Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ogrodzenie od frontu - spadek terenu


Recommended Posts

Witam.
Przymierzam się do wybudowania ogrodzenia od strony frontowej posesji - działka ma szerokość 30 m. Obecnie wykonaną mam bramę wjazdową przesuwną i furtkę (z metaloplastyki - słupki 10x10 metalowe, brama i furtka metalowe - łącznie ok 5 m - stan istniejący i docelowy) wsunięte ok. 1 m w posesję w stosunku do pozostałej linii ogrodzenia, które stanowi obecnie siatka i słupki metalowe z odzysku (do likwidacji).

Działka posiada spadek terenu - w linii ogrodzenia pomiędzy narożnikami działki spadek wynosi ok. 1 m. Dodatkowo występuje różnica w poziomach gruntu przed obecną linią ogrodzenia i za tą linią - droga i teren przed działką są wyżej o jakieś 30 cm (odcięcie jest w obecnej linii ogrodzenia). Reasumując spadki terenu są zarówno wzdłuż i w poprzek ogrodzenia. Działka w zasadzie jest już zagospodarowana więc nawożenie ziemi i wyrównywanie terenu nie wchodzi w grę, zresztą nawet przed budową byłoby mało realne - po prostu taki teren.

Nie chciałem wykładać dużych pieniędzy na dokończenie tego ogrodzenia bo nie widzę sensu takiego działania (ok. 10 tys. zł max). Rozważałem już różne warianty wykonania ogrodzenia - wykonanie fundamentów, słupków, podmurówki w technologii pustaka łupanego, albo gotowych prefabrykatów "ala klinkier" - jednak koszty mnie zniechęcają (pustak łupany ok. 15 tys. plus wypełnienia metalowe) albo efekt nie będzie zadowalający z uwagi na spadki terenu (prefabrykaty "ala klinkier" - ograniczona wysokość podmurówki).

Zastanawiam się nad rozwiązaniem opartym o słupki metalowe 10x10, wypełnienie metalowe tak jak w bramie i furtce. Jednak muszę zastosować jakąś podmurówkę z uwagi na spadki terenu i posiadanie psa na posesji. Myślałem o gotowych prefabrykowanych podmurówkach pływających, ale te są wykonane raczej mało estetycznie (kawałek szarego betonu, brak wariantów kolorystycznych).
Pomyślałem więc o palisadach łupanych (tak jak pustak łupany - 10x10, łupane 2 boki). Dostępne są różne kolory co wizualnie nie będzie kuło w oczy a dostępne długości palisad (nawet 80 cm) mogą w mojej sytuacji rozwiązać problemy ze spadkami terenu. Czy ktoś z Was widziałby takie zastosowanie palisad? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Rozrysowałem sobie wstępnie przęsła zachowując stały spadek terenu, palisady układane byłyby po 20 szt. pomiędzy słupkami. Patrząc od strony drogi (od frontu) widoczna byłaby palisada ułożona w linii prostej (wierzchołki), z jednej strony (lewy słupek) widać byłoby ok 30 cm palisady a z drugiej (prawy słupek) ok. 20 cm. Natomiast od strony działki widoczna część palisad byłaby większa o jakieś 20-30 cm z jednej i drugiej strony. Założyłem, że w podbudowie palisada byłaby zabudowana na długości co najmniej 20 cm. Reasumując 20-30 cm palisady byłoby w chudym betonie, 20-30 byłoby w ziemi z jednej strony a ok 20-30 wystawałoby ponad teren całkowicie. Problem widzę w ustawieniu palisad obok słupków metalowych które będą przecież zalane betonem na pewną wysokość. Chyba trzeba by było zalać również dwie palisady znajdujące się po bokach słupka.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Proszę o rady.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czyli profile są dobrze tak jak na zdjęciu zaznaczyłem?
  • Nie wiem gdzieś to wyczytała..., bo nie w linkowanym artykule... Wzięcie kąpieli w wannie, to cała operacja - podjęcie decyzji o kąpieli, nalanie wody do wanny - dłuuugi proces, rozebranie się, przygotowanie bąbelków... tak że miała czas podłączyć ładowarkę i przygotować się do surfowania po internecie - a i całkiem możliwe jest, że w tej wannie, podczas oglądania jakiegoś filmiku zasnęła i straciła kontrolę nad telefonem wszak o2 donosi:       I teraz ona już o tym "wie" ... w Niebie...
  • Profile tylko wzdłuż, chodziło mi o płyty, ale płyty też można dać wzdłuż, ciężko mi się dziś myśli, pomylilem ze ścianką. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • wkrotce zostanie uruchomiony nowy serwis kwadratowo.pl   warto miec na uwadze   pozdrawiam  
  • tak, mam kuchnię elektryczną   łazienka to jedno pomieszczenie, kibel to drugie pomieszczenie - między tymi pomieszczeniami jest szyb wentylacyjny, ale czy każde ma swój szyb czy są używają tego samego to nie wiem.  Jakie rozwiązanie/rozwiązania proponujesz? Myślałem o poniższych rozwiązaniach:   1. Zamontowanie w ścianie tam gdzie jest skrzydło balkonowe takiej kratki: https://askot.krakow.pl/pl/p/NAWIEWNIK- ... TIKA/25306 2. Nie robienie drzwi w salonie i pozostawienie kratki wentylacyjnej w dotyczasowej kuchni - pozostawianie drzwi otwartych w pokoju (który obecnie jest kuchnią) podczas gotowania i pozostawienie w tym pokoju (który obecnie jest kuchnią) kratki wentylacyjnej. Wówczas nie robiłbym żadnej wentylacji wentylacji w salonie (gdzie chcę zrobić aneks). Czy takie rozwiązanie ma sens i czy przede wszystkim nie będzie problemów przy kontroli kominiarzy co roku? 3. Salon sąsiaduje z łazienką. Podłączenie się pod wentylację łazienkową. Dajcie proszę znać co myślicie o powyższych opcjach. Która byłaby najlepsza, Chyba, że mielibyście jeszcze jakieś rozwiązania?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...