Skocz do zawartości

Grzyb na ścianie po wymianie okien


Recommended Posts

Mieszkam w starym domu parterowym, w którym rok temu zostały wymienione wszystkie okna. Od tamtej pory, w narożach pokoju na ścianie wewnętrznej, pojawia się czarny nalot. Co jest przyczyną jego powstawania oraz w jaki sposób skutecznie się go pozbyć?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/porady/19688-grzyb-na-scianie-po-wymianie-okien

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W domu moich rodziców, zaznaczam że dom nie jest stary - ma 25 lat. Murowany, elewacja, ocieplony styropianem i po wymianie okien w całym domu też zaczęła wychodzić pleśń. Z tego co się orientowałem to przyczyna tkwi w braku wentylacji. Rodzice mają okna bez mikrowentylacji. Ostatnio użyli środka na pleśń i codziennie wietrzą dom - na razie spokój, ale czy nie wyjdzie za jakiś czas, tego nie wiadomo.
Link do komentarza
Cytat

W domu moich rodziców, zaznaczam że dom nie jest stary - ma 25 lat. Murowany, elewacja, ocieplony styropianem i po wymianie okien w całym domu też zaczęła wychodzić pleśń. Z tego co się orientowałem to przyczyna tkwi w braku wentylacji. Rodzice mają okna bez mikrowentylacji. Ostatnio użyli środka na pleśń i codziennie wietrzą dom - na razie spokój, ale czy nie wyjdzie za jakiś czas, tego nie wiadomo.


Raczej wyjdzie, bo to nie likwidacja przyczyny problemu tylko skutków.
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Gość mhtyl
6 godzin temu, Gość jerzy napisał:

Wymień okna na stare jak były.Ja pozostawiłem stare i nie mam problemów i kosztów.

Wiesz po co wymienia się okna? Mam wrażenie że nie masz zielonego pojęcia więc nie mam zamiaru tłumaczyć.

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Zbigniew Mitoraj
Sterylizator powietrza bardzo fajnie dezynfekuje powietrze https://www.techsterowniki.pl/p/spt-30 np: w miejscu pracy i to bez wychodzenia z pomieszczenia, czyli można takie urządzenie włączyć kiedy się chce
Link do komentarza

Po wymianie okien zmniejszyła się wymiana powietrza w pomieszczeniu. Prawdopodobnie wcześniej powietrze uciekało przez okna. Teraz widać, że system wentylacji grawitacyjnej nie działa zbyt poprawnie. W pomieszczeniach jest więcej wilgoci i na powierzchniach chłodniejszych się wykrapla. Grzyb lubi takie podłoże i się rozwija. Trzeba sprawdzić kanały wentylacyjne i zwiększyć skuteczność wymiany powietrza.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...