wniosków.
Skłaniam się do zamontowania Zuzi z płaszczem wodnym, co ma się zamknąć kwotą 11 tysięcy na gotowo, ponieważ sama zabudowa akumulacji ma kosztować mniej więcej tyle, bez wkładu kominkowego.
Poza tym zastanawiam się jeszcze nad zmianą warunków brzegowych, odwróceniem sytuacji, czyli zamiast kotła CO wspomaganego okazjonalnie przez kominek to kominek ma być wspomagany kotłem CO (duże mrozy, wyjazdy, CWU). W związku z czym akumulacja jest w tym momencie mniej atrakcyjnym pomysłem a DGP zrobić nie mogę ze względów konstrukcyjnych.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...