Skocz do zawartości

Tynkowanie


jontek

Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Szanowny Panie,
Tynkowanie maszynowe pozwala na przyspieszenie prac, wymaga jednak od wykonawcy konkretnych umiejętności. Jeśli dysponuje Pan wiedzą w tym zakresie i odpowiednim sprzętem, to polecam skorzystanie z rozwiązań Śnieżka ACRYL-PUTZ®. Dostępne tu wyroby zapewniają łatwą aplikację i uzyskanie satysfakcjonującego efektu końcowego. Ciekawym produktem jest np. Gładź szpachlowa ACRYL-PUTZ® ST 10 START http://www.acrylputz.pl/produkty/gladzie-s...putz-st10-start Jest to produkt typu "2 w 1", który dzięki nowoczesnej formule tworzy warstwę podkładową i warstwę wierzchnią bez konieczności użycia gotowych gładzi szpachlowych. Może być nakładany ręcznie lub maszynowo.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
Cytat

Jeśli ma Pan dostęp do odpowiedniego sprzętu to także polecam tynkowanie maszynowe.


Chyba sobie żarty robisz.
Uważasz, że ktoś kupi albo wypożyczy sprzęt do tynkowania maszynowego nie mający zielonego pojęcia o tym i sam sobie otynkuje dom?
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Można też i tak



Tynki ręczne odchodzą do lamusa, chyba, że ktoś chce się sprawdzić w tynkarskim fachu i tak gładzi i gładzi aż się zacznie w ścianie przeglądać jak w lustrze.

Fundamenty i stropy tez wylewane są najczęściej z "gruszki" a widok betoniarki na budowie graniczy z cudem. Nawet podjazd do garażu i kawałek chodnika można już "przygotować" w wiadrze za pomocą wiertarki.

 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja mogę polecić tynk silikonowy - mam, jestem zadowolony i generalnie nie muszę się przejmować elewacją. Produkt to FT TN30, należy jeszcze dobrać zdolnych tynkarzy i to wszystko. Nie chciałem generalnie polecanego tynku maszynowego, nie bardzo miałem zaufanie do tej metody.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ja mogę polecić tynk silikonowy - mam, jestem zadowolony i generalnie nie muszę się przejmować elewacją. Produkt to FT TN30, należy jeszcze dobrać zdolnych tynkarzy i to wszystko. Nie chciałem generalnie polecanego tynku maszynowego, nie bardzo miałem zaufanie do tej metody.



Tynk silikonowy to tylko jedna z opcji. Nie do końca zrozumiałem, czy Założyciel postu mówi o tynkach wewnętrznych, czy tez zewnętrznych.

Na lewaje owszem - i to w specyficznych warunkach środowiskowych. Natomiast do wnętrz - tynki gipsowe, cementowo-wapienne oraz tzw. systemy dekoracyjne.

Opcja ostatnia - industrialny goły beton w formie przykręcanych płyt.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Szanowni Państwo,

tynki silikonowe dedykowane są raczej do wykonywania elewacji budynku. W przypadku wnętrz można zastosować natomiast tynki gipsowe oraz cementowo-wapienne. Do wykończenia otynkowanych ścian ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie struktur dekoracyjnych lub pomalowanie ich wysokiej jakości farbami, np. Śnieżka Barwy Natury.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
Witam, właśnie jestem na etapie dogadywani się z fachowcami dot. tynków wewn. Zaproponowano mi tynki cementowo-wapienne kładzione maszynowo. Baumit MPI -co sądzicie o tym materiale? Czy ściany będą gładkie czy jednak trzeba będzie kłaść gładź?
Wydaje mi się, że to bez sensu wydawać kasę na maszynę a potem i tak zacierać ręcznie....

Czy zrobienie tynków cementowo-wapiennych w październiku jest możliwe i nie będzie uszkodzeń na mrozach? Fachowcy zapewniają, że będzie OK i że im chłodniej tym lepsze schnięcie. Proszę o opinię.
Link do komentarza
W uzupełnieniu - oczywiście chodzi o Baumit MPI 25L na wierzch i wcześniej tzw. obrzutkę zapewne zwykłym -będę jeszcze rozmawiał z fachmanami, dlatego potrzebuję pomocy/opinii. Czy użycie Baumit MPI 25 Fine dałoby dużo lepszy rezultat pod względem gładkości?
No i aktualne pytanie, czy kładzenie tynku c-w w październiku nie niesie ze sobą zagrożenia na popękanie tynków w zimie, gdyż nie planujemy grzania. B. proszę o pomoc.
Link do komentarza
Cytat

Witam, właśnie jestem na etapie dogadywani się z fachowcami dot. tynków wewn. Zaproponowano mi tynki cementowo-wapienne kładzione maszynowo. Baumit MPI -co sądzicie o tym materiale? Czy ściany będą gładkie czy jednak trzeba będzie kłaść gładź?
Wydaje mi się, że to bez sensu wydawać kasę na maszynę a potem i tak zacierać ręcznie....

Czy zrobienie tynków cementowo-wapiennych w październiku jest możliwe i nie będzie uszkodzeń na mrozach? Fachowcy zapewniają, że będzie OK i że im chłodniej tym lepsze schnięcie. Proszę o opinię.


maszynowy c-w jak jest umiejętnie położony to nie musisz być żadnego dodatkowego zacierania.
Kolega niedawno kładł maszynowy c-w ale nie pamiętam dokładnie jakiej firmy (chyba Knaufa), chwalił sobie.
A co do terminu to nie ma obawy na mrozy bo jakież teraz mamy zimy? toszto przedszkole zimowe a nie prawdziwa zima jak była kiedyś. Przy mniejszych temperaturach tynk schnie lepiej, nie pęka przede wszystkim bo schnie powoli.

Jeżeli chodzi Ci o gładkie ściany takie jak po gładzi to zamiast tynku cementowo-wapiennego połóż Maszynowy lekki MP75 Knaufa.
Link do komentarza
mhtyl -dzięki wielkie, mam dod. pytania, bo nie znam się na tym. Słyszałem, że tynki cementowo-wapienne są trwalsze i można je położyć jesienią (gips ponoć nie) -stąd taki wybór, ale z drugiej strony jak zapewnić im optymalnie gładkość. Fachman powiedział coś o obrzucie maszynowym (chyba zwykłym Baumitem) a potem Baumit MPI 25L. Czy może Baumit MPI 25 Fine byłby lepszy -widzę, że jest jeszcze takie cudo icon_smile.gif

No i jak wychodzi to przeciętnie kosztowo, bo powiedział, że robocizna gips/c-w kosztuje to samo? Chcę wiedzieć więcej, żeby w rozmowie jutro nie dać się wyrolować. Pozdrawiam
Link do komentarza
Gipsowy, mowa tu o MP75 jest dość twardy i nie ma przeciwwskazań aby go kłaść jesienią czy nawet późną jesienią.
Co do robocizny to c-w położony maszynowo kosztować może więcej niż gipsowy tez maszynowo kładziony ale nie koniecznie.
Co do Baumitu nie znam produktów.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Szanowny Panie,

w pomieszczeniach „wilgotnych” dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tynków cementowo-wapiennych. W pozostałych wnętrzach można wykorzystać tynki gipsowe. Tynk cementowo-wapienny zazwyczaj trzeba jeszcze dodatkowo wygładzić. Tynki gipsowe są gładsze, jednak tu również niezbędne może być ich wygładzenie. Do stworzenia warstwy nawierzchniowej polecam zastosowanie gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® ST10 START (po uprzednim zagruntowaniu podłoża ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
Cytat

Ja mogę polecić tynk silikonowy - mam, jestem zadowolony i generalnie nie muszę się przejmować elewacją. Produkt to FT TN30, należy jeszcze dobrać zdolnych tynkarzy i to wszystko. Nie chciałem generalnie polecanego tynku maszynowego, nie bardzo miałem zaufanie do tej metody.



A co myślicie o tynkach Astex? ktoś w Was stosował? testowałem już silikonowy na domu córki i jestem bardzo zadowolony
Link do komentarza
To chyba nowy produkt, nie słyszałem o nich. Pamiętaj, że tynk można ocenić dopiero po kilku latach, więc jeśli faktycznie to debiutant na rynku to jednak zachęcałbym do sięgnięcia po sprawdzony produkt. Oczywiście co zrobisz to twoja wola. Możesz poczytać tu nasze opinie odnośnie tynków i farb fasadowych.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Jeśli masz dużą powierzchnie i zależy Ci na czasie - tynkowanie maszynowe. Przyjdzie ekipa, zrobi raz dwa co swoje i po kłopocie. Ale jak masz małą powierzchnie, to lepiej już samemu śmignąć i ponieść mniejsze koszty. W ogóle firmy zajmujące się tynkowaniem maszynowym nie są chętne do pracy przy małych powierzchniach.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...