Skocz do zawartości

Odpowietrzacze automatyczne


Forest1989

Recommended Posts

Witam, na forum nie znalazłem takiego tematu lub wyszukiwarka zawiodła - pisze bo potrzebuje konkretnej porady co do automatycznych odpowietrzaczy grzejników, grzejniki zapowietrzaja mi sie na piętrze średnio raz na 2 dni... instalacja CO zamknięta - ktoś popełnił błąd w instalacji, ale to już zostawiam bez komentarza... mam dość odpowietrzania tego wszystkiego + słuchania w grzejnikach przelewania się wody. Dlatego piszę z wielką prośbą o jakieś konkretne firmy model które polecacie i które posłużą więcej niż 1 sezon grzewczy.
(Grzejniki aluminiowe) Nowa Floryda wejście do odpowietrzania 1/2 cala
Pozdrawiam Edytowano przez Forest1989 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Witam, na forum nie znalazłem takiego tematu lub wyszukiwarka zawiodła - pisze bo potrzebuje konkretnej porady co do automatycznych odpowietrzaczy grzejników, grzejniki zapowietrzaja mi sie na piętrze średnio raz na 2 dni... instalacja CO zamknięta - ktoś popełnił błąd w instalacji, ale to już zostawiam bez komentarza... mam dość odpowietrzania tego wszystkiego + słuchania w grzejnikach przelewania się wody. Dlatego piszę z wielką prośbą o jakieś konkretne firmy model które polecacie i które posłużą więcej niż 1 sezon grzewczy.
(Grzejniki aluminiowe) Nowa Floryda wejście do odpowietrzania 1/2 cala
Pozdrawiam



jakiej firmy byś nie wybrał ,każdy będzie dobry w domowych warunkach wytrzymają nawet te najtańsze wiele lat

tu masz linkę

http://allegro.pl/odpowietrznik-automatycz...4730901412.html
Link do komentarza
Cytat

jakiej firmy byś nie wybrał ,każdy będzie dobry w domowych warunkach wytrzymają nawet te najtańsze wiele lat

tu masz linkę

http://allegro.pl/odpowietrznik-automatycz...4730901412.html


Takiego chałabaja chcesz dać do grzejnika? Ten odpowietrznik się nadaje gabarytowo do rozdzielaczy na przykład.
Do grzejników już bardziej jakiś schludniejszy jak np taki


albo ten, jeszcze bardziej mniej rzucający się w oczy

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam, na forum nie znalazłem takiego tematu lub wyszukiwarka zawiodła - pisze bo potrzebuje konkretnej porady co do automatycznych odpowietrzaczy grzejników, grzejniki zapowietrzaja mi sie na piętrze średnio raz na 2 dni... instalacja CO zamknięta - ktoś popełnił błąd w instalacji, ale to już zostawiam bez komentarza... mam dość odpowietrzania tego wszystkiego + słuchania w grzejnikach przelewania się wody. Dlatego piszę z wielką prośbą o jakieś konkretne firmy model które polecacie i które posłużą więcej niż 1 sezon grzewczy.
(Grzejniki aluminiowe) Nowa Floryda wejście do odpowietrzania 1/2 cala
Pozdrawiam



Witaj,
odpowietrzniki pomogą Ci na pewien czas. Po pewnym okresie będą nieszczelne tak jak do tej pory to się działo. Najlepsze odpowietrzacze są ręczne, ale trzeba do nich biegać. Prawdopodobnie przyczyną zapowietrzania się instalacji są Grzejniki aluminiowe!, które są połączone z instalacją miedzianą lub stalową co daje niekorzystny potencjał elektrochem.
wklejam tabelkę niekorzystnych połączeń metali:

Tabela 2. Wrażliwość połączeń metali


żelazo - miedź (stal - miedź) 0,81 stal
żelazo - glin (stal - aluminium) 1,22 aluminium
miedź - glin (miedź - aluminium) 2,03 aluminium

Z tabeli wynika, że chociaż wszystkie połączenia spowodują korozję kontaktową, najbardziej niebezpieczne jest połączenie miedzi z aluminium (np. grzewczej instalacji miedzianej z grzejnikami aluminiowymi).

Pozdr.

janek

Link do komentarza
Cytat

Witaj,
odpowietrzniki pomogą Ci na pewien czas. Po pewnym okresie będą nieszczelne tak jak do tej pory to się działo. Najlepsze odpowietrzacze są ręczne, ale trzeba do nich biegać. Prawdopodobnie przyczyną zapowietrzania się instalacji są Grzejniki aluminiowe!, które są połączone z instalacją miedzianą lub stalową co daje niekorzystny potencjał elektrochem.



Dokładnie. U mnie też tak było, analogiczna sytuacja - aluminiowe grzejniki i elementy miedzi w instalacji) , wydzialał się wodór w instalacji. Ponieważ instalacja już była skończona - pozostało założyć odpowietrzniki automatyczne (w najwyższym grzejniku w łazience był manualny i tam kontrolowałam sytuację wodoru) i do wody w instalacji został wlany inhibitor. Pomogło. Zdaję sobie sprawę, że to pomoc że tak powiem nie dożywotnia - ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma icon_wink.gif . Inhibotor uzupełnia sie co jakiś czas .... nie wiem czy dobrze pamietam, ale chyba raz w roku to robiliśmy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
A u mnie jest tak samo i żadnego wodoru nie ma icon_biggrin.gif Rurki miedziane a grzejniki aluminiowe firmy Fondintal - Nova Florida + podłogówka z alupexu a piec tzw śmieciuch i wszystko ok. Nie wiem czy wszystkie grzejniki aluminiowe mogą współpracować z miedzią, ale np z Armatury Kraków tak, bez uszczerbku na powierzchnię wewnętrzną grzejnika.
Link do komentarza
Cytat

A u mnie jest tak samo i żadnego wodoru nie ma icon_biggrin.gif



A sprawdzałeś? icon_razz.gif
Bo to nie u wszystkich .... jeno u wybrańców icon_razz.gif icon_lol.gif

Cytat

Nie wiem czy wszystkie grzejniki aluminiowe mogą współpracować z miedzią, ale np z Armatury Kraków tak, bez uszczerbku na powierzchnię wewnętrzną grzejnika.



Mialam takie same ... z KFA . A jakże, jest napisane że mogą. Ale stało się tak jak się stało icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A sprawdzałeś? icon_razz.gif
Bo to nie u wszystkich .... jeno u wybrańców icon_razz.gif icon_lol.gif



Mialam takie same ... z KFA . A jakże, jest napisane że mogą. Ale stało się tak jak się stało icon_wink.gif


Ano to raz, kilka razy sprawdzałem, szczególnie po lekturze jaką tu zapodałaś o swoim problemie icon_biggrin.gif
Widocznie nie każdy jest taki sam icon_biggrin.gif
Ale żeby nie zapeszyć to głośno tego nie będę mówił icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Prawdopodobną przyczyną bulgotania jest korozja. Aby zniwelować jej skutki, należałoby w pierwszej kolejności oczyścić instalację środkiem do regeneracji instalacji, który usunie produkty korozji i kamień, a później zastosować inhibitor korozji. Zastosowanie inhibitora bez wcześniejszego oczyszczenia instalacji nie da zadowalających efektów. Produkty do ochrony instalacji co znajdą Państwo na www.vitcas.pl.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Jest i automatyka (w tym zakresie) - nawet wujek G o tym wie.

Ps.

Cytat

Przy cyrkulacji pompa powinna non-stop pracować. Inaczej nie ma to sensu.
W domkach jednorodzinnych raczej cyrkulacji się nie stosuje.



Przy okazji też zapytaj o to wujka - bo to co napisałeś to, tak nazywając bardzo delikatnie, bzdura.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...