Skocz do zawartości

Taras nad pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi


Recommended Posts

Tarasy nad pomieszczeniami to te, których podłoga nie spoczywa bezpośrednio na gruncie i najczęściej przykrywają one pomieszczenia mieszkalne, garaże lub pełnią równocześnie funkcję zadaszenia ganku czy podjazdu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/1354-taras-nad-pomieszczeniami-ogrzewanymi-i-nieogrzewanymi

Link do komentarza
Tu widzę spory błąd - mam na myśli na przykład folię tłoczoną! Renomowani producenci stosują jej odpowiednik (spory eufemizm) w swoich systemach, ale nad(!!!) hydroizolacją kładzioną na materiał izolacji cieplnej. Folia kubełkowa to nie hydroizolacja, a hydroizolacja pod płytkowa nie zastępuje (nie powinna) hydroizolacji położonej bezpośrednio na ociepleniu. Poprawny układ obejmuje: paro/hydroizolację, izolację termiczną, hydroizolację, warstwę drenażową, wylewkę dociskową, hydroizolację pod płytkową, klej elastyczny i płytki. Taśmy i obróbki pominę bo za dużo różnych możliwości (od styku ze ścianą po odwodnienie!)

Można też sprostować przy okazji rodzaj materiału użytego jako izolacja cieplna - styropian EPS200 spokojnie da radę, a może nawet EPS100 - pamiętamy dyskusję w której "wzajemna adoracja" próbowała mnie spostponować i spierała się o obciążenia punktowe posadzki ;-)

Przy okazji pozdrowienia dla Forum, z którego redakcja mnie "wycięła".
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...