Skocz do zawartości

Bliźniak nadbudowa - lukarna


Recommended Posts

Witam

Planuję remont wraz z nadbudową połówki 80-cio letniego bliźniaka. Od strony ogrodu chciałbym zrobić lukarnę (zgodnie z rysunkiem) - czy minimalna odległość ściany bocznej lukarny (bez okna) od granicy działki powinna wynosić 3,0m? A może można podciągnąć lukarnę pod § 12 ust. 5 warunków technicznych i wybudować w odległości nie mniejszej niż 1,5m ? (Dach drewniany, pokrycie ceramiczne). Działka szerokości 20m.

Proszę o poradę, pozdrawiam Maciek

DSC01446.jpg

Edytowano przez macho08 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Właśnie szykuję się na rozmowę w Wydziale Budownictwa, złożyłem wniosek o warunki zabudowy i dostałem wezwanie. Dom będzie również rozbudowywany ale obawiam się że kwestia odległości lukarny im nie pasuje. Liczyłem na wymianę doświadczeń, może jakąś podpowiedź czy mogę się (§ 12 ust. 5) trzymać czy może jest to bezzasadne.?
Link do komentarza
Cytat

............. czy mogę się (§ 12 ust. 5) trzymać czy może jest to bezzasadne.?



Raczej bezzasadne, bo tam jest zamknięty katalog - nie ma w nim lukarny.

Z drugiej strony, przy innym pokryciu lukarny (dach dwuspadowy), można załapać się na okap, który jest w § 12.5.1.

Można również powołać się na § 12.3.3.
Cytat

.....a także nadbudowę tak usytuowanego budynku o nie
więcej niż jedną kondygnację, przy czym w nadbudowanej ścianie, zlokalizowanej w odległości
mniejszej niż 4 m od granicy nie może być otworów okiennych lub drzwiowych



Lukarna ścianę takowa posiada, a "ustawodawca" nie określił dla tego przypadku minimalnej odległości.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...