Skocz do zawartości

Budynek gospodarczy 35m2


davit84

Recommended Posts

Cytat

Cześć. Czy na 0,5ha ziemi rolnej mogę postawić budynek gospodarczy do 35m2 na zgłoszenie? Działka nie jest siedliskową ;/



Nie możesz.

Zamiast komentarza:

Cytat

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę
zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej

Link do komentarza
Cytat

Podałem go do twojej wiadomości by Cie już więcej nie intrygował leśnik i ogrodnik. Ale widzę zamiast poczytać, dalej śmiecisz mi temat.


Jak jesteś tak obcykany w przepisach to po co tu zawracasz czytaj zaśmiecasz temat pytaniami na które znasz odpowiedź.
Gdybym nie czytał to bym się nie odzywał.
Link do komentarza
Cytat

Ps. Wystarczyło powiedzieć "dziękuję" a nie trzaskać japą icon_evil.gif



bajbaga to nie było do Ciebie tylko do Pana mhtyl. Wiec bez nerwów.

A co więcej do mhtyl, mam pytanie wiec się dopytuje i nie pytaj mnie dlaczego to robię. Chyba mogę czy trzeba Pana o pozwolenie prosić? Nie jestem rolnikiem ale może któryś ze współwłaścicieli jest. Zawsze można też wydzierżawić rolnikowi tak? Prawo polskie jest bardzo zawiłe i posiada dużo kruczków i niedociągnięć. Niekiedy udaje się je trochę nagiąć lub ominąć wiec PYTAM nie będąc rolnikiem. Wraz z postem szperam trochę po necie dlatego zdążyłem sobie sam odpowiedzieć zanim zdążyłeś wtrącić swoją kolejną żałosną i nic nie wnoszącą uwagę. W końcu te 15k postów musiało się skądś wziąć, nie jakość a ilość.. Ale nie o tym chciałem.

Nie ma możliwości postawienia większego budynku niż 25m2. Spróbuję wnioskować o gospodarczy z przylegającą wiatą. Strach zapytać czy ktoś to przerabiał na sobie lub coś wie bo zaraz znowu ktoś wyskoczy.. :P


Link do komentarza
Cytat

bajbaga to nie było do Ciebie tylko do Pana mhtyl. Wiec bez nerwów.

A co więcej do mhtyl, mam pytanie wiec się dopytuje i nie pytaj mnie dlaczego to robię. Chyba mogę czy trzeba Pana o pozwolenie prosić? Nie jestem rolnikiem ale może któryś ze współwłaścicieli jest. Zawsze można też wydzierżawić rolnikowi tak? Prawo polskie jest bardzo zawiłe i posiada dużo kruczków i niedociągnięć. Niekiedy udaje się je trochę nagiąć lub ominąć wiec PYTAM nie będąc rolnikiem. Wraz z postem szperam trochę po necie dlatego zdążyłem sobie sam odpowiedzieć zanim zdążyłeś wtrącić swoją kolejną żałosną i nic nie wnoszącą uwagę. W końcu te 15k postów musiało się skądś wziąć, nie jakość a ilość.. Ale nie o tym chciałem.

Nie ma możliwości postawienia większego budynku niż 25m2. Spróbuję wnioskować o gospodarczy z przylegającą wiatą. Strach zapytać czy ktoś to przerabiał na sobie lub coś wie bo zaraz znowu ktoś wyskoczy.. :P


Słuchaj kolego, odpowiadam na Twoje posty nie z musi tylko z dobrej woli, więc takie odzywki daruj sobie.
Nikt tu Ci i innym tu na forum pytającym nie doradza źle, a że ktoś coś napisał nie po Twojej myśli to z tym należy się pogodzić i prosić o wyjaśnienie.
Co do ilości moich postów to Ty akurat masz najmniej do powiedzenia czy to ilość czy jakość.
A wracając do sedna sprawy to powiem, że zaczynasz od tyłu załatwianie, bo w pierwszej kolejności należało się udać do gminy i tam pytać co i jak. Wtedy na podstawie opinii z gminy można coś tu kombinować i omijać lub nie.
Tak więc najpierw spacer do gminy a potem dyskusja na forum.
I nie musisz mi za nic dziękować icon_smile.gif
Link do komentarza
Tylko po za tym, że to działka nie jest siedliskowa nic więcej nie wiem.
Gdyby autor tematu nie wymądrzał się nie tym kierunku tylko podawał konkrety to dyskusja zapewne potoczyła by się inaczej.
Każda działka widnieje pod nazwą ziemia orna nawet gdy jest MPZP), budowlana staje później. A jakiej klasy jest ta ziemia? Bo kolega też zapomniał podać taki "drobny" szczegół.
Link do komentarza
Klasa ziemi jest ważna bo na dobrej klasie I czy II w zasadzie budować nie można, na III trzeba wnieść (bynajmniej kiedyś tak było) dodatkową opłatę, powyżej III można budować ale jest to uwarunkowaniem jeszcze w Twoim przypadku WZ dla tej działki przy braku MPZP.
W gminie łaski nie robią WZ muszą wydać dla danej działki, nawet gdy ona nie jest Twoją własnością.
Link do komentarza
mhtyl pomieszałeś wszystko.. chcę wybudować gospodarczy na zgłoszenie. Zanoszę podanie jeśli w 30 dni nie sprzeczą mogę stawiać. Nie potrzeba warunki ani klasy ziemi.
Gdzieś mi się zapodziało ale znalazłem niedawno, że rolnik posiadający średniej wielkości gospodarstwo może zgłosić 35m2 budynek gospodarczy na działce niezabudowanej. Warunkiem jest zabudowana działka obok, również przez drogę. Możliwe to? A Jak przez drogę to tylko po przeciwnej stronie czy na boki tez? Bo parę metrów dalej jest zabudowana działka.
Link do komentarza
Cytat

mhtyl pomieszałeś wszystko.. chcę wybudować gospodarczy na zgłoszenie. Zanoszę podanie jeśli w 30 dni nie sprzeczą mogę stawiać. Nie potrzeba warunki ani klasy ziemi.
Gdzieś mi się zapodziało ale znalazłem niedawno, że rolnik posiadający średniej wielkości gospodarstwo może zgłosić 35m2 budynek gospodarczy na działce niezabudowanej. Warunkiem jest zabudowana działka obok, również przez drogę. Możliwe to? A Jak przez drogę to tylko po przeciwnej stronie czy na boki tez? Bo parę metrów dalej jest zabudowana działka.


:wallbash: zalamka.jpg
Chłopie ubzdurałeś sobie swoja wizję i brniesz w tym przekonaniu, że Ci wolno. To powiem Ci tak, buduj ten gospodarczy o pow 35 m2 i zobaczymy kto miał rację.
Pytałem się się kilka razy czy jesteś rolnikiem, i co? A Ty dalej swoje. Sam mieszasz tak jak Ci pasują pojęcia i podciągasz prawo pod siebie, tylko jest jeden mały problem - nie masz racji.
Link do komentarza
Cytat

mhtyl pomieszałeś wszystko.. chcę wybudować gospodarczy na zgłoszenie. Zanoszę podanie jeśli w 30 dni nie sprzeczą mogę stawiać. Nie potrzeba warunki ani klasy ziemi.



Chłopie drogi. Te czarne znaczki to litery, które układają się w wyrazy, te w zdania, a zdania w sens.
Wypij sobie silnej kawy, coby pobudzić swoje synapsy, weź głęboki oddech i czytaj:

Cytat

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę
zagrodową
w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy
rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
b) płyt do składowania obornika,
c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,
d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej
niż 4,50 m,
e) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2;

Art. 30.

6. Właściwy organ wnosi sprzeciw, jeżeli:
2) budowa lub wykonywanie robót budowlanych objętych zgłoszeniem narusza ustalenia
miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy;
(a to narusza Ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym + PB + Rozporządzenie w sprawie WT ...)



Ps. Jak dalej nie rozumiesz, to wypij drugą kawę ...

Dalej nic ? :wallbash:
Udaj się do ...
Link do komentarza
Cytat

mhtyl pomieszałeś wszystko.. chcę wybudować gospodarczy na zgłoszenie. Zanoszę podanie jeśli w 30 dni nie sprzeczą mogę stawiać. Nie potrzeba warunki ani klasy ziemi.
Gdzieś mi się zapodziało ale znalazłem niedawno, że rolnik posiadający średniej wielkości gospodarstwo może zgłosić 35m2 budynek gospodarczy na działce niezabudowanej. Warunkiem jest zabudowana działka obok, również przez drogę. Możliwe to? A Jak przez drogę to tylko po przeciwnej stronie czy na boki tez? Bo parę metrów dalej jest zabudowana działka.


Zgłoszenie możesz złożyć tylko po co? Nawet jak przyjmą to i tak otrzymasz sprzeciw.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...