Skocz do zawartości

Panele podłogowe - nowe na stare


zetski

Recommended Posts

W jednym pokoju po remoncie podłoga zostałą niżej o jakieś 1,5-2cm. Wywalona została podłoga na legarach, wywalone ile się dało spod spodu, poszła izolacja i ocieplenie i poszły na to panele (14 lat temu). Wtedy było szybko, szybko bo święta miały być we własnym domu i tak wtedy zostało.
Teraz robimy gruntowne odnowienie. zastanawiam się czy na te panele mogę położyć nowe - wyszło mi, że poziomy podłóg mniej więcej się wyrównają? Pierwotnie miałem je wywalić, ale dzięki bardzo dobrej ekipie od tynkowania (mogę ich polecić z czystym sumieniem) nadal są w bardzo dobrej kondycji i nie musiałbym kombinować dalej.
Czy to jest dobry pomysł?
Link do komentarza
Nowe na stare - czemu nie ...
Kładłem panele na płytki PCV, na terakotę, na parkiet (nawet niezbyt zniszczony, po cyklinowaniu byłby jak w pałacu ), na podłogę z desek, więc położyłbym i na panele .
Jeśli nie uginają się (podłoże w miarę równe) - dawaj podkład (jeśli potrafisz dokładnie wymierzyć różnicę między poziomami, wyborem rodzaju i grubości podkładu możesz zniwelować, albo zmniejszyć tę różnicę), a na to dawaj panele, najlepiej pod kątem prostym w stosunku do poprzednich, a gdy uznasz, że KONIECZNIE muszą iść w tym samym kierunku - układaj tak, aby złącza paneli nie pokrywały się, tylko żeby wypadły gdzieś w połowie dolnych paneli. Może to zbytek ostrożności, ale ja tak bym zrobił dla pewności, że się nic nie załamie ...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...