Skocz do zawartości

Ocieplenie dachu z blachy trapezowej od zewnątrz


Recommended Posts

Witam,

chciałbym ocieplić dach z blachy trapezowej. W tym momencie dach jest ocieplony standardowo.



Jednak wydaje mi się że ocieplenie nie jest najlepsze. Chciałbym na blachę położyć styropapę.



Jest to według mnie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Blacha na dachu też jest już stara i przyda się coś z tym zrobić i pomyślałem że zamiast wymieniać blachę to ocieplę wszystko styropapą. Ocieplenie od środka nie jest możliwy.

Tylko mam pytanie dach teraz jest wentylowany czyli między deskami a blacha trapezową hula wiatr który nadmiar wilgoci eliminuje. Czy mógłbym całkowicie zamknąć dach. W dachu była by przestrzeń pod blachą tak jak teraz jest oraz mała przestrzeń między blachą a styropapą.
Link do komentarza
OK ale teraz deski które są pod blachą trapezową są wentylowane a docelowo chcę zamknąć przestrzeń między blachą trapezową a deskami i zastanawiam się czy deski nie będą narażone na jakieś niekorzystne warunki typu para wodna itp nie chciałbym aby po jakimś czasie zaczęły gnić albo jakiś grzyb się wyhodował.
Link do komentarza
Zgadza się ale będzie to wyglądać jak czapka nasunięta na głowę bo nie chce aby wiatr hulał pod ociepleniem dlatego będę zamykał tą przestrzeń pod blachą trapezową i pytam czy jeśli ją zamknę nic się nie będzie złego działo z deskami pod blacha bo wtedy nie będą wentylowane świeżym powietrzem a tylko tym zamkniętym powietrzem pod deskami.
Link do komentarza
Cytat

(...) pytam czy jeśli ją zamknę nic się nie będzie złego działo z deskami pod blacha bo wtedy nie będą wentylowane świeżym powietrzem a tylko tym zamkniętym powietrzem pod deskami.


One w ogóle nie będą wentylowane. One będą się kisić tak długo... aż się ukiszą/zbutwieją.
Słuchaj co Ci radzi Mistrz Jan, bo to fachowiec wysokich lotów.
Link do komentarza
dach wygląda teraz tak



tylko zamiast dachówki jest blacha trapezowa icon_smile.gif

chcę dodać styropapę i przykryć wszystko papą



Problem ze skroplinami jest w momencie spotkania ciepłej pary wodnej z zimnym powietrzem. Czyli teraz bezpośrednio pod blacha i dlatego ta przestrzeń jest wentylowana. Teraz jak dołożę styropapę w przestrzeni przy blasze trapezowej nie będzie występować zimne powietrze więc i skroplin nie będzie.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...