Skocz do zawartości

Przepuszczająca zasuwa wody.


rustin

Recommended Posts

Witam
Na zimę zakręciłem wodę na dworze, dokręciłem dość mocno. Okazało się , że kapie woda mimo wszystko. Po paru dniach po odkręceniu w domu kranu, z litra wody wyleciało, zakręciłem , na drugi dzień to samo. Pojechałem do ZGK , przyjechał pan , dowalił kluczem z metrową przedłużką , myślałem , że coś się urwie. Powiedział , że to normalne , że przepuszcza takie małe ilości i nic w domu nie rozsadzi. Teraz trochę mniej kapie. Powiedzcie, czy to normalne ? Czy może mi rozsadzić w zimie rurę ? stan SSO , wodomierz ściągnięty. Niby nawet jakby nie przepuszczało to woda i tak w rurze by była bo niby gdzie się podzieje.
Z góry dziękuje za odpowiedź. Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zakręcenie wody nic nie pomoże, bo jak sam stwierdziłeś woda i tak zostaje w rurze. Zakręcenie jedynie może zapobiec odkręcenia wody pod Twoją nieobecność bez jakiś chuliganów.
Jedyny ratunek to dobrze ogacić rurę, najlepiej styropianem i owinąć to skreszem lub zbić skrzynkę.
Link do komentarza
Czyli nie ma sensu aby robili drugą zasuwę ? Powiedzieli, że jakby co , mogą wstawić ale drugą , u mnie na działce , bo więcej nie ma gdzie bo leci kanalizacja. Nie bardzo mi się uśmiecha aby kopali znowu pod domem, bo od domu do płotu mam kilka metrów i tam by gdzieś była ta druga zasuwa.

To , ze delikatnie przecieka w niczym nie przeszkadza ?
Link do komentarza
Cytat

ja bym nic nie kupował, oni by zrobili drugą studzienkę z zasuwą na mojej działce


Teraz zaskoczyłem, że Ty nie masz żadnej zasuwy tylko nawiertkę.
Jeżeli robią to swój koszt to niech zakładają ten drygi zawór, bo nie wiem czy widziałeś jak wygląda nawiertka, ona ma prawo przepuszczać wodę.
Tak wygląda ona w przekroju, zwróć uwagę na element który ma zamknąć dopływ wody.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...