Skocz do zawartości

Żółkniecie sosny czarnej


Recommended Posts

Witam,
piszę do Pana, gdyż mam problem z sosną czarną w swoim ogrodzie. Nie wiem już, gdzie szukać pomocy, sosna marnieje w oczach, z dnia na dzień jest coraz gorzej.
Problem tak poważnie zaczął się miesiąc temu, od tego czasu sosna żółknie. Jednak ten stan zaczął się już wcześniej, ale w związku z tym, że sosna jest co jakiś czas przycinana, to te suche części zostały przycięte.
W załączniku przesyłam zdjęcia zrobione dzisiaj.
Bardzo proszę o pomoc i jakąś poradę.
Serdecznie pozdrawiam
Oktawia Cichy

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Żółknięcie igieł nie zawsze musi być objawom choroby, jednak na zielonych igłach zauważyłem niepokojące plamki, kreski. To najprawdopodobniej osutka sosny! To niestety groźna choroba i bardzo trudno ją zwalczyć. Najlepiej zastosować jeden z preparatów: Antracol 70 WG, Dithane NeoTec 75 WG, Falcon 460 EC w dawce podanej na opakowaniu.

Pozdrawiam
Paweł Romanowski
Link do komentarza
Na etykiecie - instrukcji stosowania preparatu będzie na pewno informacja dotycząca terminu zabiegu.

Ogrodnicy z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach zalecają wykonywanie zabiegów od lipca do listopada (co 2 tygodnie) stosując preparaty naprzemiennie. Szczegóły w tym artykule http://www.inhort.pl/files/oferty_pdf/ofer...dr_ro_06_10.pdf Podano tam też więcej preparatów.

Może ktoś z forumowiczów posiada doświadczenia w zwalczaniu osutki?
Ja osobiście nigdy nie zwalczałem tej choroby (na szczęście nigdy nie musiałem).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...